1718401

دکتر احمد پیشه ور، چهره ماندگار و دکترای جامعه شناسی سیاسی بامداد امروز بر اثر ایست قلبی جان به جان آفرین تسلیم شد.

مدیر گروه جامعه شناسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان گفت : دکتر احمد پیشه ور یکی از چهره های ماندگار جامعه شناسی کشور بود که برای پیش برد و تحقق این علم در ایران زحمات زیادی را کشید.

علی اصغر مهاجری بیان کرد: وداع تلخ و مرگ مردی مظلوم و بزرگ فرهیخته ای چون دکتر پیشه ور، غمی سنگین است که دانشجویان و بزرگان علمی تا مدت ها در غم این فرهیخته بزرگ خواهند گریست.
دکتر احمد پیشه ور دانش آموخته دانشگاه رنه دکارت پاریس فرانسه در سال ۱۳۵۰ بود، این فرهیخته طی هفت دهه از عمر خود کتاب های ماندگاری از جمله جامعه شناسی سیاسی و حقوق ارتباطات را منتشر کرد و طی ۴۰ سال شاگردان بسیاری را در زمره علم جامعه شناسی تقدیم کشور عزیزمان ایران کرد.

۴۰ سال سابقه تدریس که پنج سال آن در دانشگاه های فرانسه و ۱۶ سال در دانشگاه های جنوب کالیفرنیا، گوشه ای از خدمات علمی این چهره ماندگار جامعه شناسی بود.

احمد پیشه ور همچنین از سال ۱۳۷۳ پس از بازگشت به ایران اسلامی در دانشگاه آزاد اسلامی تهران مرکز، دانشگاه تهران، علوم تحقیقات و طی دو سال اخیر در علوم و تحقیقات سیستان و بلوچستان مشغول به تربیت فرزندان این مرز و بوم بود.

دکتر احمد پیشه ور تا آخرین لحظه های عمرش بر سر کلاس درس و تربیت دانشجو حاضر بود به طوری که دیدار جمعه اول خردادماه با دانشجویان آخرین کلاس استاد پیشه ور بود که در دانشگاه آزاد اسلامی زاهدان برگزار شد.

این زنده یاد فرهیخته طی چند وقت اخیر نیز بارها و بارها یاری گر خبرگزاری مهر در پیش برد و جریان سازی رسانه ای بود که گزارش های خبری “جنگ نرم تروریسم واقعیتی پنهان در سیستان و بلوچستان” و “سپاه محور امنیت در مرزهای شرقی” خود گواهی بر این اعا است که با بررسی جامعه شناسانه بسیاری از ابعاد پنهان امنیتی در سیستان و بلوچستان را آشکار ساخت و افقی روشن را ایجاد کرد.

صبح امروز نیز دانشجویان این استاد فرهیخته با برپا کردن تاج گل بر درب دانشکده علوم انسانی دانشگاه آزاد اسلامی یاد این زنده یاد را گرامی داشتند.

بر اساس اعلام خانواده آن مرحوم، پیکر زنده یاد دکتر احمد پیشه ور چهارشنبه یا پنجشنبه هفته جاری در زادگاهش بندر انزلی به خاک سپرده می شود.

روحش شاد و یادش گرامی.

دفتر خبرگزاری مهر سیستان و بلوچستان نیز به نوبه خود درگذشت این استاد فرهیخته را به جامعه دانشگاهی استان و دانشجویان جامعه شناسی تسلیت عرض می کند.

منبع : مهر

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

ابراهیم غلامی

۴ خرداد ۱۳۹۴

خدایش بیامرزد انسان فرهیخته ای که با فقر به تحصیلات عالی رسید ودر شهر زادگاهش غریب بودو ناشناخته از ۵۳ سال قبل افتحار آشنائی با این فرهیخته بزرگوار را داشتم وآخرین با افتخار ملاقاتشان را قریب سه ماه قبل با آرزوی اینکه قدر ومنزلت فرهیختگان شهر ودیارمان را بدانیم از در گاه ایزد منان آرامش روحشان را طالبم

پاسخ

ماهان

۴ خرداد ۱۳۹۴

خدا رحتمش کند…
انسان بسیار مهربان.مظلوم و دانشمند
کاملا موافقم که در شهر خودش غریب و مظلوم بود

پاسخ

موسی آخوندی

۴ خرداد ۱۳۹۴

بنده موسی ]خوندی از دانشجویان ارشد جامعه شناسی دانشگاه آزاد اسلامی زاهدان هستم .در مورد دکتر زنده یاد پیشه ور که قریب یکسال است در خدمت ایشان شاگردی میکنم ایشان فردی بسیار با ذوق وسلیقه وشاعری بسیار توانمند بود وهرچه از وارستگی وخضوع وخشوع این عزیز سفرکرده بگویم بسیار ناکافی است .یادش بخیر وروحش شاد .یکروز چهارشنبه بود در سال ۹۴بهم زنگ زد وگفت پسرم وقت داری بیای دنبالم فرودگاه وبند با کمال افتخار بدنبال ایشان رفتم به فرودگاه زاهدان ووقتی از ایشان خواستم که کیف همراه خود را به جهت سنگین بودن واز اینکه با این سن وسال به استان ما می آید تا بنده وامثال بنده در خدمت ایشان باشیم گفت : الهی من تصدقت برم نه نیازی نیست خودم میارم وبلافاصله درب ماشین را برای ایشان باز وگفتند پسرم بریم که بچه هام منتظر من هستند .ومن هم مسیر را میان واز مسیر زیبا شهر ایشان را رساندم واز بنده سوال کرد چند فرزند داری گفتم استاد بنده چهار فرزند دارم که دونفر آنها در دانشگاه زاهدان در رشته کارشناسی معماری ودیگری در رشته کارشناسی مامائی مشغول به تحصیل هستند وایشان گفت خوب کاری کردی واین بهترین سرمایه گذاری در خانواده است وسپس منزل خودم را به زنده یاد نشان دادم وگفتم استاد هر وقت خواستید ودلتنگ خانه وخانواده شدید بیام دنبالتون وتوی شهر قدم بزنیم یادش بخیر شبی را که باهم رفتیم رستوران خان جهان ویا رستوران ولی عصر وخیلی جاهای دیگر وجاهای دیدنی شهر را با هم بودیم یادش بخیر واز خداوند متعال برای ایشان علو درجات وبرای همسر وفرزندان ایشان از خدای متعال صبر وشکیبائی مسئلت دارم .موسی آخوندی . یکم تیر ماه ۹۴

پاسخ