82065341-70707166[1]

سرپرست بنادر و دریانوردی گیلان از رشد چشمگیر ورود شناورها و تخلیه و بارگیری کالا در بندر انزلی خبر داد.
حسین چراغی با اشاره به پهلوگیری ۹۶ فروند شناور در فروردین ماه امسال اظهار کرد : در مقایسه با ۳۹ فروند پهلوگرفته در سال گذشته شاهد رشد ۱۴۶ درصدی هستیم .
وی میزان تخلیه و بارگیری کالا در این بندر طی نخستین ماه امسال را ۲۴۲ هزار و ۳۴۳ تن با رشد ۱۷۵ درصدی نسبت به ۸۷ هزار و ۹۰۸ تن پارسال عنوان کرد .
به گفته وی کالاهای وارداتی شامل ۱۳۵ تن آهن آلات ، ۲۷ هزار تن چوب ، ۵۲ هزار تن گندم ، ۱۲ هزار تن جو و سایر اقلام بود که ۸۰ درصد آن از روسیه به کشور وارد شده است.
چراغی در ادامه افزود: شمار کامیونها و تریلی های بارگیری شده در بندر انزلی در فروردین ماه امسال نیز با هشت هزار و ۱۲۱ دستگاه نسبت به سه هزار و ۵۴۶ دستگاه مدت مشابه پارسال ۱۲۹ درصد رشد نشان می دهد.
چراغی خاطرنشان کرد : میزان ترانزیت غیرنفتی فروردین ماه امسال نیز به یکهزار و ۵۳ تن رسید.
وی کالاهای ترانزیتی را شامل اقلامی از قبیل ۱۵۲ تن مصالح ساختمانی ، ۹۷۸ تن آهن آلات تخلیه شده ترانزیتی و ۴۳۸ تن کانتینر پر عنوان کرد .
سرپرست بنادر و دریانوردی گیلان با اشاره به فعالیت ۲۰ تعاونی قایقرانی در انزلی یادآور شد : در ایام نوروز ۱۲۰ هزار نفر گردشگری دریایی داشتند که نسبت به ۷۰ هزار نفر مدت مشابه سال قبل نشان از رشد ۷۵ درصدی دارد.
بندر انزلی با ۱۰ پست اسکله امکان تخلیه و بارگیری ۱۲ میلیون تن کالا در سال را دارد./ ایرنا

ارسال دیدگاه

روی شکلک مورد نظر کلیک کنید

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette