sadegh dorodgar malavan

این دنیا قوانین نا نوشته زیادی دارد و در بسیاری از موارد کار ما انسانها به دنیای دیگر واگذار نمیشود و تاوان عملکرد خود را همین جا پس خواهیم داد، به عبارت دیگر: این دنیا دار مکافات است.  زمین گرد است و دائما  میگردد، گویی در این گردش جای آدمها را نیز دائما با یکدیگر عوض میکند، فقط برای آنکه عدالت الهی در زمین هم اجرا شود.

جناب آقای درودگر عزیز قصد داریم در این مقاله بی پرده مشکلات ملوان را مورد بررسی قرار دهیم، بدین منظور بد نیست مروری به آرشیو انزلی کلاب داشته باشید:

ما گفتیم تقویت عملکرد رسانه ای، گفتند چون دوربین شما در ورزشگاه آزادی گرفته شده نقد میکنید، گفتیم هماهنگی بیشتر لیدرها، گوش کسی بدهکار نبود، گفتیم احسنت بر سکوی ۱۰، عالم و آدم بر سر ما خراب شدند که نه حمایت هوادار تاثیری در نتایج ملوان ندارد و شما دشمن ملوانید، دیگر ترسیدیم بگوییم مشکل از مربی نیست، چون نسل جدید شهر ما باید امروز را تجربه میکرد که نه مربی خارجی که حتی مربی داخلی غیر بومی هم دوای درد ملوان نیست، چون واقعا مشکل ملوان از مربیانش نبود و عیار یک مربی بسته به ابزاری که در اختیارش گذاشته شده باید سنجیده شود و باشگاهی که فاقد زیرساخت های لازم برای حرفه ای گری است نمیتواند برای قهرمانی رهسپار میدان شود، اما روز به روز از ریشه ها دور شدیم و بنایی را ساختیم روی زمینی که فاقد شناژ بندی و فنداسیون است.

ما آن موقع هر چه گفتیم و نقد کردیم، توسط برخی سایتهای وابسته علنا به دشمنی با ملوان متهم شدیم، امروز که همان مشکلات مد نظر ما توسط خود شما مطرح میشود، باز هم قبول ما دشمن ملوان، نقاد ملوان ولی شما را به خدا به فکر رفع ریشه ای مشکلات باشید.

جناب آقای درودگر فراموش نکنید یک مدیر موفق فردی است که بتواند گاهی بیرون از کالبد خود و کمی بالاتر از آن به محیط اطراف خود و عملکردش اشراف داشته باشد، ضعف ها را ببیند و سنجیده ترین تصمیمات را اتخاذ کند.

بارها گفتیم نباید فراموش شود فوتبال انزلی یک مکتب است، مکتبی که وامدار باشگاه گیو انزلی است و هر چه از این مکتب فاصله بگیرد به نابودی اش نزدیک تر میشود. وقتی حسین هدایتی با حضوری پر سر و صدا و چون طبلی تو خالی رهسپار انزلی شد و همان پول منطقه آزاد انزلی را آن هم به صورت قسطی و با منت به فوتبال انزلی کمک کرد ملوان گام برداشتن در جاده تباهی را آغاز کرده بود، همان روزهایی که هر چه گفتیم حال که پول نیست حداقل فشار را از روی دوش بازیکنان کم کنید تا بتوانند جوابگوی انتظار کاذب بالا رفته ی هواداران باشند  اما هیچ گوشی بدهکار ما نبود.

این اشتباهات در فصل اخیر نیز تکرار شد، این بار با جیبی خالی تر و البته با پزی عالی تر، اینبار حتی پای مربی خارجی نیز به شهر ما باز شد، گفتیم کار انجام شده است و باید حمایت کنیم و الحق هم هواداران و رسانه ها برای این تصمیم شما کم نگذاشتند. اما اشتباهات با عدم جذب بازیکنان تیم های امید و پایه، با فراری دادن بازیکنان مستعد که امروز در تیمهای دیگر میدرخشند و با حفظ ظاهر باشگاهی که از درون با مشکلات بیشماری دست و پنجه نرم میکند و با قرار دادن بازیکنانی که پول نگرفته اند در مقابل هوادارانی که دیگر انتظار گذشته را از آنها ندارند روز به روز ملوان را از سکوهای ورزشگاه انزلی دورتر کرد و متاسفانه شاهدیم شما کماکان با همان پتانسیل روز نخست بر اشتباهات خود با اقتدار پا فشاری میکنید.

جناب آقای درودگر شاید حق با شما باشد وقتی مربیان بومی انزلی به اندازه یک لیدر تیم های سرخابی درآمد ندارند باید هم شما آقای گل لیگ فوتبال کشور و زننده بیشترین گل در یک بازی آسیایی را که مربیگری تیم شما را بر عهده گرفته با لیدر باشگاه مقایسه کنید و احترام کسوتش را هم نگاه ندارید، باید هم وقتی درآمد یک مربی تیم های پایه ملوان چند میلیون تومان است به دستاوردهای ارزشمند تیم های پایه ملوان به سادگی چوب حراج بزنید، گویا شما برای ارزش گذاری معیارهای دیگری را ملاک قرار میدهید اما آیا واقعا زمان آن نرسیده است که عملکرد خودتان مورد ارزیابی قرار بگیرد و به افکار عمومی پاسخگو باشید؟

روزی که شما و برخی مسئولین انزلی همگی دور یک میز نشستید و سهام باشگاه ملوان را به اصطلاح از حسین هدایتی تحویل گرفتید و بین خود تقسیم کردید به این باور نرسیده بودید که دانستن حق مردم انزلی است؟ همان مسئولینی که ملوان را مفت  و طی عهدنامه ای بدتر از ترکمان چای تقدیم حسین هدایتی کردند تا این فرد بدون پرداخت ارزش سهام یک باشگاه لیگ برتری صاحب تیم ما شود و بتواند عقده ی ۵۰ ساله همه سرخپوشان پایتخت را برآورده سازد کسی که در نهایت زد و بند پشت پرده اش با همتای پرسپولیسی شاغل دیگرش در این استان رو میشود و در ادامه نیز با هزار ادا و اطواری که برای ما به راه انداخت قوی سپید ما را به مسلخ آزادی بفرستد و امروز باید هم شما عزیزان مجددا سهام این باشگاه بی ارزش شده را رایگان بین خود تقسیم کنید.

وقتی سایت ورزشی گل پرده از کمک مالی مخفیانه و پشت پرده حسین هدایتی به داماش برداشت (آنهم در زمانی که حق ملوان را ادا نمیکرد)، گفتیم تیممان را در این فصل به دست شما که همراه و دستیار هدایتی بوده اید سپرده ایم پس بهتر است برای باز شدن پرونده و حقیقت در آن برهه سکوت اختیار کنیم، اما جناب آقای درودگر امروز که خود در دام دسیسه های طرح ریزی شده و ساماندهی شده برای سکوهای انزلی افتاده اید مطمنا عدالت الهی را بهتر از پیش درک خواهید کرد، همان دسیسه هایی که حسین هدایتی را برای دریافت یک میلیارد طلب باقی مانده ملوان بواسطه آن تحت فشار گذاشتید و از او میخواهید برای جلوگیری از فاش شدن نا گفته های بیشتر و تلخ تر بدهی اش را پرداخت کند، اسراری که امروز در سینه شماست و مطمئنا اگر خود را یک ملوانی میدانستید در مقابل ظلم، جنایت و البته خیانت احتمالی فردی که در لباس خدمت با احساسات مردم صورت گرفته است سکوت نمیکردید.

جناب آقای درودگر، زمان آن رسیده است که پاسخگو باشید، نه شما بلکه همه عزیزانی که بدون کسب اجازه از مردم این شهر سهام ملوان را بین خود تقسیم کرده اید. همه کسانی که عشق و علاقه این مردم به رسم امانت دست شما سپرده شده بود اما فراموش کردید که این سهام ارث پدری کسی نیست و توسط فرماندهی محترم نیروی دریایی ارتش ج.ا.ا ( امیر حبیب ا… سیاری) به مردم انزلی واگذار گردیده است و کسی حق ندارد بدون رضایت آنها این سهام را خیرات کند.
حال بهتر است روشنگری بفرمایید که تکلیف ملوان چیست با این صاحبین جدید سهام که حتی رسما سهامدار شدنشان را اعلام نکرده اند؟ 

امروز که برای ساکت شدن اعتراضات تصمیم به برکناری مربی خارجی گرفته اید، بهتر است کمی بیشتر به دور و اطراف خود بنگرید که آیا واقعا مشکل ملوان مربی است ؟ مگر مشکل ملوان علم روز فوتبال جهان نبود ؟ مگر پیشکسوتان و بازیکنان ملوان را یک به یک به نبرد رسانه ای فرا نخواندید و همه را از میدان بدر نکردید، چه شد که امروز به این نتیجه رسیده اید که مشکل از جای دیگری نشات میگیرد ؟
جناب آقای درودگر عزیز تعارف را کنار بگذاریم، باید بپذیریم ملوان مشکل مدیریتی دارد، ملوان مشکلات ساختاری دارد، مشکل ملوان با تجدد گرایی غیر اصولی حل و فصل شدنی نیست، ملوانی که زر و زور ندارد با معیارهای اشتباه شما هم به نتیجه نخواهد رسید. وقتی شما سری در سران مافیای علنی شده فوتبال ایران ندارید سر و صدای بیش از حد رسانه ای شما جز بر هم زدن آرامش ملوان و ضربه خوردن بیشتر تیم از سوی همین مافیا کاربرد دیگری برای ملوان نخواهد داشت. جناب آقای درودگر اینکه ورود این بازیکنان و جذب آنها با کدام برنامه و پشتوانه مالی صورت گرفته است سوالی است که شما و همه سهامداران جعلی ملوان باید پاسخگوی آن باشید … که چقدر برای سهامی که به نام زده اید برای فوتبال انزلی هزینه کرده اید ؟

جناب آقای درودگر عزیز هیچ کس خواستار رفتن شما نیست، چون مسیری را که آغاز کرده اید باید به سرانجام برسانید، اما با بازیهای پشت پرده و در دست گرفتن افکار عمومی برای همیشه نمیتوانید از مشکلات شانه خالی کنید و دیگران را مسئول کاستی ها جلوه دهید. پس بهتر است ابتدا کمی با خودتان خلوت کنید و به این موضوع فکر کنید که واقعا مشکل ملوان از دراگان اسکوچیچ است که قصد تعویض آن را دارید ؟ امیدواریم مسیری را انتخاب کنید که حتی اگر سهمی از ملوان نداشتید مردم انزلی شما را به عنوان یک دلسوز و خادم بخواهند، امیدواریم روزی نرسد که قوی سپید ما نفس های آخرش را بکشد و شما نیز از مسئولیتی که بر عهده گرفته اید شانه خالی کرده و بروید و باشگاهی بماند با کوله باری از بدهی های بار آمده توسط شما که بعد هم  در جنگ رسانه ای بخواهید نمکدان بشکنید و همه کاسه کوزه ها را بر سر مردم مظلومش بشکنید.

دنیا دار مکافات است! اینطور نیست آقای درودگر عزیز ؟!!

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

ali

۷ مهر ۱۳۹۲

عالی بود

پاسخ

مهدی

۷ مهر ۱۳۹۲

حاجی فراموش کردی بنویسی اون بازیکن خارجی که سرمربی قبولش نداره رو واسه چی آوردی ؟ ملوان مگه استیل آذینه دنبال دلال بازی هستی ؟!!!! پول دلالی بگیری ؟!!! باید راجع به این مساله اطلاع رسانی دقیق انجام بدیم

پاسخ

امیر حسین پاسخ در تاريخ مهر ۷ام, ۱۳۹۲ ۰۳:۳۵:

نکته خوبی گفتی. چرا هیچ خبری از بازیکن خارجی نیست؟ ملوان توی این بی پولی چرا اینهمه خرج وایستر کرد؟

مژگان

mojshekan پاسخ در تاريخ مهر ۱۰ام, ۱۳۹۲ ۱۲:۴۵:

این بازیکن خارجیه رو واسه خنده و شوخی آوردن، جدی میگم دوستان، اگه باهاش روبرو شین میبینین که چه الفاظ زشتی به کار میبره واسه شوخی و خنده (گیلکی، آموزش دیده) کلا واسه هرچیزی آوردنش جز بازی و فوتبال، و با یه عده مشغول مسخره بازیه دائما

امیر حسین

۷ مهر ۱۳۹۲

درودگر می دونه فرهاد پورغلامی نمی یاد ملوان واسه همین گفته پور غلامی رو میارم که فشار هوادار رو از روی شونه خودش کم کنه. اسکوچیچ مربی خوبیه ولی این تیم رو درودگر بسته. اسکوچیچ با تیم النصر توی آسیا استقلال رو حذف کرد و چندتا قهرمانی با تیمهای اروپایی داره ولی توی ملوان هیچ اختیاری نداره. الان این مربی اخراج بشه پولشو کی میده؟ ملوان باز هم بدهکار میشه و اگه پول مربی رو ندیم به فیفا شکایت میکنه مارو از لیگ اوت میکنن. ما مگه پول داریم که مربی اخراج میکنیم؟ نکنه از غیب برای آقایان پول میرسه.

پاسخ

majid-sh

۷ مهر ۱۳۹۲

مقاله خوبی بود.ممنون

پاسخ

Anzali Free Zone

۷ مهر ۱۳۹۲

باید به زودی سهامداران جعلی ملوان معرفی بشن تا دوستان فکر نکنن تو شهر کر و کورها دارن جولان میدن و میتونن هر کاری دلشون میخواد بکنن.

پاسخ

abay

۷ مهر ۱۳۹۲

ممنون از انزلی کلاب، اون نقطه خور درودگره ؟ :laugh: . ترکیدم از خنده :laugh: :-D

پاسخ

انزلی چی

۷ مهر ۱۳۹۲

اتفاقا درودگر باید بماند و به دست ملوانی ها محاکمه ی صحرایی شود…. مقاله شما بد نبود.. خدا اون روزی رو نیاره که خون ملوانی ها به جوش بیاد .فعلا داریم خار در چشم و استخوان در گلو سکوت می کنیم… این پسره تهرونی به قول خودش بچه زرنگ؛ یکی یکی بچه های شهر ما رونابود کرده ….حالا چی میگه؟.
آقای فرماندار و رییس شورای شهر شما نیز آماده محاکمه مردمی باشید.
فکر کردید شوخیه/ با ملوان بازی کردن یعنی با جان و ناموس و غیرت انزلی چی ها بازی کردن//به خدا قسم همان روزهای اول یکی از پیشکسوت های بزرگ ملوان به من گفته بود که اینها از تهران اومدن که عقده های چندین ساله رو باز کنند و ملوان رو نابود کنند.

پاسخ

کربلایی

۷ مهر ۱۳۹۲

ممنون شاهین جان
این قلم ستودنی ست و این تفکر تحسین برانگیز
منتظر پاسخ مناسبی از جناب درودگر هستیم هرچند معتقدم ایشان استاد فرافکنی هستند .

پاسخ

م.حیدری

۷ مهر ۱۳۹۲

اگه فکر کردین درودگر از ملوان میره سخت در اشتباهین
اینجا همه چیز براش محیاست {همه چیز} کجا بره بهتر از انزلی

پاسخ

۷ مهر ۱۳۹۲

اگر هر مربی می خواهد در کنار ملوان پیروزشود ویا در آینده نتیجه خوبی بگیرد باید با دراگان اسکوچییچ باشد تا بتواند نتیجه خوبی بگیرد . زیرا او با این بازیکنان کم .توانست تیم ملوان را نسبتا متعادل نگه دارد.

پاسخ

حسین ملوانی

۷ مهر ۱۳۹۲

آقای درودگر همه بازیکنان را فراری دادی وقتی پژمان رفت جوری خرابش کردی که هیچکس از سهم شما و آینده وحشتناک ملوان در فراری دادنش هیچ نگفت،با کلی سر وصدا از همه این خریدهای لیگ یکی پرده برداری کردی از ایووری که دایما تو فیس بوک بود و هر چی نگاه کردیم آخر نفهمیدیم واقعا فوتبالیست بوده یا خیر؟؟طوری حرف زدید که گویا بهترین هافبک تاریخ تیم هافبک پرور ملوان به این شهر آمده
هر وقت آمدیم حرف بزنیم متهم میشدیم به طرفداری از پژمان وممی و عقب ماندگی و اینکه اگر درودگر برود چه کسی تیم را جمع کند و این سخت ترین جمله بود که چه به سر ملوان آمده که سالها با دستان خالی در این فوتبال نامرد سرپا مانده که به شما به چشم ناجی نگاه میکنند؟؟امیدهای ملوان بازیکنان تیمهای پایه ملوان یکی یکی از این شهر جدا شدند و صدای کسی در نیامد… واقعا شما با این قوی سپید ما چه کردید؟؟؟هر وقت صحبت از کانون هواداران شد کانون مسئولین شهری یا کانون اسپانسرها رو بیشتر در نظر داشتید از همان روز اول فقط نامه نوشتید و رسانه ای کردید که نامه می نویسید که انگار خود ما در این چندین دهه نمیتوانستیم نامه بنویسیم.

پاسخ

همراه

۷ مهر ۱۳۹۲

به امید بهتر شدن اوضاع
درودگر جان شما سر خیر نداری مثل اینکه
به جای جنگیدن با همه حداقل با یه گروه سازش داشته باش تا بدونیم فقط فکر های خودتو بهترین نمیدونی.
مگه میشه فقط با یه فکر موفق بود؟ کمک نمیخای؟ دمت گرم خدایی به این همه غرور و اعتماد به نفس مکذوبت

پاسخ

محمد رضایی

محمد رضایی

۷ مهر ۱۳۹۲

وایستید اول یکم خودمون رو مورد نقد قرار بدم.ما آدمهایی هستیم که اول یکی رو با تعریف و تمجید های بیجامون اونقدر بالا میبیریم که انگار یک فرشته نجاته وبعد به این نتیجه میرسیم که این بابا در حدی نیست که بتونه تمام خواسته هامون رو بر طرف کنه بعد شروع میکنیم به خراب کردنش
ما همیشه مردمی باد به پرچمیم این رو میگم که بهمون بر بخوره و تغییر رویه بدیم
منتظر باشین و ببینین که چه بلایی به سر کیروش میاد و اونوقت به حرف من میرسید

پاسخ

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ مهر ۷ام, ۱۳۹۲ ۲۲:۳۴:

آدمی وقتی لب پرتگاه قرار میگیره، به کسی که حتی حس کنه دستش رو میخواد بگیره دست دراز میکنه و حتی اگر مطمئن باشه که نیست وقتی امیدی نیست اون فرد رو منجی تصور میکنه. این شرایط هواداران ملوان است، هوادارانی که غافلند منجی ملوان تنها خودشان هستند. حداقل انزلی کلاب هیچ وقت باد به پرچم نبوده جناب رضایی عزیز. همواره به موقع نقد و به موقع تشویق کردیم، به موقع سر بسته اخطار دادیم و اگر اخطار ما موثر نبود …. ما بر سر منافع شهرمان با هیچ کس تعارف و معامله نداشته و نخواهیم داشت. به زودی اطلاعات بیشتر و بهتری در خصوص پشت پرده عملکرد ملوان ارائه خواهیم کرد تا شاید موجبات اصلاح آن فراهم گردد.

آوا

۷ مهر ۱۳۹۲

اعضای هییت مدیره جعلی ملوان
سعادتمند داودی (ریس هیات مدیره)فرماندار-محمدرضا بدیعی فر(ریس شورای شهر)-امیر حکیمی (فرمانده منطقه ۴دریایی)ناخدا آذرگون(ریس تربیت بدنی نیروی دریایی)صادق ………….(مدیر عامل)

پاسخ