24-300x224

به گزارش انزلی کلاب و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان دکتر نجفی در نشست امروز با ائمه جمعه استان در لاهیجان با بیان اینکه دولت اهتمام ویژه دارد تا راه آهن رشت- قزوین هر چه سریعتر اتمام یابد گفت : این راه آهن هم اکنون با ۸۵۰ میلیارد تومان هزینه ۸۶ درصد پیشرفت کار دارد.

وی افزود: برای تکمیل راه آهن ۵۰۰ میلیارد تومان دیگر نیاز است که به رغم محدودیت اعتباری دولت برای سال آینده ۲۸۰ میلیارد تومان اختصاص داده است.استاندار گیلان با اشاره به تأکیدات فراوان رئیس جمهوری مبنی بر ادامه‌ی ساخت راه آهن رشت- قزوین به آستارا و بندرانزلی گفت : بدون اتصال راه آهن به این دو شهرستان این راه آهن اقتصادی نخواهد بود.

وی خاطر نشان کرد: در صورتیکه بتوانیم از اعتبارات فاینانس استفاده کنیم ساخت راه آهن با سرعت بیش‌تر ادامه می‌یابد و در این زمینه رئیس جمهوری چین در آینده‌ی نزدیک به ایران سفر می‌کند و یکی از محورهای مذاکره درخصوص استفاده از فاینانس برای پروژه‌های بزرگ است.

استاندار گیلان به بیان اینکه تکمیل ۱۱ کیلومتر آزاد راه و رفع ترافیک سنگین در این محور یکی دیگر از پروژه‌های مهم استان است که هم اکنون این پروژه در دو فاز ۹۰۰ متر توسط راه و شهرسازی استان و ۳ هزار و ۴۰۰ متر توسط بخش خصوصی در حال اجراء است گفت : وزارت راه و شهرسازی قول داده ساخت  ۸کیلومتر باقیمانده را به عنوان فاز سوم تا پایان سال به مناقصه ببرد.استاندار گیلان خاطر نشان کرد : پس از سفر معاون اوّل رئیس جمهوری نیز ۶۰ میلیارد تومان دیگر برای تکمیل یازده کیلومتر اختصاص یافت.

دکتر نجفی خاطر نشان کرد : پروژه‌ی دیگری که برای کاهش بار ترافیکی در ورودی استان در حال اجراء است تعریض و چهار بانده کردن محور منجیل به رودبار است که تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد.استاندار گیلان در ادامه تشریح وضعیت پروژه‌های بزرگ گیلان پیگیری برای تسریع در ساخت سدهای شفارود و پلرود را به منظور تأمین آب کشاورزی استان عنوان کرد و گفت : با جدیت به دنبال اجرایی شدن ساخت سدهای دیورش، لاسک و دیلمان نیز هستیم.دکتر نجفی خاطر نشان کرد : اگر قصد توسعه‌ی بخش کشاورزی را داریم باید با جدیت به دنبال ساخت سدهای استان باشیم تا بتوانیم منابع آب کشاورزی را پایدار کنیم چرا که ذخیره‌ی سد سفیدرود کفاف نیاز استان را نمی‌دهد.

وی افزود : بر همین اساس سد شفارود نخستین پروژه‌ی کشور بود که سال گذشته استفاده  اعتبارات فاینانس را جذب کرد.

استاندار گیلان همچنین با بیان اینکه میزان بیکاری گیلان از ۱۶ درصد به ۱۲ درصد و تورم استان نیز از میانگین کشوری کمتر است گفت : این موفقیت‌ها با آرامش و همدلی مناسب در استان بدست آمده است که بی شک نقش ائمه جمعه بویژه نماینده‌ی ولی فقیه در گیلان در مورد حفظ آرامش استان بسیار پررنگ است.

وی همچنین با بیان اینکه پایبندی به اصل ولایت فقیه مهم ترین شرط انتصاب مدیران است گفت : در کنار داشتن این شرط اساسی مدیران باید با سیاست های دولت همگام باشند چرا که بدون همراهی مدیران نمی توان کارهای خدمت رسانی به مردم را به پیش برد.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

علیرضا اسدی

۱۲ بهمن ۱۳۹۳

کاهش بی سابقه قیمت نفت قطعا باعث کم شدن اعتبار پروژه های در دست ساخت خواهد شد امیدوارم تدبیری برای این مهم بیاندیشند خصوصا پروژه راه آهن که برای شهرمان و کل کشور اهمیت بسیاری دارد.

پاسخ