1910

امیر نوری‌سادات رئیس هیئت نجات غریق گیلان با ۱۳ رای از سمت خود برکنار و سیروس صداقت‌کیش به‌عنوان سرپرست این هیئت انتخاب شد.

امیر نوری‌سادات در مجمع فوق‌العاده هیئت نجات غریق گیلان با حضور رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی با ۱۳ رای مخالف، پنج رای موافق و یک رای سفید برکنار شد.

رئیس سابق هیئت نجات غریق گیلان در مجمع مذکور با اشاره به مشکلات این هیئت، از عدم پرداخت حقوق و دستمزد ناجیان غریق در گیلان ابراز گله کرد.

امیر نوری‌سادات با بیان اینکه در سال ۹۲ سه رویداد مسابقات کشوری در گیلان اتفاق افتاده است، تصریح کرد: با حضور ۲۸ تیم در زیباکنار که یک ریال آن از منابع استانی هزینه نشد، مسابقات را برگزار کردیم.

وی کمبود منابع مالی و امکانات را از مشکلات جدی هیئت نجات غریق در سال‌های اخیر ذکر کرد و گفت: مرحوم روزبه فقیه‌کیا ناجی غریق به دلیل کمبود امکانات جان خود را از دست داد.

این مسئول سابق هیئت نجات غریق گیلان با اشاره به اینکه اهرم اجرایی برای تخلفات بایسته و شایسته انجام نشد، تصریح کرد: هنوز ناجیان غریق طرح‌های دریا، حقوق خود را دریافت نکرده‌اند.

وی مهم‌ترین مشکل دیگر هیئت نجات غریق گیلان را نبود حامی عنوان کرد و افزود: ۳ هزار و ۲۰۰ نجات غریق در گیلان فعالیت می‌کنند که تنها ۶۰۰ نفر باقی مانده‌اند.

نوری‌سادات اظهار کرد: ناجیان غریق گیلان ترجیح می‌دهند بلال فروش شوند تا اینکه در نجات غریق و طرح دریا حضور داشته باشند.

وی برگزاری کلاس‌های آموزشی را از دیگر اقدام‌های خود ذکر کرد و یادآور شد: در سال ۹۲ تعداد ۴۶ کلاس برگزار شده است.

رئیس سابق هیئت نجات غریق و غواصی گیلان در مقابل اعتراض‌های برخی از روسای هیئت‌های نجات غریق شهرستان انزلی، رشت، لنگرود و… افزود: برای بنده تفاوتی نمی‌کند که به عنوان رئیس هیئت نجات غریق استان باشم یا ناجی غریق و یا در کسوت مهندسی رایانه فعالیت کنم، پاسخ برخی موارد را نمی‌دهم.

در پایان جلسه مذکور «سیروس صداقت‌کیش» پیشکسوت نجات غریق، بوکس، شنا و کشتی اهل انزلی به عنوان سرپرست هیئت نجات غریق گیلان منصوب شد.
منبع: فارس- رشت

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *