58701t[1]

 

مدیر عامل ستاد دیه گیلان گفت:۴۳ محکوم مالی غیرعمد در خصوص تصادفات در زندان‌های استان به دلیل عدم توانایی پرداخت دیه در زندان به سر می‌برند.

کامران‌زاده گفت: هم اکنون ۴۳ محکوم مالی غیرعمد در خصوص تصادفات در زندان‌های استان به دلیل عدم توانایی پرداخت دیه در زندان به سر می‌برند.

وی افزود:رانندگان دریافت الحاقیه بیمه را جدی بگیرید و در ھنگام رانندگی،قوانین راھنمایی و رانندگی را رعایت کنند.

کامران‌زاده با تاکید بر اینکه رانندگان بدانند مبلغ ناچیز که برای الحاقیه بیمه پرداخت می‌کنند مبلغ بسیار زیادی از دیه افراد حادثه‌دیده را پوشش می‌دهد،تصریح کرد: رانندگان بی‌توجهی و سهل نگاری نکنند.

مدیرعامل ستاد دیه گیلان با بیان اینکه ستاد دیه به عنوان یک نهاد مردمی سهم بسیار بزرگی از آزادی زندانیان جرائم غیرعمد را در کشور دارد،ادامه داد: ستاد دیه در چهارچوب قوانین و مقررات و شیوه نامه‌هایی که در اختیار دارد نسبت به بررسی و تحقیقات پرونده‌های ارسالی توسط زندان‌ها اقدام می‌کند.

وی در ادامه خواستار کمک خیرین با دستان سخاوتمند جهت آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد شد و گفت: امیدواریم در سال جدید با کمک خیرین بتوانیم شمار زیادی از زندانیان جرایم غیرعمد را به آغوش خانواده‌های خود بازگردانیم و شاهد کاهش ورودی جرایم غیرعمد به زندان‌ها باشیم.

وی با بیان این نکته که ماموریت ستاد دیه صرفا مساعدت به زندانیان جرائم غیرعمد است ،تصریح کرد: جرائم غیرعمد شامل؛حوادث رانندگی و کارگاهی، محکومیت‌های مالی غیر کلاهبرداری، مهریه و… است/ ایسنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *