IMG_4843-600x400

رئیس موسسه روایت سیره شهدا گفت: شهدا مدل‌آوران رشته مقاومت، دیانت و ولایت‌مداری هستند.

به گزارش انزلی کلاب به نقل از فارس، حجت‌الاسلام محمدمهدی ماندگاری شامگاه پنجشنبه در مراسم افتتاح یادمان شهدای این شهر با گرامیداشت یاد و خاطره ۴۰۸ شهید بندر انزلی و ۸ هزار شهید گیلان اظهار داشت: شهدای رفقای خوبی هستند و جامعه را فراموش نکردند.

وی خواستار تدفین شهدای گمنام در محل یادمان شهدای بندر انزلی شد و خاطرنشان کرد: حرم شهدای گمنام دل‌های خسته را جلا می‌دهد.

ماندگاری با بیان اینکه شهدا دل‌های مردم را تطهیر می‌کنند، تصریح کرد: شهدا دل‌های غم گرفته را غبارروبی می‌کنند.

استاد حوزه و دانشگاه به سالروز تخریب قبرستان بقیع توسط وهابیون اشاره کرد و گفت: شهدا وصل به اهل بیت (ع) هستند و به مردم احسان می‌کنند.

وی با تاکید براینکه بندر انزلی در هیچ رشته ورزشی، علمی، صنعتی، فناوری و… ۴۰۰ مدال‌آور ندارد، بیان داشت: شهدای بندر انزلی مدال‌آوران رشته مقاومت، دیانت و ولایت‌مداری هستند و اهل زمین و آسمان این قهرمانی را باور دارند.

ماندگاری ۸۵ درصد شهدای بندر انزلی را از جوانان دانست و خاطرنشان کرد: دانش‌آموزان ۳۶ هزار نفر از شهدای دفاع مقدس را تشکیل می‌دهند.

استاد حوزه و دانشگاه شهدای دفاع مقدس را تربیت‌شدگان مکتب امام (ره) خواند و اضافه کرد: جوانان امروز جامعه عقب‌تر از جوانان ابتدای انقلاب نیستند.

وی شهدا را ستارگان آسمان توصیف کرد و یادآور شد: با ستاره شهدا می‌توان مسیر را پیدا کرد.

ماندگاری با بیان اینکه شهدا اسوه‌های مقاومت و ایثار هستند، تاکید کرد: شهدا با فدا کردن جان خود زیباترین گران‌فروشی را نزد خداوند انجام دادند.

رئیس موسسه روایت سیره شهدا باور جوانان را نخستین اقدام امام (ره) عنوان کرد و یادآور شد: رمز موفقیت امام (ره) توجه به دل جوانان بود.

این مسئول، گذشت و ایثار جوانان در حرکت‌های دینی را بیشتر از دیگران دانست و عنوان کرد: امام (ره) مسئولیت حفاظت از انقلاب اسلامی را توسط بسیج به جوانان سپرده بود.

وی جوانان جامعه را متدین خواند و یادآور شد: آمار بالای حضور جوانان در اعتکاف، هیئت‌های مذهبی، بسیج، کاروان راهیان نور و… نشان دهنده دینداری این قشر از جامعه است.

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه جوانان امام امت را باور دارند، بیان کرد: تمام افراد جامعه باید امت باشند زیرا دشمنان از صدر اسلام تاکنون به دنبال تفرقه بین مسلمان بوده‌اند.

ماندگاری جوانان را قهرمان ولایت‌محوری توصیف کرد و گفت: قهرمان‌پروری جوانان با پیروی از ولایت فقیه تحقق پیدا می‌کند.

این مسئول با اشاره به اینکه امام (ره) تمام انرژی جامعه را در یک نقطه جمع کرده بود، ادامه داد: امام (ره) با وقوع انقلاب اسلامی انفجار نور را پدید آورد.

وی شهدای انقلاب اسلامی را قهرمانان لبنان، فلسطین و جهان اسلام خواند و افزود: حلال و حرام خدا باید در چارچوب تقوا در جامعه رعایت شود.

ماندگاری با بیان اینکه در جنگ فرهنگی، نرم، سخت، اقتصادی و سیاسی با دشمن هستیم، یادآور شد: به حدود الهی در جنگ نمی‌توانیم بی‌تفاوت باشیم و حلال و حرام خداوند در جامعه باید رعایت شود.

استاد حوزه و دانشگاه خیر رساندن به دیگران را از دیگر الگوی تربیتی شهدا عنوان کرد و اذعان داشت: افراد جامعه باید اهل نیکوکاری باشند و این امر باید از خانواده ترویج پیدا کند.

رئیس موسسه روایت سیره شهدا بر باور کردن مردم تاکید کرد و گفت: امامت، دین، حدود الهی و خیر رساندن به دیگران با باور کردن مردم محقق می‌شود و در غیر این صورت انرژی جامعه به طرف معصیت خداوند گرایش پیدا می‌کند.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

Anzali Free Zone

Shahin

۲۶ مرداد ۱۳۹۲

سلام. جناب لاهوری دست مریزاد گویا مسولین هم تکونی به خودشون دادن. کار خوبی بود و از باعث و بانیش متشکرم

پاسخ

مجيد لاهوري پاسخ در تاريخ مرداد ۲۷ام, ۱۳۹۲ ۰۸:۱۵:

شاهین جان فلسفه انجام کار بسیار عالیست اما شنیده ها حاکی از ریخت و پاش های بیمورد در روز افتتاح دارد ، امیدوارم به روزی برسیم که مسائل مالی تمامی پروژه های شهرستان شفاف باشد