رشد ۱۰ درصدی صادرات از بندر انزلی

  • 2 سال پیش
  • بدون ديدگاه

82243631-710439071

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان از رشد ۱۰ درصدی صادرات از بندر انزلی طی شش ماه نخست امسال خبر داد.
حسین چراغی روز دوشنبه در مصاحبه اختصاصی با ایرنا اظهار کرد : در این مدت ۶۵ هزار و ۲۱۷ تن کالا از بندر انزلی به خارج از کشور صادر شد که در مقایسه با ۵۹ هزار و ۲۱۱ تن مدت مشابه پارسال، حاکی از رشد ۱۰ درصدی است.
وی عمده کالاهای صادر شده را شامل کود شیمیایی ،مواد شیمیایی، خشکبار ،میوه و تره بار ،لاستیک و پلاستیک، مواد معدنی، مصالح ساختمانی، لوازم یدکی، خودروی سنگین، مواد نفتی، کانتینر پر و لوازم خانگی عنوان کرد.
چراغی خاطرنشان کرد: میزان تخلیه و بارگیری کالا طی نیمه نخست سال در بندرانزلی، یک میلیون و ۳۹۷ هزار و ۲۰۷ تن با ۴۲ درصد رشد نسبت به ۹۸۴ هزار و ۱۷۰ تن مدت مشابه پارسال بوده است.
وی مجموع واردات شش ماه نخست امسال بندر انزلی را افزون بر یک میلیون و ۲۹۷ هزار تن عمدتا شامل گندم، جو، ذرت، مواد شیمیایی، محصولات دامی و گیاهی، آهن الات، لوازم یدکی، مواد نفتی، چوب، کاغذ و کانتینر عنوان کرد.
به گفته چراغی، در شش ماه نخست امسال ۴۹۳ فروند کشتی در بندر انزلی پهلو گرفت که در مقایسه با ۳۷۶ فروند همین مدت در سال گذشته نشان دهنده رشد ۳۱٫۱ درصدی است .
مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان در ادامه با اشاره به بارگیری ۵۴ هزار دستگاه کامیون و تریلی در این مدت در بندر انزلی گفت : این آمار در قیاس با ۴۳ هزار دستگاه پارسال، نشان از رشد ۲۵درصدی دارد.
وی در ادامه میزان ترانزیت تخلیه شده در بندر طی شش ماه امسال را ۲۹ هزار و ۳۵۰ تن و بارگیری ترانزیتی را چهار هزار و ۳۵۲ تن شامل مصالح ساختمانی، خودرو، کانتینر و مواد نفتی و دیگر اقلام عنوان کرد.
چراغی با بیان اینکه موجودی کالا در بندر اکنون ۲۸۸ هزار تن با ۶۱ درصد رشد نسبت به پارسال است، افزود: افزایش واردات و بارگیری نشان دهنده وضعیت خوب بازار و نویدبخش روند رو به رشد فعالیت های بندری است .
بندرگاه انزلی بعنوان یکی از با قدمت ترین و در عین حال مجهزترین بنادر کشور، با ۱۰ پست اسکله امکان تخلیه و بارگیری ۱۲ میلیون تن کالا در سال را دارد.
شهرستان بندری انزلی در ۴۰ کیلومتری شمال غرب مرکز استان گیلان واقع است.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *