مدیر کل بازرسی گیلان گفت: وجود برخی از دعواهای حقوقی اراضی همجوار و داخل محدوده منطقه آزاد انزلی از جمله آسیب‌های این منطقه است.

 به گزارش انزلی کلاب به نقل از خبرگزاری فارس ، سیدحمید حسینی در نشست با مدیر عامل منطقه آزاد انزلی با اشاره به نقش و اهمیت این مناطق در کشور و ظرفیت‌های موجود در استان اظهار کرد: اداره کل بازرسی سیاست در کنار مدیران و مسئولان دلسوز را در دستور کار خود قرار داده است و در اجرای این رویکرد از هیچ کوشش و تلاشی فروگذار نبوده و برای تحقق آن کمک می‌کنیم.

وی درباره اهمیت این مناطق در کشور و به ویژه در گیلان تصریح کرد: در وضعیت کنونی و با وجود تحریم‌های ظالمانه علیه ایران اسلامی سازمان منطقه آزاد می‌تواند بسیار کارساز بوده و برای برطرف کردن بخشی از مشکلات موجود هنرنمایی کند.

این مسئول ادامه داد: منطقه آزاد می‌تواند برای ایفای نقش بخش خصوصی در اقتصاد کشور و استان جذابیت ایجاد کند و با توجه به امکانات و تأسیسات بندری و حمل و نقل دریایی و همجواری با بنادر کشورهای شمالی دریای خزر و نیز وجود بندرانزلی در آینده نزدیک نقش مهمی در کریدور شمال‌ـجنوب می‌گذارد و اثرگذار است.

وی با اشاره به برخی از آسیب‌های موجود در منطقه آزاد ابراز کرد: شناسایی نامناسب در سیاست‌گذاری‌های کلی کشور به ویژه گیلان و دقت نکردن در جذب و به‌کارگیری صحیح نیروهای متخصص، وجود برخی از دعواهای حقوقی اراضی همجوار و داخل محدوده منطقه آزاد بندرانزلی از جمله آسیب‌های منطقه است.

حسینی، تکمیل نشدن تصفیه‌خانه فاضلاب، تعیین تکلیف نشدن اراضی مذکور، توجه نکردن نسبت به برنامه‌ریزی دقیق و سیاست‌گذاری دقیق‌تر بر نحوه تجهیز و راه‌اندازی بندر و… را از دیگر آسیب‌های منطقه ذکر کرد.

وی با ابراز امیدواری و خرسندی نسبت به وجود عزم و اراده در مدیران منطقه آزاد بندرانزلی و تلاش آنها، توصیه کرد که مسئولان منطقه آزاد بندرانزلی با بهره‌گیری از مزایایی نظیر معافیت‌های مالیاتی، بخشودگی سود و عوارض گمرکی عدم وجود تشریفات ارزی، اداری و مقررات دست و پاگیر و سهولت و تسریع در فرآیندهای صادرات و واردات با جذب سرمایه‌گذاری خارجی و انتقال فناوری به توسعه اقتصادی استان کمک کنند.

مدیرعامل منطقه آزاد انزلی نیز در نشست مذکور با ارائه گزارشی از فعالیت‌ها و عملکردهای منطقه آزاد بندرانزلی و بیان اهداف و برنامه این منطقه مهم و راهبردی، سرمایه‌گذاری و حمایت از تولید و اشتغال را از عمده وظایف و چشم‌اندازهای این مناطق در کشور معرفی کرد.

سعید رحیمی با اشاره به مشکلات پیش روی منطقه آزاد بندرانزلی کمک و مساعدت اداره کل بازرسی را برای برطرف کردن موانع موجود بسیار سازنده و کارساز دانست.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

۱۶ آبان ۱۳۹۱

همیشه باید ی مشکلاتی باشه

پاسخ

Anzali Free Zone

Shahin

۱۶ آبان ۱۳۹۱

باید شهرستان انزلی از شرق گسترش پیدا کنه به عقیده من تا منطقه آزاد اینقدر مشکل نداشته باشه برای برنامه های توسعه اش. باید از مقامات فرا استانی پیگیری بشه.

پاسخ

a.n.z پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۸ام, ۱۳۹۲ ۱۱:۵۹:

اونا قبول نمیکنن ، من واقعا تعجب میکنم منطقه ازاد و بندر جدید در اخرین نقطه شرق انزلی واقعا چرا؟حداقل ۱۰ کیلومتر از هر طرف بعد از منطقه ازاد جز انزلی باشد
یک عده متاسفانه میخواهند به زور از امکانات منطقه ازاد استفاده کنند و مثل زالو خودشون رو به منطقه آزاد بچسبونن

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۸ام, ۱۳۹۲ ۱۳:۰۴:

منطقه آزاد منفعتش به کل گیلان میرسه اینکه موقعیت شهرستان انزلی استراتژیک هست و اقتصاد استان رو به دوش میکشه دلیل بر ظلم در حق اهالی این شهرستان نیست و این بازیهایی که برخی اوقات توسط برخی مسئولین صورت میگیره به جز دامن زدن به دشمنی ها و تاخیر در پیشرفت استان دستاورد دیگری نداره و باید باهاش مقابله بشه.

a.n.z پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۸ام, ۱۳۹۲ ۲۰:۴۲:

اول منفعتش باید به مردم انزلی برسد بعد به شهرهای دیگر استان
در واقع هرچقدر سود دارد برود به جیب مردم انزلی و هرچقدر اضافه امد بدهند به دیگران برای من اصلا اهمیت ندارد ، نه اینکه با جیب خالی پز عالی!
” منطقه آزاد منفعتش به کل گیلان میرسه “!!! :laugh: :clap:

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۹ام, ۱۳۹۲ ۰۸:۵۷:

منطقه آزاد یک سری مزایای اقتصادی داره برای کسانی که کارآفرین هستن. اتفاقا باید خوشحال باشیم که این امکان موجب جذب سرمایه ها نه تنها از استان بلکه از همه شهرهای ایران و سایر کشورها به منطقه میتونه بشه. متاسفانه مشکلات منطقه آزاد از عدم همدلی مسئولین استانی با یکدیگر آب میخوره وگرنه مردم شهرها که اگه پوست و گوشت هم رو بخورن استخون هم رو دور نمیریزن. انشاا… با تغییر قانون تقسیمات کشوری دست سیاسیون استانی از این اعمال پشت پرده که موجب گسترش نفاق در جامعه نیز میشود کوتاه گردد.

a.n.z پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۹ام, ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳:

تقسیمات کوشری که هیچ وقت عوض نمیشه ، همون قضیه زالو!
شخصا علاقه مند هستم خمام حداقل جز انزلی باشد :inlove:

a.n.z پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۹ام, ۱۳۹۲ ۱۲:۰۵:

:eek:
کشوری

guilak

گیلک

۱۶ آبان ۱۳۹۱

کدام انزلیچی است که دلش نخواهد انزلی گستره بیشتری داشته باشد.ولی حیف میخواستم چیزی بنویسم می ترسم باعث سوئ استفاده نامحرمان شود.

پاسخ