01096376[1]

 

احمد دنیامالی درباره بحث های ایجاد شده پیرامون خرید امتیاز نفت توسط ملوان برای حضور در لیگ برتر می گوید: ما بنا داریم در مزایده باشگاه نفت شرکت کنیم. در این راستا اقدامات لازم را نیز انجام دادیم و حضور مقتدرانه ای خواهیم داشت. من فکر می کنم اگر مزایده در شرایط عادلانه برگزار شود و از پیش تعیین شده نباشد، شانس خوبی برای خرید امتیاز باشگاه نفت داریم.
او درباره انتقادهایی که نسبت به واگذاری باشگاه های تهرانی به شهرستان ها مطرح می شود، تاکید می کند: ما باید شرایط را در نظر بگیریم و بعد انتقاد کنیم. بین تیمی که تماشاگر دارد و تیمی که تماشاگر ندارد، باید تفاوت قائل شویم. ملوان هواداران زیادی دارد. برایم جالب است که منابع دولت و شرکت های شبه دولتی خرج تیم هایی می شود که هیچ هواداری ندارند. من تعجب می کنم که اکنون شهرهایی مثل بوشهر، شیراز، رشت و…. تیمی در لیگ برتر ندارند. حالا این شرایط برای انزلی هم پیش آمده است.
رییس هیات مدیره ملوان صحبت هایش را اینطور ادامه می دهد: آنهایی که انتقاد می کنند که زمانی که حق ملوان را می خوردند، رسیدگی می کردند. حتی در بازی آخر هم در حق ملوان اجحاف شد اما هیچ برخوردی صورت نگرفت. به هر صورت ما حق داریم در مزایده شرکت کنیم. این حرف هایی که زده می شود نیز باید منطقی و هوشمندانه باشد. شرایط مزایده باید عادلانه باشد و از قبل تعیین شده برگزار نشود.
دنیامالی درباره مخالفت مسئولان استان تهران با خروج از این استان بیان می کند: من نمی دانم این تیم ها در شهرستان ها ثبت شده یا خیر. با این حال فکر نمی کنم مشکلی وجود داشته باشد. ما در گذشته پاس، پیکان و سایپا را نیز داشتیم که این شرایط برایشان پیش آمد. شما درباره تیمی صحبت می کنید که هیچ هواداری ندارد. نفت وقتی هوادار ندارد، چه ایرادی دارد به شهری منتقل شود که هوادار دارد؟ هوادار به فوتبال کمک می کند و ما به دنبال همین مساله هستیم.
دنیامالی در پاسخ به این پرسش که آیا منابع مالی برای خرید نفت تهران وجود دارد، می افزاید: وقتی جلو آمدیم، حتما منابع مالی هم وجود دارد./ ورزش سه

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

sari

۴ خرداد ۱۳۹۵

.خدا کند از اشتباهات فصلهای گذشته درس بگیریم . از این اینجا به بعد فصل ملوان وملوانی ها باشد .یکی از احتیاجات اصلی استان و شهر ما وبخصوص باشگاه ملوان .افراد سیاستمدار وباهوش وشجاع سخنور می باشد که بتواند در چنین مواقعی با تیز هوشی به حق برسند .مثال چند روزی که در باشگاه ملوان صحبت از خرید امتیاز نفت می باشد . وعده ای هم در حال نظر دادن ها هستند .
ای کاش موافقین ومخالف هاسعی نمایند از روی عشق ویااحساس ویا یا دشمنی ویا حسادت ویا هر چیز که هست تصمیم نگیرند . سعی نمایند فوتبال را از دیگاه فوتبال .نگاه کنند. وقضاوت نمایند. حادثه ملوان می تواند در آینده کمک حال باشگاه های های دیگر کشور مان باشد شاید فدراسیون در آینده برای حوادث ها اینچنینی قانونهای جدیدی تصویب نماید .
مثال تیم پرسپولیس قبل از امدن برانکو درشرایطی قرار داشت که نزدیکی ها پرتگاه رسیده بود . که اگر بودجه ویا پول ویا حامی ای پشت این تیم ریشه ای نبود .پرسپولیس هم اوضاع اش همانند ملوان می شد .وشاید هم جای ملوان .جای پرسپولیس بود. رفع مشکل پرسپولیس با پول بود که به کمک پرسپولیس در آمد .اینگونه حوادث بارها برای باشگاه ها بوجود امده. که همین مشکل ویا امثال چنین مشکلی باعث گردد تیم های ریشه دار نابود گردد
.حالا تصور نمائید تیم های ریشه ای که سالها تجربه سابقه وبازیکن های بزرگ راهی باشگاه های دیگر وتیم ملی کشور ما نموده اند .با اشتبات اینچننی .همانند مشکلات مالی ویا اشتباهات مسئول یک باشگاه در شرایطی که آن باشگاه مثل همین باشگاه ملوان در شرایطی ایده الی باشد که بازی ها واوضاعی دارد که حتی می تواند در صدر جدول قرار گیرد . ولی عواملی باعث می گردد تیم به دسته پایین تر سقود نماید.
مشکلات مالی که باعث می شود دست وپای تیمی بسته نتواند مربی ویا بازیکنی ویا باشگاهی را هدایت نماید ویا اشتباهات پی در پی داوری که مورد قبول هیئت داورها بوده ولی هر بار دوباره تکر می شود تا جائی که آن تیم را نابود می نماید .ویا حتی اشتباهات فردی . مثل واگذاری ویا مالک بودن اشخاص کم تجربه مثل فصل های قبل که بخاطر مشکلات به افرادی چون هدایتی ویا آقای محجوب باشگاه های اینجنینی از روی بی تجربه گری مسئولین استانی ویا شهر ویا پایتخی باعث می شود .باشگاه ریشه داری نابود شود.
اگر باشگاهی تازه تاسیس ویا تازه بنیاد ویا فصل های اندکی سابقه داشته باشد . یک حرف دیگر است ویا باشگاهی که فصلی ویا فصل های را ساده ویا ضعیف ادامه داده .حرف دیگری است ویا باشگاهی .همان فصل را هم لایق لیگ برتر نباشد حرف دیگری می باشد.
ولی اگر باشگاه ریشه داری مثل -پرسپولیس – استقلال-سپاهان-فولاد-تراکتور-ملوان- باشگاه های که نیم قرن سابقه دارند .باشگاه های که ریشه فوتبال وجذابیت ها وزیبایی های فوتبال از چنین باشگاه های باشد واز همه مهمتر .
مثل باشگاه ملوان فصل را که حق اش صدر ویا دوم ویا سوی قرار گیرد .نباید تبصرهای برای چنین باشگاه های ایجاد گردد .آن هم در شرایطی که همه می دانیم به حال فوتبال چه می گذرد وبرای همه ما روشن است .تیمی همانند ملوان .زمانی که در لیگ برتر نمی تواند مربی ویا بازیکن جذب نماید .حال باشگاه های اینچنینی نامبرده به دسته های پایین تر سقوط نمایند .چگونه می توانند به همین سادگی به جای اول شان برگردنند.
.وقتی نمی توانند یک بازیکن جذب نمایند .آن وقت چگونه می توانند دوباره چندین بازیکن جذب باشگاهی نمایند که به دسته پایین تر رفته در صورتی که همه ما می دانیم .بسیاری از بازیکنان با دیدن چنین اوضاعی باشگاه را ترک وبدنبال …..
جز اینکه پای عشق وتعصب وغیرت در میان باشد.
آیا چگونه می توان باشگاهی که فصلی را بازی های زیبا وحساب شده ومنطقی انجام داده . آن هم با مشکلات هر ساله ویا بخاطر اشتباهات مکرر وپی در پی داوری که تیم را تا پای نابودی می برد ..حتی در آخرین بازی که صحبت بقائ تیم می باشد باز با اشتبائ دیگر داوری آن باشگاه به دسته پایین تر سقود می نماید آن هم با بازی های زیبایی که حتی یک سر وگردن از تیم حریف خود هم سر تر می باشد . ویا بخاطر تفاضل گل ویا بخاطر قوانینی که هر فصل با فصل های دیگر فرق می نماید .باعث می شود باشگاه چون ملوان حذف گردد چگونه می توان تحمل نمود. قوانینی که تیم اخر باید با تیم آخر دسته دوم مبارزه وبرنده به لیگ باز گردد. قوانینی که این فصل اجرائی ولی فصل بعد حذف می گردد. ویا همانطور که قبلا گفتم چگونه می توان تحمل نمود باشگاه ریشه داری چون ملوان .بخاطر اشتباهات فردی حذف می شود…..
ای کاش فدراسیون کشوری ویا استانی ماهااز ظلم های تیمهای چون ملوان درسی بیاموزند که دیگر باشگاه های ریشه دار دیگر کشور مان اینگونه نابود نگرددند.
حال. همه بدانند ملوان باشگاهی است که ریشه فوتبال از همین شهر واستان وباشگاه می باشد. واز همه مهمتر این را هم بدانند ملوان باشگاهی است اراده نماید.لیگ برتر .دسته دو ویا سه وجام حذفی برای اش ندارد .بخواهد باشگاهی را از پا بیندازد . همان کار را انجام خواهد داد. جز اینکه ان فصل ویا آن بازی مثل این فصل ملوان نباشد.(فصل ویا روز ملوان نباشد .فصلی که هر تلاشی نماید آن روی فوتبال را خواهید دید .
مثل همین فصل که فوتبال قبل از شروع فصل تلاش نمود . آن روح خود را به ملوانی وملوانی ها نشان دهد . که اگر چنین روزگار برای بزرگترین باشگاه های دنیا هم رخ دهد .کاری نمی توان برای رهائی انجام داد.
خدا کند از این فصل دیگر فصل ملوان وملوانی ها باشد.

پاسخ