82146370-70859026[1]

جمعی از رانندگان تاکسی انزلی روز سه شنبه با دست از کار کشیدن و نصب پلاکارد بر ماشینهای خود خواستار توجه به مشکلات صنفی و افزایش نرخ کرایه ها شدند.
یکی از رانندگان معترض گفت : مبلغ کرایه فعلی پاسخگوی هزینه های سوخت ، تعمیرات و وسایل یدکی و معاش ما و خانواده مان نیست.
وی خاطرنشان کرد : ما از فرمانداری و شهرداری می خواهیم که با توجه به هزینه های موجود نرخ کرایه ها را به اندازه ای افزایش دهند که ما قادر به تامین معیشت خانواده هایمان باشیم.
وی یادآور شد: پارسال نرخ را ۵۵۰ تومان اعلام کردند اما رانندگان با مشکل کمبود سکه ۵۰ تومانی روبرو بودند و امسال شورا ۶۵۰ تومان اعلام کرد و این نه تنها جوابگوی هزینه ها نیست بلکه همان مشکل پول خرد و تنش بین راننده و مسافر را به وجود می آورد .
این نماینده رانندگان تاکسی انزلی گفت : قیمت هر لیتر بنزین یکهزار تومان و هر کیلو گاز به ۶۰۰ تومان رسیده و هزینه های لاستیک ، تعویض روغن ، جلوبندی و هزینه های تعمیر همگی بالا رفته اند .
وی متذکر شد: برای نوسازی ناوگان می گویند شش میلیون تومان نقد بدهید ماهی هم ۵۵۰ هزار تومان قسط ، که این برای بسیاری از رانندگان مشکل است .
به گفته وی یک تاکسی اگر روزی ۱۵ هزار تومان گاز بزند ماهی ۴۵۰ هزار تومان هزینه سوخت دارد و با بیمه و تعمیرات و غیره ماهانه حدود ۷۰۰ هزار تومان هزینه دارد در حالی که در بهترین شرایط ماهی دو میلیون تومان بیشتر نمی تواند کار کند و برایش حدود یک میلیون و ۲۰۰ تا ۳۰۰ باقی می ماند .
این نماینده رانندگان تاکسی گفت : راننده تاکسی اگر مستاجر باشد مبلغ زیادی از درآمدش نیز صرف کرایه خانه می شود و در این شرایط کار کردن بسیار سخت است .
مدیرعامل سازمان تاکسیرانی انزلی نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در این خصوص گفت : رانندگان از یک ماه پیش پیگیر افزایش نرخ کرایه ها به میزان مناسب شدند و فرمانداری شهرستان نیز قول رسیدگی داده بود .
مهدی خلیلی اظهار کرد : با توجه به گذشت زمان وعده داده شده و عدم رسیدگی به این مساله آنها به این شکل اعتراض خود را اعلام کردند.
وی افزود: رانندگان تاکسی خواستار رفع مشکلات صنفی و ابلاغ به موقع نرخ ها هستند.
ی خاطرنشان کرد : امروز فرمانداری وعده داده است تا هفته آینده مبلغ را طوری تعیین کند که موجب رضایت رانندگان و کاهش تنش با همشهریان فراهم شود.
سازمان تاکسیرانی انزلی مسئولیت مسائل بیمه ،نوسازی ناوگان ، نظارت و کنترل بر خدماترسانی ، تعیین تعداد خودروهای مجاز به فعالیت، نقل و انتقالات ، مسائل فرهنگی تفریحی رانندگان را به عهده دارد.
۶۸۰ تاکسی شهری در ۱۶ مسیر تعیین شده برای تاکسی ها و ۱۱ مسیر برای تاکسی های خطی در محدوده ۱۸ کیلومتر در شهر انزلی ارائه خدمت می دهند./ ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

جاوید

۲۲ تیر ۱۳۹۵

برید کیش و تاکسیها رو ببینید و لذت ببریدو اخه پیکان هم مگه تاکسی میشه؟؟؟؟؟

پاسخ