IMG4452

به گزارش اختصاصی انزلی کلاب، جلسه‌ی توجیهی برای رانندگان جدید به منظور تشریح قوانین و مقررات سازمان تاکسی رانی، اطلاع از چگونگی رفتار با شهروندان، شهرشناسی و انتقال تجریبات در ساختمان تاکسیرانی شهرداری بندرانزلی برگزار شد.

رئیس تاکسیرانی بندرانزلی در ابتدای جلسه به مهمترین قانون در بین تاکسی داران اشاره نمود و اظهار کرد: به همراه داشتن پروانه‌ی بهره برداری (مشخصات خودرو، مشخصات مالک و محدوده‌ی تردد) و به همراه داشتن پروانه‌ی تاکسی رانی از مهمترین اصول رانندگی است.

مهدی خلیلی تاکید کرد: اعتبار پروانه‌ی تاکسی رانی ۲ ساله است و بعد از ۲ سال باید تمدید شود و اگر راننده ای بدون پروانه رانندگی کند طبق قانون که مجازاتش ۴۸ ساعت پارکینگ خودرو و ۳۰ هزار تومان جریمه است با او برخورد می‌شود.

وی در ادامه با بیان اینکه ۴ گروه تاکسی در شهر تردد می‌کنند اضافه کرد: گردشی، خطی، تاکسی بی سیم و تاکسی تلفنی از تاکسی های در حال فعالیت هستند.

وی همچنین متذکر شد: سن رانندگان نباید از ۲۳ سال کمتر باشد.

رئیس تاکسیرانی بندرانزلی در خصوص هیئت سه نفره ی انضباطی نیز صحبت کرد و افزود: برای رسیدگی به تخلفات یک هیئت سه نفره در تاکسی رانی انزلی متشکل از نماینده ی شورای شهر (شعبان جعفری)، نماینده‌ی شهردار (مهدی خلیلی) و نماینده‌ی رانندگان دارای پروانه حضور دارند که به تخلفات رسیدگی می کنند.

مهدی خلیلی که بر ارتباط بین مالک و راننده نیز تاکید داشت خاطر نشان کرد: عمده مشکلات ما مربوط به همین موضوع است که باعث ایجاد معضلات فراوان می‌شود.

وی در همین خصوص در جمع رانندگان جدید اضافه کرد: یک رابطه‌ی قراردادی با مالک و یا کمکی خود ببندید و وظایف حقوقی و میزان درصد مبلغ را مشخص کنید، قرارداد حتما باید مکتوب باشد و از طرف مقابل چک و سفته دریافت کنید تا بعدا گرفتار نشوید.

وی همچنین گفت: از نظر شرعی نیز پولی که طبق قرار داد دریافت نشود مشکل دار است.

IMG4446

رئیس تاکسیرانی بندرانزلی در ادامه به مواردی چون مدارک مورد نیاز رانندگان، وارد نشدن به حریم رانندگان خط های دیگر، میزان ۸ ساعت حق تردد در روز (۶ تا ۲ بعد ازظهر یا ۲ تا ۱۰ شب یا ۱۰ شب تا ۶ صبح)، رعایت شئونات اسلامی، رعایت نرخ مصوب، رعایت محدوده‌ی تردد، اخذ مجوز برای خروج از محدوده‌ی تردد، حمل نکردن بارهای غیر مجاز و توجه به تذکرات تاکسی ران تاکید کرد و افزود: رانندگان تاکسی روابط عمومی جامع و امین خانواده ها هستند و سابقه ی خوب و مورد قبول رانندگان تاکسی بندرانزلی این امر را تحقق بخشیده است.

مهدی خلیلی در پایان جلسه نیز با بیان اینکه شهرشناسی یک راننده از اصول و مبنای تاکسی داران شهری به حساب می آید افزود: یک راننده تاکسی باید تمامی نقاط توریستی شهر خود را بشناسد که بتواند به راحتی مناطق دیدنی را به مسافر و توریست معرفی کند، یک راننده تاکسی باید اسم جدید و قدیم تمامی خیابان های شهر را بداند تا در هنگام راهنمایی به مسافر دچار مشکل نشود و این مهم در خصوص اماکن امدادی چون بیمارستان و ادارت مهم چون فرمانداری و شهرداری نیز صادق است.

قابل ذکر است بعد از این جلسه نیز از رانندگان جدید یک امتحان کتبی گرفته شد.

گفتی است سازمان تاکسی رانی کشور از سال ۵۹ طبق مصوبه شورای انقلاب زیر نظر شهرداری قرار گرفت که در سال ۷۲ به منظور تمرکز حمل و نقل تبصره ای اضافه شد که در کل کشور این امر اجرایی شود و در نهایت در سال ۸۳ این نهاد در شهر بندرانزلی به عنوان یک نهاد وابسته به شهرداری احداث شد.

شهرستان انزلی دارای ۱۲۵۰ تاکسی متشکل از ۶۷۴ تاکسی گردشی، ۲۷۶ تاکسی آژانس، ۲۴۰ تاکسی خطی و ۶۰ تاکسی بیسیم است.

خبرنگار: علیرضا بابایی

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

مژگان

مژگان

۲ مهر ۱۳۹۳

۶۷۴ تاکسی گردشی؟؟؟ والا ما که بیشتر از ۵۰درصد مواقع با ماشینای شخصی رفت و آمد می کنیم با هزار تا سلام و صلوات، کم کم تو انزلی هم مثل رشت باب شده این مساله، راننده تاکسی ها هم که نگاه می کنن اکثرا و رد میشن، سوار نمی کنن! اگه من اشتباه می کنم بگین

پاسخ

جوانان متحد انزلی چی

جوانان متحد انزلی چی پاسخ در تاريخ مهر ۲ام, ۱۳۹۳ ۱۳:۲۳:

اون سوار نکردنشون خیلی اوقات بخاط خودمونه که دربست میگیرم. گاهی اوقات هم بنگان خدا شاید کار یا مشکل شخصی دارن. بلاخره از صبح پشت فرمونن و دارن زحمت میکشن.

مژگان

مژگان پاسخ در تاريخ مهر ۲ام, ۱۳۹۳ ۱۷:۵۵:

گفتم بیشتر از ۵۰درصد مواقع، کار یا مشکل دارن؟؟؟ درست مواقعی که رفت و آمد زیاده؟ من قانع شدم!

جوانان متحد انزلی چی

جوانان متحد انزلی چی پاسخ در تاريخ مهر ۳ام, ۱۳۹۳ ۱۰:۴۰:

شما ۵۰ در مواقع بیرون اومدن خودتونو میفرمایید من از صبح تا شب رو عرض میکنم.
والا ما تو یه برهه که با ماشین میخواستیم کار کنیم از دست این تاکسی ها یه مسافر هم گیرمون نمیومد.

امير

۲ مهر ۱۳۹۳

ضمن سلام و خسته نباشید لطف کنید به رییس تاکسیرانی و شورای شهر بفرمایید نرخی را مصوب کنند که رانندگان تاکسی مانده پرداختی را به مسافر برگردانند نه اینکه به جیب بزنند با تشکر

پاسخ

جوانان متحد انزلی چی

امیدواریم تاکسیرانی یه فکری به حال ماشینهای اسقاطی هم بکنه.
قرار بود تعویض کنن ولی انقدر وامش گرون در میاد که راننده ها جرات تعویض ندارن.
اگه یه کمکی به طرح تعویض بشه اونوقت هم ما مسافرا راحتتریم هم تاکسی دارها از شر مخارج ماشیناشون راحت میشن و هم آلودگی کم تر میشه و هم تو مصرف سوخت صرفه جویی میشه.
نا سلامتی اینجا منطقه آزاده!! تاکسیاش باید تمیزتر و بهتر از این حرفا باشن

پاسخ

Shahin

۲ مهر ۱۳۹۳

چرا امتیاز تاکسی توی انزلی از رشت گرونتره؟

پاسخ

جوانان متحد انزلی چی

جوانان متحد انزلی چی پاسخ در تاريخ مهر ۲ام, ۱۳۹۳ ۱۳:۵۶:

منطقه آزاده لابد!!!

رجبي پاسخ در تاريخ مهر ۲ام, ۱۳۹۳ ۱۶:۳۹:

مگه چیزای دیگه از رشت ارزون تره؟

a.n.z پاسخ در تاريخ مهر ۲ام, ۱۳۹۳ ۱۷:۱۹:

انزلی گرونترین شهر گیلانه

مهدی

۲ مهر ۱۳۹۳

اقا لطفا زودتر اقدام کنید که تاکسی ها ماشین های منطقه آازد بشن، این رشتیا دارن اینکارو میکنن ما که شهر خودمونِ داریم از اونا عقب میوفتیم …. :-(

پاسخ

جوانان متحد انزلی چی

جوانان متحد انزلی چی پاسخ در تاريخ مهر ۲ام, ۱۳۹۳ ۱۴:۴۳:

:yes:

انزلیچی

انزلیچی پاسخ در تاريخ مهر ۲ام, ۱۳۹۳ ۱۸:۵۸:

:yes:

احمدجعفری...فرزندشهید

۲ مهر ۱۳۹۳

درودبرحاج مهدی عزیز و دوست داشتنی که الحق لایق بالاترینی…… همگی خسته نباشید

پاسخ

علیرضا اسدی

۲ مهر ۱۳۹۳

با نازی که بعضی رانندگان تاکسی میکنند خداییش ما تمام کارهای شنبه مون رو به یکشنبه موکول میکنیم چند روز پیش آخر خط بودم به یه راننده گفتم کلویر می ری گفت آره بفرما اومد کریم بخش گفت نه دیگه یک نفررو نمیتونم ببرم نمیصرفه !!! هیچی ما هم پیاده شدیم غیظ کردیم تمام بقیه راه را پیاده گز کردیم … ولش کنین درد دل زیاده

پاسخ

مژگان

مژگان پاسخ در تاريخ مهر ۲ام, ۱۳۹۳ ۱۸:۳۳:

ما هم ۵شنبه جمعه شنبه سعی می کنیم کاری نداشته باشیم بیرون، تو ۴روز باقیمونده هم باز راننده ها رو مشاهده نمی کنیم… متاسفانه انزلی این مساله عادی شده دیگه حل شدنی نیست

جوانان متحد انزلی چی

جوانان متحد انزلی چی پاسخ در تاريخ مهر ۳ام, ۱۳۹۳ ۱۰:۴۲:

بنظرم اصلا نباید بپرسید فلان جا میبرن یا نه.
وظیفه شونه و حق ندارن پیاده کنن کسی رو

مهدی

۲ مهر ۱۳۹۳

من موندم شهز به این کوچکی و زیبایی اخه مردمش چرا اینقدر تاکسیو ازانس سوار میشن خب پیاده برین جاهای که میشه پیاده رفت هم برای سلامتیتون خوبه هم واسه جیبتون که دو قدم راهو کلی باید پول بدین من نمی دونم الان کرایه ها چقدره واون راننده هم مقصر نیس که کرایش زیاده چون انونم باید خیلی چیزارو گرون بخره. اینطوری تاکسی ها هم ناز نمیکنن

پاسخ

مریم2

مریم2 پاسخ در تاريخ مهر ۳ام, ۱۳۹۳ ۱۱:۴۵:

:yes: آره والا پیاده روی خیلی خوبه
بعضی وقتها بعضی مسافرا هم اعصاب راننده هارو خورد میکنن
مثلا یه مسافر پیاده میشه راننده بیچاره ۵ متر میره بالاتر یکی دیگه میخواد پیاده شه دوباره باید به سختی بزنه کنار اون رو پیاده کنه. آخه بنده خدا اون تیکه رو پیاده میرفتی ۳۰ ثانیه هم نمیشد
گاهی اوقات مردم هم باعث عصبانی شدن راننده ها میشن. البته بعضی راننده ها هم همینجوری کلا از اول صبح از عالم و آدم طلبکارند

reza

۲ مهر ۱۳۹۳

سلام من شخصا ایشون رو میشناسم و فرد پاسخگویی هستن بعضی نکاتی که اینجا مطرح شد خیلی مهمه و نیاز به پاسخ داره خیلی خوبه دوستان جواب این سوالاتو از رئیس تاکسیرانی بخوان و توی سایت بذارن ضمن اینکه بعض ها هم ادبیاتشون سخیفه و هم ایراداتشون بنی اسرائیلیه

پاسخ

۲ مهر ۱۳۹۳

سلام علیکم
برسد به دست آقای خلیلی

من یه سوال خیلی خیلی کوچولو از دوست عزیزم آقای خلیلی دارم. البته من ریاضی نخودم و رشته تحصیلیم تجربی بوده ولی یه کم ریاضی بلدم.
ما فرض میگیریم که ۵۰۰ گردشی در حال تردد در شهر هستند و هر گردشی ۴ مسافر رو سوار و پیاده میکنه. یعنی ۵۰۰ گردشی (با فرض یک ربع ساعت) باید ۲۰۰۰ مسافر در هر یک ربع و ۸۰۰۰ مسافر رو در هر ساعت جابجا کنن. اگر گردشی ها فقط ۱۲ ساعت در روز کار کنن، با به ضرب و تقسیم ساده میشه ۹۶۰۰۰ مسافر در روز که باید جابجا بشن!!!!!!!!!!

حالا سوال اینجاست. چرا هر وقت من یا بقیه میان کنار خیابون، حداقل پنج دقیقه ای باید منتظر تاکسی بمونیم. یا چرا با این محاسبات تو میدان انزلی صحرای محشر میشه!!

اگر کسی از دوستان با نظر من مخالفه، من کاملا انتقاد پذیر هستم….

پاسخ

جوانان متحد انزلی چی

جوانان متحد انزلی چی پاسخ در تاريخ مهر ۳ام, ۱۳۹۳ ۱۲:۴۷:

من عذر میخوام خدمتتون اما خیابون های تنگ و باریک و طول مسیر از بشمن تا نامجو رو در نظر بگیرید. این طول مسیر یه لاین رفت داره و یه لاین برگشت. یعنی ۲۵۰ تا تو لاین رفت باشن و ۲۵۰ تا تو لاین برگشت. حالا این مسیر چند کیلومتری رو تقسیم بر تعداد ۲۵۰ کنید و بعد حساب ترافیک رو هم باهاش درگیر کنید. برای همین چند دقیقه ای باید صبر کنید. (در واقع ۵۰۰تا تاکسی مثل قطار بصورت پیوسته که بهم چسبیده کارنمیکنن.)

حالا اگه دقیق تر بشید زمان پمپ گاز یا بنزین و زمانی برای تعویض روغن و پنچری و خستگی در کردن راننده و … رو هم حساب کنید باز این ۵ دقیقه صبر به نظرم همچین بد هم نیست.
البته ببخشید زیاده گویی کردم، فرمودید انتقاد پذیر هستید بنده هم دوستانه نظرمو فقط اعلام کردم.