82172295-70907747[1]

برای دومین هفته متوالی پویش سه شنبه های بدون خودرو با حضور ۳۰ دوچرخه سوار در بندرانزلی برگزار شد.
مسئول برگزاری این برنامه صبح سه شنبه اظهار کرد: سه شنبه های بدون خودرو به عنوان یک کار فرهنگی و در راستای نهادینه کردن فرهنگ یک روز بدون خودرو درکشور برگزار می شود .
محمدامین معصومی افزود: با توجه به حضور حدود ۳۰ دوچرخه سوار در این برنامه انتظار می رود با افزایش این افراد در هفته های آینده ، در نهایت شاهد استفاده عمومی مردم و حتی کارکنان ادارات از دوچرخه به جای خودرو در روزهای سه شنبه باشیم.
وی خاطر نشان کرد: اولویت نخست این پویش ، تشویق شهروندان به پیاده روی و فرهنگ سازی برای استفاده از دوچرخه و وسایل حمل و نقل عمومی بوده و عدم استفاده از وسایل حمل و نقل شخصی از مهمترین رویکردهای این برنامه است.
سه شنبه های بدون خودرو از اول تیرماه در اراک کلید خورد و حمایت عمومی مردم در شهرهای مختلف از این پویش ، نشان دهنده تمایل بشر برای چاره اندیشی و رهایی از بندهایی است که خود به دست و پای خود تنیده است.
این پویش نمونه کارآمدی از فرهنگ‌سازی و آغاز یک حرکت خودجوش و موثر مردمی برای رسیدن به هدفی معین بدون چشم دوختن به دستان دولت است که می‌تواند سرمشقی برای آغاز حرکت‌های خودجوش مردمی دیگر در زمینه‌هایی همچون مدیریت مصرف آب، مدیریت پسماند، زباله و سایر موارد باشد/ ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *