139308141535355524018103

نماینده لاهیجان و سیاهکل در مجلس با اشاره به اینکه دولت تلاش دارد تا در بودجه ۹۴، پنج راه‌آهن کشور را به اتمام برساند، گفت: راه‌آهن قزوین به رشت تا پایان سال ۹۴ به بهره‌برداری می‌رسد.

 

ابوذر ندیمی با بیان اینکه راه‌آهن گیلان در سال ۹۴ به بهره‌برداری می‌رسد، اظهار کرد: پروژه راه‌آهن گیلان در مسیر قزوین به رشت تا پایان سال ۹۴ به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه دولت تلاش دارد تا در بودجه ۹۴، پنج راه‌آهن کشور را به اتمام برساند، افزود: پروژه را‌ه‌آهن رشت، انزلی و آستارا نیز به صورت فاینانس چینی واگذار شده که در سال‌های بعدی به اتمام می‌رسد.

نماینده لاهیجان و سیاهکل در مجلس گفت: کاهش درآمدهای ارزی کشور با توطئه عربستان سبب محدودیت‌های ارزی شده ولی پروژه را‌ه‌آهن رشت، انزلی و آستارا از محل فاینانس اجرایی می‌شود.

ندیمی با بیان اینکه راه‌آهن گیلان سبب توسعه اقتصادی این استان است، تصریح کرد: پروژه راه آهن قزوین به رشت به طول ۱۶۴ کیلومتر در مراحل نهایی و ریل‌گذاری در بسیاری از بخش‌ها است.

وی با بیان اینکه در راه آهن قزوین به رشت،۲۲ کیلومتر تونل و ۱۷ کیلومتر پل احداث شده و یا در حال اتمام است، گفت: راه‌اهن گیلان در مجموع ۲۰۵ کیلومتر دارد که به آستارا ختم می‌شود.

نماینده لاهیجان و سیاهکل با بیان اینکه راه‌اهن گیلان کشورهای آسیای میانه، روسیه و اروپا را به اقیانوس هند و کشورهای حاشیه خلیج فارس و شمال کشور را به جنوب کشور وصل می‌کند، تصریح کرد: این پروژه در کریدور شمال‌ -‌ جنوب واقع شده است و دارای اهمیت خاص اقتصادی برای کشور است.

ندیمی با بیان اینکه اتمام راه‌آهن گیلان از اولویت‌های توسعه پایدار این استان است، خاطرنشان کرد: مجمع نمایندگان گیلان پیگیر اتمام این پروژه ملی است.
منبع: تسنیم- لاهیجان

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

leila

۲۲ آذر ۱۳۹۳

“پروژه را‌ه‌آهن رشت، انزلی و آستارا نیز به صورت فاینانس چینی واگذار شده که در سال‌های بعدی به اتمام می‌رسد”آقایان میشه این سالهای بعدی رو شفافتر اعلام فرمایند از الان تاکی؟؟؟؟؟؟؟؟؟والله ما بچه بودیم گفتند میخوان قطار بیارن استان گیلان الان بچه های ما دارن بزرگ میشن تازه میگن تا پایان ۹۴تا رشت میاد انشاالله همزمان با ظهور آقا انزلی هم سوت قطار رو میشنوه واقعا خجالت داره.خوبه ما یه کشور درب داغون گدا نیستیم اگه بودیم دیگه واویلاااااااااااااااااا

پاسخ

جلال مرادی

۲۲ آذر ۱۳۹۳

راه اهن فقط با ترافیک باری توجیه احداث پیدا میکنه و توجیه ساخت این راه آهن فقط به دلیل وجود اداره بندر و کشتیرانی انزلی بوده است ولی رشتیها اون رو دزدیدند و رجال شهر ما خوابند

پاسخ

leila پاسخ در تاريخ آذر ۲۲ام, ۱۳۹۳ ۱۹:۴۹:

برادر عزیز رجال شهر ما دائم الخوابن داریم دیگه کم کم شبیه به یک دهکده متروکه میشیم تصاویر امروز تجمع مردم برای اربعین وببینید انگا مردم در یک روستای تاریخی گرد هم آمدن شبیه شهرکهای غزه ولبنان شدیم ومسئولین …………………..