استاندار گیلان با اشاره به انتخابات هفتم اسفندماه گفت: رای اولی ها با انگیزه بالا، ضمن ورود به عرصه اجتماعی و سیاسی، سهم مهم و بسزایی در سرنوشت کشور دارند.
محمدعلی نجفی در یازدهمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان در رشت آمار رای اولی های این دوره از انتخابات در گیلان را ۷۸ هزار نفر عنوان و بیان کرد: رای اولی ها بایستی از این فرصت مهم برای مشارکت در تعیین سرنوشت کشور بهره بگیرند.
وی حضور رای اولی ها برای نخستین بار پای صندوق های اخذ رای را نقطه عطفی در زندگی آنان دانست و اظهار کرد: رای اولی ها می توانند با حضور پرشور خود در تعیین سرنوشت کشورشان مشارکت کنند.
وی انتخابات را نشانه بلوغ سیاسی یک ملت دانست و افزود: پس از انقلاب اسلامی مشارکت مردم در کشورمان همیشه جدی بوده و شرایط کنونی نیز نمایانگر حضور پرشور و حداکثری اقشار مختلف در پای صندوق های اخذ رای است.
استاندار گیلان روند انتخابات در استان را مثبت ارزیابی و بیان کرد: امیدواریم با شرایط ایجاد شده مردم بهترین انتخاب را از افراد خبره، کارشناس، دلسوز و متعهد به استان داشته باشند.
وی با بیان این که انتخاباتی سالم و امن را در گیلان برگزار خواهیم کرد، اظهار داشت: مردم بدانند مجریان انتخابات طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر حق الناس بودن آراء و تاکید رئیس جمهوری در زمینه حفاظت از صندوق ها و آرای مردم، عمل می کنند.
استاندار گیلان در بخش دیگری از سخنانش ضمن قدردانی از ساخت مدارس جدید با کلاس هایی در شأن دانش آموزان تصریح کرد: در بخش سیستم سرمایشی و نیز مقاوم سازی با استفاده از اعتبارات دولتی، بخش خصوصی و خیرین از جایگاه ۳۰ به چهارم ارتقا پیدا کرده ایم.
استاندار گیلان حضور مدیران استانی در جلسات شورای آموزش و پرورش را نشان از اهمیت این حوزه دانست و اظهار کرد : مدیران استانی در هفته منتهی به برگزاری انتخابات، جلسات روزمره ای که مربوط به منافع مردم است را تحت الشعاع انتخابات قرار ندهند تا خدشه ای وارد نشود.
وی اسکان نوروزی فرهنگیان در مدارس را از جمله اقدامات خوب عنوان و خاطرنشان کرد : امیدواریم در درازمدت با بالا رفتن سرانه درآمد، مردم بتوانند از امکانات بخش خصوصی همچون هتل ها، مسافرخانه ها و خانه مسافرها بهره مند شوند.
نجفی با تاکید بر جمع آوری لیست جامعی از مشاهیر گیلان خاطرنشان کرد : با انجام و هماهنگی بیشتر نسبت به تهیه بانک اطلاعاتی جامعی از مفاخر با شاخصه های ملی، مذهبی و علمی اقدام شود.
مدیرکل آموزش و پرورش گیلان نیز با اشاره به آمادگی فرهنگیان و دانش آموزان استان برای حضور در پای صندوق های رای گفت: آموزش و پرورش همگام با دیگر دستگاه ها با آماده سازی مراکز آموزشی به عنوان مراکز اخذ رای، آماده برگزاری انتخاباتی پرشور است.
مهدی حاجتی با بیان آماده سازی فضاهای آموزشی برای اسکان مسافران نوروزی در استان گیلان خاطرنشان کرد: برای آماده سازی ۳۹۹ واحد آموزشی در استان برای اسکان میهمانان نوروزی اقدام می شود.
بیش از ۳۶۵ هزار دانش آموز در مدارس استان گیلان مشغول به تحصیل هستند.
استان گیلان با دو میلیون و ۴۸۰ هزار نفر جمعیت و ۱۶ شهرستان، چهار نماینده در مجلس خبرگان رهبری و ۱۳ نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد.
انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی جمعه هفتم اسفند در سراسر کشور برگزار می شود./ ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *