به گزارش سامانه خبری تحلیلی انزلی کلاب، کپورچال در ۱۵ کیلومتری غرب بندر انزلی در کنار راه آسفالته انزلی – آستارا قرار دارد که مرکز دهستان چهار فریضه از بخش مرکزی شهرستان بندر انزلی می باشد. کپورچال در میان بازارهای سنتی هفتگی پر رونق بندرانزلی تا رضوانشهر قرار گرفته است که می تواند روستاهای پیرامون خود را به طرف خود جذب نماید. بیشتر مشتریان این بازار را ساکنان آبکنار تا سنگاچین و روستاهای اطراف تشکیل می دهند.
کپورچال را می توان شهر(روستا) ماهی نام نهاد زیرا در شمال آن صیادان به صید ماهی دریایی اشتغال و در زمین های جنوب آن استخرهای پرورش ماهی،که هزاران ماهی را پرورش می دهند.
دوشنبه بازار یکی از بازارهای قدیمی سنتی در انزلی است که روستاییان از اطراف کپورچال برای داد و ستد محصولات خود اهم از محصولات کشاورزی، سیزیجات، صنایع دستی، لبنی، ماهیان دریایی و پرورشی و … مصارف هفتگی از صبح تا ظهر در این بازار به خرید و فروش می رسانند.

این بازار قدمتی چندین ساله دارد که ساختار سنتی و اصیل آن بعد از سالها هنوز تغییر چشمگیری نداشته است و حدود ۶۰ تا ۶۵ سال پیش کپورچال جمعه بازار بوده که قدمت آن به چند صد میرسید ولی بنا به دلایلی حکومتی آن زمان به دوشنبه بازار تغییر یافت.

گزارش و عکس آیدین نما

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *