به گزارش سامانه خبری تحلیلی انزلی کلاب، عصر امروز (دوشنبه) دهمین نمایشگاه الکترونیک و کامپیوتر ( الکامپ) گیلان در سازمان منطقه آزاد انزلی افتتاح شد.

این نمایشگاه در سالن دائمی همایشها و نمایشگاهای منطقه آزاد انزلی با دارا بودن حدود ۵۰ غرفه و با حضور شرکتهای کامپیوتری، شرکتهای ارائه دهنده سرویس اینترنت، شرکتهای سیستم امنیتی و اداری، تجهیزات فروشگاهی؛ با هدف ارائه دستاوردهای بخش خصوصی و دولتی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات از ۲۲ لغایت ۲۶ شهریورماه آماده پذیرایی از بازدیدکنندگان می باشد.

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای گیلان در این مراسم اظهار کرد: در دنیای امروز یکی از پایه های مهم رشد و توسعه اقتصادی توجه به فناوری اطلاعات می باشد.
فرشید بخشی نژاد با بیان اینکه منطقه آزاد انزلی و کشورهای حاشیه دریای خزر به عنوان فرصت های توسعه استان گیلان کمتر مورد توجه قرار گرفته اند، تصریح کرد: باید از چنین پتانسیل های بیش از پیش استفاده نماییم و با همدلی و به دور از هرگونه جناح بازی به رشد و توسعه استان کمک نماییم و برای رسیدن به جایگاهی که دولت به آن تاکید دارد تلاش نماییم.

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور در این مراسم گفت: بخش عظیمی از فعالیتها در حوزه فناوری اطلاعات به بخش خصوصی سپرده شده است که به خوبی از عهده این کار بر آمده اند و تحولی مثبتی نسبت به سالیان گذشته دیده می شود.

ناصرعلی سعادت خاطرنشان کرد: از آغاز سال ۲۰۱۶ تا اکنون ۳٫۸ تریلیون دلار در بازارهای جهانی مبادلات حوزه آی تی بوده است که این رقم چیزی حدود ۲٫۵ برابر فروش و صادرات نفت در دنیاست و این نشانگر اهمیت این حوزه در اقتصاد جهانی است.

وی هدف از برگزاری چنین نمایشگاه هایی را ایجاد فرصتهای شغلی دانست و تاکید کرد: نگاه به نمایشگاه ها باید به عنوان محلی برای توجه سرمایه گذاران بزرگ باشد و با متفاوت برگزار کردن نمایشگاه ها نگاه های اقتصادی را به سوی منطقه جذب نمود.

گزارش: صادق صیاد
dscn5029 dscn5032 dscn5038 dscn5039 dscn5040 dscn5042 dscn5043 dscn5044 dscn5045 dscn5049 dscn5050 dscn5051 dscn5055 dscn5059 dscn5061 dscn5066 dscn5069 dscn5075 dscn5087 dscn5091 dscn5097 dscn5104 dscn5109 dscn5115 dscn5116 dscn5118

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

sari

۲۳ شهریور ۱۳۹۵

با دیدن بسیاری از چهره های افتتاح کنندگان .یعنی چهره های تحصیلکرده و چهره های روشنفکرانه . می توان ارزش وبهای کار را هم سنجید.

پاسخ

رامین محمدی پاسخ در تاريخ شهریور ۲۷ام, ۱۳۹۵ ۲۱:۵۶:

ایکاش تشریف میبردبد تا شما هم مثل ما تفسیر جدیدی از الکامپ را لمس میکردید
و دلیل عدم حضور شرکتهای بنام ایران و گیلان را متوجه میشدید
مکانی که بیشتر به یک بازارچه شبیه بود تا نمایشگاه…
در تمام دنیا و حتی در ایران الکامپ نمایشگاهی است که بزرگترین رویداد تجاری در عرصه تولید و عرضه محصولات و خدمات صنایع الکترونیک و کامپیوتر را به نمایش میگذارد
در نمایشگاههای موسوم به الکامپ آخرین دستاوردهای این صنعت اعم از سخت افزار و نرم افزار به علاقمندان عرضه می گردد و فرصتی برای تبادل نظر و مذاکره در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد.و دستاوردهای آن میتواند نقطه آغاز بسیاری از همکاری های تجاری و تکنولوژیکی ما بین دست اندرکاران حوزه الکترونیک و کامپیوتر را فراهم نموده و نقش معنی داری در تحرک بخشیدن به این حوزه ی صنعت و تولیدکنندگان و بازرگانان شاغل در آن ایفاء کند
اما متاسفانه این تعاریف شامل حال نمایشگاه الکامپ انزلی نبود
با آرزوی ارتقا و برنامه ریزی دقیق با همفکری افراد متخصص و با تجربه برای سالهای آینده