اولین تجربه مشترک سعید آقاخانی در مقام کارگردان و مهراب قاسم‌خانی به عنوان نویسنده این روز‌ها از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

سریال «دزد و پلیس» قرار بود ماه رمضان امسال روی آنتن برود، اما این اتفاق نیفتاد و در ‌‌نهایت در پاییز پخش شد. «دزد و پلیس» روایتگر زندگی ناصر، فرد شرور و خلافکاری است که تصمیم می‌گیرد، گذشته خود را اصلاح کند. به جرات میتوان سریال دزد و پلیس را فصلی تازه برای سریال های ایرانی دانست. قاسم خوانده نویسنده فیلم نامه این سریال به خوبی اصول فیلم نامه نویسی را رعایت کرده است و حد اقل تا به اینجای کار خبری از کلیشه های سریال ایرانی نیست. در گذشته نیز سریال هایی بودند که شروع موفقی داشتند اما هرگز نتوانستند کشش لازم را برای مخاطب فراهم سازند.

مطمئنا با گسترش رسانه ها و دسترسی مخاطبان به تنوع بیشتر جلب رضایت مخاطب کاری بسیار دشوار است، اما سریال دزد و پلیس تا اینجای کار توانسته روند بسیار خوبی را داشته باشد که امیدواریم این روند به خوبی ادامه یافته که میتواند خود به الگویی برای تولید سریالهایی جذاب تر برای سیمای ایران باشد.

در زمانه ای که مخاطب ایرانی دیگر برای هر طنزی نمیخندد  به جرات سریال دزد و پلیس موفق ترین سریال های طنز ایرانی است و باید به سعید آقاخانی هنرمند خوب کشور تبریک گفت. اما این سریال برای انزلی چی ها نیز جاذبه هایی دیگر نیز دارد. زیرا بهنام تشکر هنرمند انزلی چی نیز در این سریال ایفای نقش میکند او که سالها خاک صحنه های تئاتر را خورده، پس از عناوین موفقی نظیر ساختمان پزشکان در حال رقم زدن شاهکاری جدید به عناوین کاری اش است.

جالب است بدانید که بهنام تشکر در این سریال واقعا در نقش یک انزلی چی ایفای نقش میکند. داستان فیلم نامه نیز بر خلاف فیلم نامه های ایرانی دارای فلش بک های جالبی است و به خوبی از اصل غافلگیری مخاطب برای پیگیری این سریال استفاده شده است.

برای سعید آقاخانی و بهنام تشکر و سایر هنرمندان این مجموعه موفق آرزوی موفقیت روز افزون را داریم.

پانوشت :

بهنام تشکر بازیگر تئاتر و تلویزیون است.او متولد سال ۱۳۵۵ در بندر انزلی است. وی از سال ۷۵ در زمینه تئاتر و از سال ۸۷ در زمینه گویندگی رادیو فعالیت خود را آغاز کرده است. او بازیگر نقش دکتر نیما در ساختمان پزشکان بود.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

۱۸ آبان ۱۳۹۱

بهنام تشکر خیلی با نمکه. دمش گرم

پاسخ

مژگان

mojshekan

۱۸ آبان ۱۳۹۱

دکتر نیما تو یه قسمت از ساختمان پزشکان(که خیلی خیلی سریال موفق و خاصی بود و کلا با تمام سریالای طنز صداوسیما فرق میکرد) گفت طرفدار ملوان هست و از همونجا فهمیدم انزلیچیه و البته ملوانی،بین دو نفر اصفهانی دعوا بود سر سپاهان و ذوب آهن،بهنام تشکر به خودش اشاره کردو گفت یکی طرفداره ملوانه یکی تیمای دیگه،نباید سر این چیزا دعوا گرفت!

پاسخ

۱۸ آبان ۱۳۹۱

سریال خیلی خوبیه . به شعور آدم توهین نمی کنه و تیکه های طنزش تازس.
اید برای بازی ملوان پرسپولیس جام حذفی تو آزادی رسما ازش دعوت بشه . جمع جواد هاشمی و میلاد کی مرام و بهنام تشکر جمع بشه فوق العاده میشه .

پاسخ