82213417-70985580[1]

ناظر گمرکات گیلان و مدیرکل گمرک بندرانزلی از رشد پنج درصدی ارزش صادرات غیرنفتی از گمرکات این استان در پنج ماهه اول امسال خبر داد.

محمد شهبازی روز پنجشنبه در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار ایرنا با اشاره به صادرات ۲۰۴ هزار و ۹۵۹ تن کالا از این گمرکات ارزش آن را افزون بر چهار هزار میلیارد ریال عنوان کرد.
به گفته وی عمده کالای غیرنفتی صادراتی از گمرکات گیلان در این مدت سیمان بود.
وی خاطرنشان کرد : در بحث واردات نیز با ورود بیش از ۹۹۵ میلیون دلار کالای عمدتا سرمایه ای مربوط به خط تولید کارخانجات، شاهد رونق خوبی بودیم .
شهبازی یادآور شد: در بحث اقتصاد مقاومتی وظیفه ای که به عهده گمرکات گذاشته شد حذف تشریفات زائد و به حداقل رساندن زمان تشریفات گمرکی بود .
وی تصریح کرد : در سامانه جامع گمرکی الکترونیکی شدن کلیه مراحل گمرکی لحاظ شد که بر این اساس زمان ترخیص کالاهای وارداتی از ۲۶ روز به سه روز و ترخیص کالای صادراتی از ۱۰ روز به سه ساعت کاهش پیدا کرد .
وی خاطرنشان کرد:گمرکات گیلان در زمینه اجرای طرحهای جامع و الکترونیکی نمودن کلیه مراحل ارزیابی از گمرکات پیشرو است و کلیه تشریفات از صفر تا صد الکترونیکی انجام می شود .
شهبازی میزان درآمد گمرکات گیلان در پنج ماهه امسال را ۴۲۹ میلیارد تومان عنوان کرد.
وی با اشاره به رفع موانع تجاری ناشی از برجام و تردد کشتی های ایرانی با پرچم خودی در بنادر شمال و جنوب و پهلوگیری یک کشتی اروپایی سال گذشته در بندر آستارا ابراز امیدواری کرد شاهد رشد روز افزون مبادلات اقتصادی در بنادر گیلان باشیم .
گمرکات گیلان از باسابقه ترین و پیشروترین گمرکات کشور است و هم اکنون در آستارا ، انزلی و منطقه ازاد حسن رود فعال است.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *