cccc ahmad donya mali

به گزارش انزلی کلاب، از بین خیل عظیم مشاهیر کاندید شده در شورای کلان شهر تهران دکتر احمد دنیا مالی معاون دکتر محمدرضا قالیباف در شهرداری تهران به کرسی شورای شهر تهران تکیه خواهد زد. 

او که مجری طرح های بزرگی در پایتخت محسوب میشود و در عملکرد بسیار مثبت شهرداری تهران نقشی پررنگ ایفا کرده است در این دوره به شورای شهر تهران راه یافت و توسط شهروندان پایتخت از  ٣ هزار و ٧٣٩ صندوق پایتخت توانست به جمع ۳۱ عضو شورای شهر تهران بزرگ برگزیده شود.

”’احمد دنیامالی”’ در سال ۱۳۳۹ در بندر انزلی متولد شد.  از سوابق تحصیلی وی میتوان به : دکترای برنامه ریزی شهری، دانشگاه آزاد – واحد علوم و تحقیقات ایران، تهران (۱۳۸۸ تا ۱۳۹۱) که عنوان تز دکترای وی: طراحی فضاهای تفریحی شهر تهران بود. او دارای کارشناسی ارشدمهندسی معماری و شهر سازی، دانشگاه علم وصنعت ایران را با عنوان پایان نامه : طراحی دانشگاه بهشهر مازندران (وابسته به دانشگاه علم و صنعت تهران) میباشد.

69309_590

دکتر احمد دنیا مالی در سال تحصیلی (۷۰-۷۱) دانشجوی نمونه در مقطع کارشناسی ارشد در سراسر کشور را به خود اختصاص داده است.

وی مشاغل و مسئولیت های زیادی را به عنوان مشاوره مدیریت، خدمات مدیریت طرح و پیمان، انجام قراردادهای طرح وساخت و غیره در کارنامه دارد که از این مسئولیت ها میتوان به پروژه های شاخص زیر اشاره کرد:

 • مدیریت طرح مجموعه فرهنگی، تفریحی، ورزشی و خدماتیهزار و یک شهربا مساحت ۱۳۸ هکتار در منطقه ۲۲ تهران (از ۱۳۸۹ تا کنون)
 • مدیریت طرح فاز امکان سنجیتوسعه عمران شهری ونک و تونل حقانی-ونک-ملاصدرا
 • مدیریت طرح مجموعه تفریحی گردشگری، فرهنگی، ورزشی و خدماتیبهارستان، با مساحت ۷۰ هکتار در شهر جدید بهارستان، اصفهان
 • مدیریت طرح فاز امکان سنجی مونوریلبوستان نهج البلاغه (فاز ۱ و ۲)
 • مدیریت طرح و سرمایه گذار پروژه مجموعه فرهنگی و تفریحی نیاوران در پارک نیاوران
 • مدیریت طرح پروژهمجتمع اداری-تجاری الهیه

Banner21

احمد دنیامالی از سال ۱۳۷۸ تا ۱۳۸۰ در سمت معاون فنی و زیر بنایی راه آهن جمهوری اسلامی مشغول به خدمت بود. از مسئولیت‌ها و پروژه‌های شاخص وی طی این دوران میتوان به موارد زیر اشاره داشت:

 • عضو هیأت مدیره مهندسین مشاور مترو، طراح پروژه‌های اصلی راه آهن ایران(۱۳۷۸ تا ۱۳۸۸) و توسعه خطوط جدید راه آهن شهری تهران
 • مجری طرح دو خطه کردن راه آهن تهران-مشهد
 • مجری طرح احداث خط سریع السیر تهران-قم-اصفهان
 • مجری طرح سیگنالینگ شبکه راه آهن ایران
 • مجری طرح ارتباطات مخابراتی باسیم و بی سیم راه آهن کشور
 • مجری طرح توسعه فیبر نوری در همه شبکه‌های راه آهن
 • مجری طرح بازسازی و نوسازی شبکه حمل و نقل ریلی
 • مجری طرح جوش درز ریل کل شبکه ایران
 • مجری طرح‌های تونلی راه آهن و باز سازی تونلهای موجود راه آهن کشور
 • مجری طرح تامین، نگهداری پل‌های راه آهن
 • مجری مطالعات راه آهن دیر الزور-ابوکمال در سوریه

Elm-o-Sanat_Uni-9

او طی سالهای ۸۰ الی ۸۱ در سمت معاون فنی و مهندسی و عضو هیأت عامل سازمان بنادر و کشتیرانی کشور فعالیت داشت و طرح های شاخص زیر را مدیریت کرد:

 • طرح تجهیز بنادر کانتینری ایران
 • طرح توسعه بنادر (بنادر عباس، بوشهر، چابهار، امام خمینی، نوشهر و بندر انزلی)

وی از سال ۱۳۸۱ الی ۱۳۸۴ بعنوان معاون وزیر راه و ترابری و رئیس سازمان بنادر وکشتیرانی کشور مشغول به فعالیت بود و طی این دوران در طرح های ملی شاخصی  را به سر انجام رسانید که میتوان به موارد ذیل اشاره کرد :

 • پروژه طرح توسعه و تجهیز فاز ۲ بندر شهید رجایی در بندر عباس با بودجه ۵۰۰ میلیون دلار
 • احداث بندر استراتژیک امیرآباد بهشهر، مازندران
 • پروژه تجهیز ناوگان دریایی سارSAR (Search & Rescue)
 • تجهیز بنادر ایران به برج‌های مراقبتی

Slide4

او طی سالهای ۱۳۸۴ الی ۱۳۸۸ به سمت معاون فنی _ مهندسی شهرداری تهران رسید و طی این مدت پروژه های شاخص و ماندگاری را در تهران از خود به یادگار گذاشت که عبارتند از:

 • مدیر اجرایی تونل صدر-نیایش (۱۳۸۸)
 • رئیس هیأت مدیره شرکت یادمان سازه، مجری ساخت برج میلاد (۱۳۸۴ تا ۱۳۸۸)
 • مجری طرح و مدیرپروژه احداث تونل توحید (۱۳۸۶)
 • رئیس هیأت مدیره سازمان مهندسی و عمران شهرداری تهران(۱۳۸۴ تا ۱۳۸۸) و مجری ساخت تونل رسالت
 • رئیس هیأت مدیره شرکت مهندسی خاکریز آب، مجری پروژه تونل‌های جمع‌آوری آبهای سطحی(۱۳۸۵ تا ۱۳۸۸)
 • رئیس هیأت مدیره شرکت نوسازی عباس آباد(۱۳۸۴ تا ۱۳۸۷)، مجری ساخت مجموعه اراضی عباس آباد و پارک آب و آتش
 • رئیس هیأت مدیره سازمان نوسازی شهرتهران (بافت فرسوده) (۱۳۸۴ تا ۱۳۸۷)، احداث بیش از ۳۰ هزار واحد مسکونی در بافت فرسوده تهران
 • رئیس هیأت مدیره سازمان سرمایه گذاری و مشارکت‌های مردمی(۱۳۸۴ تا ۱۳۸۸)
 • رئیس هیأت مدیره سازمان مشاور شهرداری تهران(۱۳۸۴ تا ۱۳۸۸)
 • عضو هیأت مدیره شرکت توسعه فضاهای فرهنگی تهران(۱۳۸۶ تا ۱۳۸۸)
 • عضو هیأت مدیره متروی تهران(۱۳۸۶ تا ۱۳۸۸)

او طی سالهای ۱۳۷۹ الی ۸۵ عضوهیأت مدیره مهندسین مشاور فجر و توسعه، وابسته به جهاد دانشگاه نیز بود و طی این سالها فعالیتهای برجسته ای نظیر : ۱٫ احداث ساختمان اداری شهرداری منطقه ۷ تهران ۲٫ احداث ساختمان اداره کل بنادر و کشتیرانی بندر انزلی بر عهده گرفت.

فارغ از زندگی پر فعالیت و پر بار دکتر احمد مالی در امور عمرانی و زیر بنایی او موسس و مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری توسعه صادرات بندر انزلی و اولین مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی بندرانزلی نیز میباشد و طی سالهای ۷۲ الی ۷۶ نیز در طرح های : مدیریت پروژه‌های مختلف در سطح کشور در بخش راه، سد سازی، سازه‌های دریایی و مشارکت در ساخت سد کارون ۳ و سد کرخه نیز فعالیت داشته است.

0011

اما دکتر احمد دنیا مالی شهرتش را تنها به خاطر فعالیت های پر شمارش در اختیار ندارد، او در ورزش نیز خدمات ارزنده ای از خود به یادگار گذاشته است او از سال ۸۳ بعنوان ریاست فدراسیون قایقرانی ایران برگزیده شده و در سال ۸۸ به عنوان عضو هیأت مدیره فدراسیون جهانی کانوئیگ(ICF) فعالیت داشته و مسئولیت توسعه کانوئینگ در قاره آسیا را عهده دار بوده است.

او در سال ۸۶ همزمان معاونت فدراسیون جهانی دراگون بوت را در اختیار داشته است و از سال ۱۳۸۸ بعنوان عضو هیأت رئیسه و خزانه دار فدراسیون جهانی ورزشهای پهلوانی و زورخانه‌ای مشغول فعالیت است و در برهه ای نیز ریاست هیات مدیره باشگاه ملوان بندر انزلی را نیز عهده دار بوده است.

از موفقیت های ورزشی وی میتوان به : قهرمانی با تیم آب ‏های آرام ایران  در آسیا طی سال‌های ۱۳۸۶، ۱۳۸۸ و ۱۳۹۰ و مدال‌های طلا در قایقرانی در بازی‌های آسیایی گوآنجوسال ۱۳۸۹ اشاره داشت.

او همزمان با سایر فعالیت هایش حدودا ۵ سالی را همزمان به امر تدریس در دانشگاه آزاد اسلامی، رشته معماری و شهرسازی، واحد رباط کریم و دانشگاه علم و صنعت ایران، دانشکده معماری وشهرسازی گذرانده است.

برکناری غیر منتظره و غیر قانونی وی از ریاست فدراسیون قایقرانی نیز در برهه ای از زمان بسیار خبرساز شد و فدراسیون جهانی تیم ملی قایقرانی ایران را تهدید به حذف از رقابتهای بین المللی کرد. اما او کماکان  از چهره ای محبوب نزد ورزشکاران قایقرانی ایران در سطح ملی و باشگاهی برخوردار است. او طی مدت فعالیتش سه رشته: رویینگ، بادبانی و دراگون بت را وارد کشور کرد و بنیان نهاد.

ضمن تبریک به دکتر “احمد دنیامالی” برای ایشان آرزوی موفقیت روزافزون را از خداوند متعال آرزومندیم

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

Anzali Free Zone

Shahin

۲۷ خرداد ۱۳۹۲

در حد توان سعی کردم به دوستان اطرافیان سفاش کنم از آقای دنیامالی حمایت کنن. باعث افتخار انزلی هستید و براتون آرزوی موفقیت دارم

پاسخ

a.n.z

۲۷ خرداد ۱۳۹۲

امیدوارم از این نمد کلاهی هم واسه ما درست کنه

پاسخ

رضا

۲۷ خرداد ۱۳۹۲

آقای دنیا مالی اگر واقعآآدم راستگو بودید و قصد خدمت داشتید تو انزلی کاندید می شدید

پاسخ

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ خرداد ۲۸ام, ۱۳۹۲ ۱۷:۲۲:

رضای عزیز شما سابقه کاری آقای دنیا مالی را یکطرف قرار دهید به کارهای سه دوره پیشین شورای شهر و شهرداری انزلی سنگینی خواهد کرد. ضمن آنکه شهر انزلی هنوز به بلوغ سیاسی نرسیده است که جایی برای توسعه و ورود افراد شایسته باشد. اگر بود اینچنین افراد با سابقه و جوانان شایسته پشت درب شورای شهر قرار نگرفته و مورد بی مهری مردم انزلی واقع نمیشدند. شما بفرمائید چرا با وجود چنین افرادی شهردار انزلی باید یک غیر بومی باشد ؟ (لازم به ذکر است شهردار توسط اعضای شورای شهر تعیین و اعضای شورای شهر وظیفه نظارت بر ایشان را عهده دار هستند )

مهران پاسخ در تاريخ خرداد ۲۹ام, ۱۳۹۲ ۱۸:۵۴:

برادر من ، اقای دنیامالی ۱ بار رییس هیئت مدیره ملوان شد و این همه خدمت کرد واسه هفت پشتش بسته برای مردم انزلی کار کنه که فحش بدن پشت سرش ، ایشان در حد وزیر و مدیران حرفه ای کشور هستن همینکه از ملوان حمایت می کنه واسه سرمون زیاده شما هم بجای انتقاد چشمتو بهتر باز کن حقایقو ببین

مژگان

mojshekan

۲۷ خرداد ۱۳۹۲

برای آقای دنیامالی آرزوی موفقیت دارم

پاسخ

سودا

۲۷ خرداد ۱۳۹۲

همون بهتر آقای دنیا مالی تو تهران کاندیدا شدن و گرنه با این همه سابقه درخشان اجرایی و…….احتمالا به سرنوشت خیلی از دوستان دچار میشدند.

پاسخ

عبدالرضاعلی دوست از لاهیجان

۲۷ خرداد ۱۳۹۲

با این همه سابقه ای که آقای دنیامالی دارند آیا برای انزلی مفید بوده مطمئناجواب آن نه میباشد و جطور خواب دیده که میتواند به انزلی کمک کند و از راه فوتبال وارد شده و احتمال این میرود که دنیا مالی از انزلی کاندیدای مجلس شود و از این نمد کلاهی برای خود بسازد واز بازیکنان معروف ملوان برای گرفتن رای استفاده کند مثل آقای شجاع که از شادروان قایقران کمک گرفته و نماینده انزلی شد.اما هیج از قایقران پرسیده که چه شد که سر از بندرعباس در آوردی و فقط مهم جمع آوری آرا بود که آقای شجاع و امثال اون به آن میرسند . آقای دنیامالی خوب میدانیم که تهیه کردن ۴میلیارد برای شما رقمی نیست که قلعه نویی را از دست دادید حالا اگر کاندید نمایندگی مجلس شوید ۴میلیارد که هیچ ۴۰ میلیارد برای تبلیغات نمایندگی راحت تهیه میکنید وبه اهئاف خود میرسید.

پاسخ