81308477-5944443

فردی که هفت سال از طریق شعبات بیمه اقدام به کلاهبرداری می کرد ، در دام پلیس بندرانزلی افتاد .

فرمانده انتظامی شهرستان بندر انزلی روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت : ماموران پلیس آگاهی متعاقب دریافت شکوائیه از یکی از شرکتهای بیمه علیه چند نفر از کارکنان خود مبنی بر خیانت در امانت و کلاهبرداری ، اقدام به بررسی موضوع و دستگیری متهمان کرد.

سرهنگ پاسدار ‘هرمز عشقی ‘ افزود: پلیس آگاهی انزلی پس از تحقیقات مقدماتی از نماینده شرکت و با انجام تحقیقات تخصصی و تکمیلی به صورت محسوس و نامحسوس ، موفق به دستگیری متهم اصلی پرونده شد.

وی افزود : متهم ردیف اول در اظهارات خود به بیش از ۸۹۰ میلیون تومان کلاهبرداری طی سالهای ۸۵ تا ۹۲ تحت عناوین مختلف نظیر تصادف صوری و غیره اعتراف کرد.

فرمانده انتظامی انزلی اظهار کرد : همدست این شخص در یکی از شعبه های شرکت بیمه در شهرهای همجوار وجوهات را اخذ و به حساب متهم اصلی واریز می کرد .

وی در خصوص متهم ردیف دوم این پرونده اظهار کرد : نامبرده که با همکاری متهم اصلی شناسایی و دستگیر شد در خصوص جرم ارتکابی اش گفت که به واسطه اعتمادی که به متهم اصلی داشته امور بانکی وی را با استفاده از کارت ملی دیگران انجام میداده است .

سرهنگ عشقی در خصوص وضعیت فعلی متهمان به ایرنا گفت: در حال حاضر و پس از تکمیل تحقیقات مقدماتی ، متهمان با صدور قرار وثیقه ۱۰ میلیارد ریالی از سوی مقام قضایی ، روانه زندان شدند.

فرمانده انتظامی انزلی در ادامه به تمامی شهروندان و کارمندان دولت و شرکتها توصیه نمود برای پیشگیری از وقوع جرایم مالی با حفظ هوشیاری و پرهیز از اعتماد نابجا در روابط بین فردی ، از در اختیار قراردادن مدارک شناسایی خود به غیر، پرهیز کنند.

*سه سال فرار بی نتیجه یک کلاهبردار

سرهنگ عشقی همچنین از دستگیری کلاهبرداری که سه سال متواری بود توسط ماموران کلانتری ۱۲ فرماندهی انتظامی بندر انزلی خبر داد و افزود: از این متهم بیش از ۱۰ مورد شکایت در خصوص کلاهبرداری ، چک بی محل و فروش مال غیر ثبت شده است .

وی اظهار کرد : نامبرده به مقام قضایی معرفی و روانه زندان شد.

*دستگیری و انهدام باند سارقان موتور سیکلت

فرمانده انتظامی بندر انزلی در ادامه گفت و گو با ایرنا ازعملیات پلیسی منتج به متلاشی شدن باند سارقان حرفه ای موتورسیکلت درشهرستان انزلی خبرداد.

وی گفت: ماموران پلیس آگاهی در راستای اهداف قرارگاه عملیاتی مبارزه با سرقت ، موفق به شناسایی و دستگیری سه سارق سابقه دار شدند.

سرهنگ عشقی در تشریح این عملیات اظهار کرد: با انجام اقدامات پلیسی نظیر فعال سازی منابع ، مخبران ، کنترل مجرمان سابقه دار و زندانیان آزاد شده ، این گروه سه نفره سارق موتور سیکلت شناسایی شدند .

فرمانده انتظامی شهرستان بندر انزلی با اشاره به اینکه دو نفر از این سارقان در زمان مرخصی از زندان مبادرت به سرقت می کردند افزود: در سوابق سه سارق یاد شده مجموعا ۲۰ مورد جرم سرقت و ضرب و جرح ثبت شده است.

وی یاداور شد: از این سارقان سه دستگاه موتور سیکلت کشف و ضبط شد.

سرهنگ عشقی به شهروندان توصیه کرد ضمن پرهیز از رها نمودن خودرو و موتورسیکلت خود بدون استفاده از دزدگیر ، نکات لازم حفاظتی را در نگهداری از وسایل نقلیه خود لحاظ کنند.

*سارق زور گیر سابقه دار در دام قانون

فرمانده انتظامی انزلی همچنین از دستگیری سارقی با سابقه ۱۶ فقره سرقت خبرداد و گفت: ماموران پلیس آگاهی با اطلاع از وقوع چندین فقره سرقت با توسل به زور، توسط یک سارق سابقه دار ، شناسایی مخفیگاه و دستگیری وی را در دستور کار قرار دادند و توانستند پس از شناسایی مخفیگاه متهم با اخذ مجوز قضایی ، در عملیاتی غافلگیر کننده ، وی را دستگیر کنند.

وی افزود: در بازرسی منزل این سارق سه دستگاه موتور سیکلت، لپ تاپ و کارتهای عابر بانک مسروقه کشف شد.

سرهنگ عشقی همچنین گفت: متهم تحت تاثیر استعمال شیشه نیمه شبها با مجهز بودن به سلاح سرد از منازل مردم سرقت می کرد.

وی افزود: این سارق به ۱۶ فقره ورود به عنف و ضرب ، جرح ، تهدید و سرقت اعتراف کرده است.

فرمانده انتظامی شهرستان بندر انزلی در انتها با اشاره به اینکه وظیفه پلیس تلاش برای حفظ و ارتقا نظم و امنیت عمومی و آرامش خاطر شهروندان است خاطر نشان کرد: افراد باید با عنایت به تذکرات و هشدارهای پلیس نکات حفاظتی لازم را در منازل ، محل کسب و کار و حفاظت از اموال خود مدنظر داشته باشند.

وی از عموم شهروندان خواست تا در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک مراتب را به مرکز فوریتهای پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند تا اقدام لازم صورت گیرد.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *