82025072-70633004[1]

 

سرپرست اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری و دبیر هیات نظارت بر سازمان های مردم نهاد گیلان گفت: دستگاه های اجرایی، نقش سازمان های مردم نهاد را در مداخله برای مهار بحران ها جدی بگیرند.
یونس رنجکش عصر چهارشنبه در نخستین جلسه سازمان های مردم نهاد در مدیریت بحران استان افزود: دستگاه های اجرایی با شناخت ظرفیت های این سازمان ها و برنامه ریزی در راستای ماموریت های سازمانی خود، می توانند از این نیروها انتقاد کنند.
وی یادآور شد: بحران در جامعه تقسیم بندی های خود را دارد و ما باید تلاش کنیم تا بحران های مختلف را به خوبی شناسایی و با بهره گیری از ظرفیت های موجود، آنها را مهار کنیم.
به گفته رنجکش، ورود داوطلبانه مردم در بخش مهار بحران می تواند بسیار تعیین کننده باشد و این، دستگاه های اجرایی هستند که باید مدیریت صحیحی در بهره مندی از این اقدام داوطلبانه مردم داشته باشند.
در این جلسه مقرر شد دستگاه های اجرایی با توجه به وظایف سازمانی، برنامه هایی را که نیازمند مداخله سازمان های مردم نهاد است، شناسایی و به اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری ارسال کنند تا با برنامه ریزی و معرفی سازمان های مربوطه، از ظرفیت آنان استفاده شود.
تشکیل کلاس های آموزشی و مهارتی با حضور صاحب نظران از دیگر برنامه های مصوب این جلسه بود.
بر اساس آخرین آمار، بالغ بر ۳۰۰ تشکل مردم نهاد در قالب سازمان هایی همچون انجمن های خیریه، حوزه جوانان، محیط زیست و مددکاری در گیلان فعالیت می کنند.
از این تعداد سازمان های مردم نهاد در استان ، حدود ۶۰ سمن از استانداری و مابقی از نهادهایی از قبیل نیروی انتظامی، اداره کل ورزش و جوانان، بهزیستی و محیط زیست گیلان مجوز گرفته اند.

 

منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *