cccc fz

به گزارش انزلی کلاب، به نقل از مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد انزلی: مهندس علی دهقان نصیری معاون اقتصادی و سرمایه گذاری این منطقه بادعوت از تجار و بازرگانان برای مشارکت و حضور فعال در اجرای مصوبه تجارت چمدانی اظهار داشت: زیرساختها و امکانات ضروری نرم افزاری،سخت افزاری و نیروی انسانی لازم برای استقرار گمرک فراهم شده و از ابتدای هفته آینده نمایندگان گمرک استان در این منطقه مستقر و ارائه خدمات تجارت چمدانی در منطقه آزاد انزلی آغاز می شود.

وی با بیان اینکه ظرف روزهای آینده مرحله اول مصوبه کالای همراه مسافر در منطقه عملیاتی می شود تصریح کرد: از تجار و بازرگانان جهت حضور فعال به منظور بهره مندی از مزیت ارائه شده در این منطقه به عنوان یک فرصت تجاری برای ارائه خدمات به مردم استان و گردشگران دعوت می شود.
دهقان نصیری افزود: برای تسریع در اجرای مصوبه مزبور و افزایش میزان هماهنگی نهادهای ذی ربط، مصوبه تجارت چمدانی در منطقه به صورت مرحله ای در فاز تجارت به اجرا در می آید.
معاون اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه آزاد انزلی اجرای مصوبه تجارت چمدانی را زمینه ساز تحول بزرگی در تجارت و گردشگری استان ارزیابی نمود و افزود: با اجرای این مصوبه علاوه بر تحقق یکی از مهمترین انتظارات مردم استان از منطقه، شاهد تحول شگرفی در فضای کسب و کار تجاری استان خواهیم بود.
وی اضافه کرد: تجارت چمدانی باعث استقبال سرمایه گذاران مجتمع های تجاری سه گانه منطقه برای فعال نمودن غرفه های خود می شود ، موضوعی که منجر به رونق حداکثری این مجتمع ها با افزون بر ۲۰۰۰ واحد تجاری است.
دهقان نصیری تصریح کرد: اجرای مصوبه تجارت چمدانی، بازرگانان بیشتری را برای فعالیت تجاری در منطقه ترغیب می کندکه از نتایج آن می توان به گسترش حضور سرمایه گذاران تجاری، تولیدی و افزایش تعداد و زمان ماندگاری گردشگران ورودی به استان نام برد.
وی اضافه نمود: باهماهنگی و توافقات صورت گرفته میان این سازمان با استانداری و گمرکات استان و همراهی سایر دستگاه های نظارتی مزیت بهره مندی از کالای همراه مسافر آماده بهره برداری مردم و سرمایه گذاران است.
گفتنی است با موافقت دولت، اجرای مقررات ورود کالای همراه مسافر به داخل کشور در مناطق آزاد تجاری – صنعتی ماکو، انزلی، ارس و اروند مجاز شد. بنابراین مصوبه هیئت وزیران به استناد تبصره ماده(۱) قانون ایجاد یک منطقه آزاد تجاری – صنعتی و ۲۳ منطقه ویژه اقتصادی -مصوب ۱۳۸۹- تصویب کرد: اجرای مقررات ورود کالای همراه مسافر به داخل کشور مندرج در ماده(۱۴) قانون چگونگی اداره مناطق آزاد تجاری -صنعتی جمهوری اسلامی ایران -مصوب ۱۳۷۲- و ماده (۹) تصویب نامه موضوع تعیین مقررات مربوط به مبادلات مرزی و بازارچه های مرزی و واردات کالا توسط کارگران ایرانی شاغل در خارج از کشور و مسافرانی که به کشور وارد می شوند، در مناطق آزاد تجاری – صنعتی ماکو، بندرانزلی، ارس و اروند مجاز است

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *