80791066-4799220

به مناسبت هفته دولت دومین مرکز بازپروری (بستری)معتادان روز سه شنبه با حضور فرماندار و جمعی از مسئولان شهرستان در بندرانزلی رسما افتتاح شد.

رییس اداره بهزیستی بندرانزلی در حاشیه این مراسم به ایرنا گفت: این مرکز دومین مرکز بستری معتادان جهت بازپروری با عنوان تیپ ب در شهرستان است.

ˈ فرحناز غفاری فر ˈ اظهار کرد : این مرکز توسط معتادان بهبود یافته گشایش یافته و یک پزشک بعنوان مسئول فنی با این مرکز همکاری می کند .

وی با اشاره به اینکه مراکز تیپ ب توسط معتادان بهبود یافته تاسیس و اداره می شود؛ افزود: سازمان بهزیستی بابت بازپروری هر معتاد در مرحله سم زدایی ۵۰۰ هزار ریال و در مرحله بازتوانی نیز ۵۰۰ هزار ریال به این مراکز کمک می کند.

غفاری فر ظرفیت پذیرش این مرکز را ۲۰ نفر عنوان و اضافه کرد: معتادان مراجعه کننده به بهزیستی برای بستری شدن به این دو مرکز( با ظرفیت ۴۰ نفر در مجموع ) معرفی می شوند.

وی خاطرنشان کرد: بندرانزلی همچنین دارای پنج مرکز درمان سرپایی اعتیاد زیر نظر بهزیستی است .

به گفته غفاری فر؛ عمده مراجعان برای ترک اعتیاد بین ۲۰ تا ۳۵ سال داشته و بیشتر به شیشه و کراک اعتیاد دارند.

غفاری فر افزود : به معتادانی که قصد ترک در مراکز سرپایی را دارند نیز یاری برگ می دهیم و به این مراکز نیز برای هر نفر جهت سم زدایی ۲۵۰ هزار ریال و بازتوانی نیز ۲۵۰ هزار ریال کمک می شود.

وی خاطرنشان کرد : معتادانی که بنا به تائید مراکز بازپروری ۱۸ ماه پاکی از اعتیاد داشته باشند از مزایای مسکن مهر ، ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون ریال وام اشتغال و برخی کمک های موردی (در صورت تامین اعتبار ) برخوردار می شوند .

غفاری فر افزود : برای معتادان و خانواده های آنان نیز جلسات مختلف برای کمک به کاهش آسیب های اجتماعی گذاشته می شود.

به گفته وی معتادانی که دچار توهم شده اند نیز به مراکز بستری بیماران روانی در شهرستان های رشت ، تالش یا صومعه سرا اعزام می شوند.

رییس اداره بهزیستی بندرانزلی با تاکید بر خطرات مصرف مواد مخدر به ویژه مواد مخدر صنعتی نظیر شیشه و کراک و انواع جدید دیگر این مواد به جوانان هشدار داد : ۹۰ درصد معتادان پس از اعتیاد بهبودی پیدا نمی کنند.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

carisma

۵ شهریور ۱۳۹۲

عکس فرماندار محترم رو دیدم یاد پارسال هفته دولت در نماز جمعه افتادم ، خوشبختانه صدای ایشون رو ضبط کردم و در یک پست در وبلاگ شخصی خودم برنامه هایی که قول داده بودند طی یکسال آتی ( یعنی همین سالی که گذشت ) افتتاح و به سرانجام می رسونن ، رو می گذارم
متاسفانه شعار گرایی و نبود نظارت کافی بر عملکرد ها سبب بروز مشکلاتی در شهر شده ، همین پروژه تاریخی دروازه ماهی که به قول شما خیانت تاریخی به انزلی هست یا ریخت پاش های اخیر شهرداری انزلی که رقم های نجومی به خود گرفته سبب نگرانی اهالی انزلی شده
مردم انزلی نجیب ترین مردم ایران هستند که با وجود این همه مشکلات و گرفتاری شهری باز هم ………….. !!!

پاسخ