82244932-710466651

به مناسبت فرارسیدن روز آتش نشان دوچرخه سوار آتش نشان بندرانزلی در راستای بیعت دوباره با آرمانهای معمار کبیر انقلاب سفر ۴۰۰ کیلومتری خود از این شهرستان تا مرقد مطهر بنیانگذار جمهوری اسلامی را آغاز کرد.

مهدی کامران عصر دوشنبه اظهار کرد: هدف از این کار گرامیداشت یاد و خاطره شهدای آتش نشان و شهدای مدافع حرم است.
وی افزود: قصد دارد مسیر ۴۰۰ کیلومتری بندرانزلی تا مرقد مطهر حضرت امام خمینی(ره) را به صورت یکسره و به مدت ۱۵ساعت رکاب بزند.
کامران یادآور شد : پیش از این نیز یک بار درسال ۸۸ این مسیر را از رشت به تهران طی کرده است.
به گزارش خبرنگار ایرنا، در هفتم مهرماه ۵۹ و در زمان مهار آتش پالایشگاه آبادان در حمله هوایی دشمن بعثی توسط آتش نشانان منطقه و شهرهای اطراف، هواپیماهای عراقی بار دیگر اقدام به بمباران آن پالایشگاه کردند که درنهایت منجر به شهادت جمع کثیری از آتش نشانان شد.
طرح تعیین روز آتش نشانی و ایمنی در سال ۱۳۷۹ توسط ستاد هماهنگی امور ایمنی و آتش نشانی کشور پیشنهاد و توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور تایید شد.
این روز با هدف ترویج ایمنی و پیشگیری از حوادث در سطح کشور و همچنین یادآوری حماسه آفرینی ها و از خود گذشتگی های آتش نشانان میهن اسلامی در عرصه دفاع مقدس نامگذاری شده است.
سابقه ایجاد ایستگاه آتش نشانی در انزلی به سال ۱۳۰۵ باز می گردد و این شهر ساحلی، جزو اولین شهرهای ایران است که دارای بلدیه یا شهرداری (با ۱۲۲ سال قدمت ) و ایستگاه آتش نشانی (با ۸۹ سال قدمت ) است/ ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *