82231432-710194911

معاون اداره جهاد کشاورزی بندرانزلی از افزایش ۱٫۵ درصدی تولید برنج در این شهرستان خبر داد .
چنگیز شبرنگ روز پنجشنبه اظهار کرد : امسال از پنج هزار و ۲۰ هکتار شالیزار شهرستان حدود چهار هزار و ۶۰۰ هکتار به کشتی ارقام بومی نظیر هاشمی و علی کاظمی و ۴۲۰ هکتار زیر کشت ارقام پرمحصول مانند خزر و شیرودی رفت.
وی خاطرنشان کرد : از این سطح شالیزار ۲۲ هزار و ۸۰۰ تن محصول برداشت شد.
به گفته وی با توجه به شرایط آب و هوایی ، و تامین به موقع نهاده های کشاورزی امسال نسبت به سال گذشته حدود ۱٫۵ درصد افزایش عملکرد در واحد سطح در شهرستان را شاهد بودیم .
شبرنگ تصریح کرد : همچنین در سه نقطه از شهرستان رقم برنج گیلانه و در سه نقطه دیگر لاین ۴۱۶ به صورت آزمایشی کشت شد که تجزیه و تحلیل آماری عملکرد در دست بررسی است .
وی افزود: در سال کشاورزی که گذشت ۶۱۷ تن انواع کودهای شیمایی بین کشاورزان شهرستان توزیع و در راستای برداشت برنج ۳۵ دستگاه کمباین ویژه برداشت برنج و همچنین ۱۵ دستگاه کمباین غلات از سایر استانها در امر برداشت مورد استفاده واقع شد.
به گزارش ایرنا ، سالانه پنج هزار و ۲۰ هکتار از زمین های زراعی شهرستان انزلی زیر کشت برنج می رود و از این اراضی به طور متوسط چهار هزار و ۹۷۵ کیلوگرم در هر هکتار، برنج برداشت می شود.
این شهرستان از نظر عملکرد برنج در واحد سطح با چهار هزار و ۸۰۰ کیلوگرم در هر هکتار، رتبه ممتازی را در استان به خود اختصاص داده است.
در اغلب نقاط استان گیلان عملیات کاشت بذر در خزانه تا اواسط فروردین ماه، عملیات نشاء کاری از اوایل تا اواسط اردیبهشت ماه و برداشت شلتوک برنج اواخر تابستان انجام می شود.
بندرانزلی در کرانه جنوبی دریای خزر در غرب گیلان واقع است./ ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *