خبرگزاری فارس: دنیامالی: مسئولان فوتبال نظاره‌گر نابودی ملوان هستند/ انزلی آزمایشگاه داوران شده است!

 

احمد دنیامالی در مورد شرایط داوری ها در بازی ملوان اظهار داشت: اشتباهات داوری به ضرر ملوان تبدیل به معضل بزرگی شده است که متاسفانه مسئولین فوتبال کشور سکوت کرده اند و نظاره گر نابودی این تیم ریشه‌دار هستند.

دنیامالی در ادامه یادآور شد: بزرگ‌ترین معضل ملوان در این فصل مقوله داوری است، شاید یکی دو اشتباه را بتوان چشم پوشی کرد اما وقتی اتفاقات سریالی و پشت سر هم است و مستقیماً تاثیر در نتیجه بازی داشته باشد دیگر نمی توان نامش را اشتباه گذاشت.

وی افزود: داوران در این فصل بزرگترین صدمات را به ملوان وارد کردند تا جایی که حمید استیلی به عنوان یک مربی سالم و اخلاق مدار قربانی همین اتفاقات شد. تیم استیلی فوتبال خوبی ارائه می‌کرد و شاید اگر این اشتباهات غیرقابل چشم پوشی و معنادار علیه ملوان اتفاق نمی‌افتاد امروز جایگاه ملوان با استیلی در جدول رده بندی متفاوت بود.

دنیامالی خاطرنشان کرد: متاسفانه ملوان تبدیل به آزمایشگاهی برای کمیته داوران شده است تا جوانترها و آنهایی که از لیگ یک می آورند را صاحب تجربه کنند. براساس آمار چند داور اولین قضاوتشان را در لیگ برتر با قضاوت بازی های ملوان انجام دادند و طبیعتا از این ماجرا نیز ضربه خوردیم. به اعتقاد من جریان اشتباهات پشت سر هم داوران علیه ملوان مشکوک و شبه برانگیز است و پیشنهاد می‌کنم فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ کارگروهی تشکیل بدهند و مقوله انتخاب داور و قضاوت آنها علیه ملوان را بررسی کنند.

رئیس هیات مدیره باشگاه ملوان تاکید کرد: ملوان اسپانسر مشخص مالی ندارد و هزینه‌ها به زحمت توسط هیات مدیره تهیه می‌شود ولی تا اینجای کار سعی کرده‌ایم شرایط متعادلی در مقایسه با سایر باشگاه‌های لیگ برتری برای تیم فوتبال‌مان فراهم کنیم اما در این شرایط وقتی به همین ٨ بازی گذشته نگاه کنیم متوجه می شویم سوت های اشتباه و پر تعداد داوران صدمه سنگینی به باشگاه وارد کرده و شرایط تیم را در جدول تحت تاثیر قرارداده است.

دنیامالی با انتقاد به سکوت مسئولان فوتبال ایران در قبال چنین اتفاقاتی گفت: متاسفانه مسئولان فدراسیون و سازمان لیگ چشم هایشان را بسته اند و سکوت می کنند اما دیگر نمی توان در این باره سکوت کرد چرا که امروز داوری ها بزرگترین چالش باشگاه ملوان است. از مسئولین استانی مانند استاندار و نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی درخواست می‌کنم به کمک این باشگاه بیایند و نگذارند حق و حقوق تنها نماینده استان در لیگ برتر پایمال شود. برای جذب یک بازیکن سرباز در یک باشگاه تمام مسئولین و نمایندگان یک استان بسیج می‌شوند ولی ملوان از حداقل حمایت ها برخوردار نیست و متاسفانه شاهدیم که حتی صدا و سیمای مرکز استان هم با ساخت برنامه های مختلف به مشکلات باشگاه دامن می‌زنند.

رئیس هیات مدیره باشگاه ملوان اظهار داشت: در شرایطی که ملوان تنهاست، کسی از آن حمایت نمی‌کند و حقش پایمال می‌شود از مسئولان ورزش کشور و مقامات بلند پایه فدراسیون می‌خواهم به این موضوع ورود و آن را بررسی کنند. ملوان تنها به دنبال احقاق حق و حقوقش است و در این شرایط مسئولان ورزش باید به موضوع داوری ها ورود کنند و اجازه ندهند تیمی ریشه دار مانند ملوان به این شکل مورد اذیت قرار بگیرد.

دنیامالی ادامه داد: معتقدم باید به تماشاگران حق داد که کمتر به ورزشگاه‌ها بیایند، یا شاید گاهی اوقات باید به آنها حق داد که عصبانی باشند. به نتایج ملوان تحت تاثیر داوری ها توجه کنید، کار را به جایی می‌رساند که حتی تماشاگران خونگرمی مانند هواداران ملوان هم برای آمدن به ورزشگاه بی میل می‌شوند.به ورزشگاه بیایند وقت بگذارند و نهایت چند سوت به اشتباه و علیه تیمشان نتیجه را تغییر دهد، آیا نباید به انها حق داد که عصبانی باشند.

رئیس هیات مدیره ملوان در پایان تاکید کرد: داوری ها باشگاه ملوان را به جایی رسانده‌اند که نمی‌توان سکوت کرد و یا با یک عذرخواهی از کنار آن گذشت ما به وضع موجود اعتراض داریم و خواهان ورود جدی مسئولان ورزش کشور به این ماجرا هستیم.متاسفانه مشخص نیست به کجا شکایت کنیم و یا به چه شخصی مراجعه کنیم، چه فردی پاسخگوی این اتفاقات است. اما اطمینان می‌دهم باشگاه ملوان به شکلی جدی به ماجرای داوری‌ها ورود خواهد کرد.

 

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *