82068265-70712540[1]

 

یونس رنجکش شامگاه دوشنبه در دوره دانش افزایی و ارتقاء مهارت اعضاء منتخب سازمان های مردم نهاد جوانان سراسر کشور در بندرانزلی اظهار کرد: در دنیای امروز، سمن ها بعنوان یاری رسان و یاری دهنده در جامعه مدنی محسوب شده و دولت ها از سازمان های مردم نهاد در مسیر دستیابی به اهداف و برنامه های خود بهره مند می شوند.
وی با تاکید بر اینکه در جهان امروزی برای ارتقاء روابط دیپلماسی از سمن ها استفاده می شود، افزود: با وجود عقب ماندگی کشورمان در بهره مندی از این امتیاز در چند سال گذشته، دولت تدبیر و امید با نگرشی جدید درصدد استفاده از این ظرفیت در روابط بین المللی است.
رنجکش به اقدامات سازمان های مردم نهاد در زمینه کمک های بشردوستانه در عرصه های مختلف ملی و بین المللی و تاثیر آن بر افکار عمومی اشاره و تصریح کرد: ایران نیز با حضوری داوطلبانه در عرصه های مختلف، نقش تاثیرگذار خود را به نمایش گذاشته اما دولت درصدد پررنگ کردن این نقش از طریق سازماندهی سمن هاست.
وی با تاکید بر افزایش توانمندی سمن ها برای حضوری اثربخش در عرصه دیپلماسی بین المللی افزود: بالغ بر ۳۰۰تشکل مردم نهاد در گیلان فعال بوده و با توجه به رفتارهای دولت تدبیر و امید در راستای اعتمادسازی، شاهد رشد متقاضیان حضور در این عرصه هستیم.
وی همچنین به ثبت ۲۰تشکل مردم نهاد در سال جاری و در حوزه استانداری اشاره و اظهار کرد: این اشتیاق مردم نشان دهنده اعتماد آنها به دولت بوده و تلاش می کنند در زمینه رفع نگرانی و مشکلات و تکمیل حوزه های مورد نیاز فعال باشند.
رنجکش با تاکید به اینکه دولت سازمان های مردم نهاد را همیار خود دانسته و آنها را مزاحم نمی داند، افزود: دولت تسهیل کننده روابط خود با مجموعه هایی است که می خواهند به صورت داوطلبانه فعالیت کنند و با افزایش اعتماد ، شاهد رشد و افزایش تاثیرگذاری آن خواهیم بود.

*سمن ها کاهنده مشکلات
مدیرکل ورزش و جوانان گیلان نیز در این مراسم گفت: در پیشرفته ترین کشورها نیز سمن ها رکن اساسی و اثرگذار جامعه مدنی هستند.
مسعود رهنما افزود: اندیشه و عملکرد سمن ها می تواند بخش عمده ای از مشکلات را که رفع آنها به هر دلیلی برای دولت امکان پذیر نیست، کاهش دهند.
وی با تاکید براینکه ترکیب بدون ساختار ورزش و جوانان موجب آسیب رساندن به هر دو جناح شده، تصریح کرد: تشکل های مردم نهاد با حداقل امکانات ، بیشترین بازده را ارائه می دهند.
رهنما نقش سمن ها را در پر رنگ کردن عملکرد دولت ها تاثیرگذار توصیف و خاطرنشان کرد: امیدواریم به حوزه جوانان، آن گونه که لیاقت و توقع دارند، توجه شود.
دوره دانش افزایی و ارتقاء مهارت اعضاء منتخب سازمان های مردم نهاد جوانان سراسر کشور با عنوان نقش سازمان های مردم نهاد و جوانان در عرصه فعالیت های بین المللی، دوشنبه شب در مجتمع رفاهی کارگران بندرانزلی افتتاح شد.
این دومین دوره آموزشی برگزار شده در گیلان بوده و دوره اول آن، فروردین ماه سال جاری برگزار شده بود.
دومین دوره دانش افزایی و ارتقاء مهارت اعضاء منتخب سازمان های مردم نهاد جوانان سراسر کشور، به مدت سه روز ادامه دارد. /ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *