39029_orig

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان از رشد ۷/۲۷ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بندرانزلی در هشت ماه امسال خبر داد .

مهندس سید علی نعیمی با اعلام این خبر اظهار داشت : از ابتدای امسال تا پایان آبان ماه یک میلیون و ۸۰۰ هزار و ۵۸۸ تن کالا در بندرانزلی تخلیه و بارگیری شد .

وی افزود : سال گذشته در این مدت یک میلیون و ۲۲۱ هزار و ۵۷۳ تن کالا در این بندر تخلیه و بارگیری شده بود .

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با اشاره به صادرات ۳۹۸ هزار و ۸۰۶ تن کالا طی این مدت و کاهش ۴/۲ درصدی خالص صادرات ، علت آن را نبود بارگیری کلینگر از این بندر واقع در محدوده شهری به منظور جلوگیری از آلودگی هوا بیان کرد .

مهندس نعیمی  ترانزیت نفتی از این بندر را ۲۲ هزار و ۳۶۰  تن با ۶/۴۵ درصد کاهش عنوان کرد و گفت : علت این مسئه فعالیت بندر نکا به عنوان بندر اختصاصی مواد نفتی در شمال کشور است .

مهندس نعیمی خاطر نشان کرد : بندرانزلی با توجه به قرار گرفتن در محدوده شهری توجه خاصی به سلامت شهروندان دارد و بطور عمده روی تخلیه و بارگیری آهن و چوب فعالیت می کند وی همچنین با اشاره به رسوب ۱۶۲ هزار و ۵۶۰ تن کالا و کاهش ۱/۳۹ درصدی رسوب کالا در بندرانزلی را نشان دهنده کشش بازار داخلی و در نتیجه راکد نماندن کالا در انبارهای بندر دانست .مهندس نعیمی ترانزیت خودو از این بندر را نیز با ۸۳۲ دستگاه نسبت به ۲ هزار و ۸۴ دستگاه ترانزیت شده در مدت مشابه سال قبل نشان دهنده کاهش ۶۰ درصدی دانست . مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان یادآور شد  در ۸ ماه امسال ۵۳۴ فروند کشتی با ۲/۶ درصد رشد  در بندرگاه انزلی پهلو گرفت و ۶۰ هزار و ۹۷۰ دستگاه کامیون و تریلی با ۴/۲۱ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال گذشته در این بندر بارگیری شد .

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *