80793424-4803649

همزمان با گرامیداشت هفته دولت دو طرح عمران روستایی جهاد کشاورزی انزلی با حضور فرماندار و جمعی از مسئولان رسما مورد بهره برداری قرار گرفت .

به گزارش انزلی کلاب به نقل از ایرنا ، مدیر جهاد کشاورزی بندرانزلی روز چهارشنبه در مراسم آغاز بهره برداری از این طرح ها گفت : برای اجرای این طرحهای آبرسانی در مجموع هشت هزار و ۹۵۱ میلیون ریال هزینه شده است .

ˈ محمد رضا ملاییˈ اظهار کرد : ایستگاه پمپاژ و خطوط انتقال آب سه گانه روستاهای سیاوزان ، کچلک و کپورچال با صرف پنج هزار و ۴۰۱ میلیون ریال احداث شد .

وی طول خط انتقال آب این سه روستا را ۹ هزار و ۶۰۳ متر عنوان و خاطرنشان کرد : با اجرای این طرحها سه روستا از خطر آسیب دیدگی صد در صدی ناشی از خشکسالی شالیزارهایشان رهایی یافتند .

ملایی افزود: با توجه به قرار گرفتن شهرستان انزلی در انتهای خط آبریز سد سفیدرود در مواقع بحرانی و خشکسالی مانند تیرماه امسال به هیچوجه آب بالادست به زمین های ما نمی رسید .

وی تصریح کرد : این ایستگاه برای ۴۵۰ هکتار زمینهای این سه روستا با ۶۲۰ خانوار بهره بردار پیش بینی شده است .

به گفته ملایی ؛ خط انتقال کپورچال ۶۰ لیتر در ثانیه ، سیاوزان ۹۰ لیتر در ثانیه و کچلک ۹۰ لیتر در ثانیه آبدهی دارند.

وی ایستگاه پمپاژ و خط انتقال آب خمیران را دیگر طرح مورد بهره برداری قرار گرفته خواند و افزود: ۲۷۰ خانوار بهره بردار با ۲۵۰ هکتار زمین از این طرح بهره مند می شوند .

ملایی سرمایه گذاری صورت گرفته برای اجرای این طرح را سه هزار و ۴۵۰ میلیون ریال عنوان کرد.

به گفته وی برای این طرح دو دستگاه الکتروپمپ ۱۵۰ اسب بخار با آبدهی ۵۵۰ متر مکعب در ساعت نصب شده است .

وی طول خط انتقال آب این طرح را سه هزار و ۹۰۰ متر عنوان و خاطرنشان کرد : این طرحها از سال ۸۸ آغاز شده بود.

وی ابرازامیدواری کرد با احداث دو ایستگاه پمپاژ دیگر ، در روستاهای علی آباد کپورچال ، شالیزارهای رودپشت و چای بیجار از خطر خشکسالی نجات پیدا کنند .

ملایی افزود : برای سیاخاله سر و شیله سر نیز باید تمهیدات ویژه ای اندیشیده شود تا مشکل کم ابی زمینهای این روستاها نیز رفع شود .

مدیر جهاد کشاورزی بندرانزلی در خاتمه مراسم خواستار نگاه ویژه دولتمردان به رفع مشکلات بخش کشاورزی و تخصیص مناسب اعتبارات به منظور افزایش تولید و تامین امنیت غذایی شد .

شهرستان بندرانزلی دارای هفت هزار و ۲۰ هکتار زمین زراعی است که پنج هزار و ۲۰ هکتار آن به شالیزار اختصاص دارد.

 

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

انزلی شهر بارانـــــ

۷ شهریور ۱۳۹۲

به این روستاها برسید.بعضی قسمت ها که اوضاع خوبی نداره..رسیدگی به اون دسته از مناطق بشه خوبه

پاسخ