رئیس شورای شهر انزلی با اشاره به اینکه دولت معتقد بوده که انتقال آب خزر چالش زیست محیطی ندارد از دولت خواست در صورت وجود پیوست‌های مطالعاتی و زیست محیطی این پروژه آن را منتشر کند.

به گزارش خبرنگار انزلی کلاب پنجاه و هفتمین جلسه شورای اسلامی شهر بندرانزلی شامگاه سه شنبه در محل دفتر این شورا برگزار شد.

رئیس شورای اسلامی شهر انزلی در این جلسه با اشاره به اینکه فرماندار فومن باید برای حل مشکلات مردم میز خدمت را با حضور مسئولان دستگاه‌های اجرایی در محلات تشکیل دهد، اظهارکرد: اعضای شورای شهر و شهردار انزلی نیز در کنار سایر مسئولان حضور خواهند یافت.

امیر احمدی‌فرد با انتقاد از وضعیت تأسف‌بار بیمارستان شهید بهشتی بندرانزلی، افزود: متاسفانه بیمارستان شهید بهشتی انزلی از نظر پزشک متخصص به ویژه در روزهای تعطیل در وضعیت مطلوبی قرار ندارد. متاسفانه به نظر می رسد جان شهروندان انزلی برای مسئولان امر اهمیت لازم را ندارد.

وی در ادامه خواستار حضور رئیس بیمارستان شهید بهشتی انزلی و رئیس شبکه بهداشت و درمان این شهرستان در جلسه هفته آینده شورای شهر انزلی شد.

رئیس شورای اسلامی شهر انزلی با اشاره به افزایش چند برابری قیمت مصالح، این موضوع را مانع مهم در مسیر اجرای پروژه‌های عمرانی شهر دانست و بیان‌کرد: مطالبات مردم در این زمینه به‌حق بوده و اعضای شورای شهر باید پاسخگوی این انتظارات باشند. مدیران و مسئولان شهری نیز باید در کنار اعضای شورای شهر و شهرداری با همدلی و تعامل انتظارات را محقق کنیم.

وی به مصوبه شورای شهر برای کمک مالی به تیم فوتبال ملوان بندرانزلی اشاره و تصریح کرد: از مسئولان در همه سطوح انتظار می رود به جای ایجاد چالش و تنش در بین مردم، به فکر رفع مشکلات شهروندان باشند.

احمدی فرد با اشاره به احداث سد لاسک، تأکید کرد: از دولت انتظار می رود در احداث پروژه‌های عمرانی تدبیر بیشتری داشته باشد. با احداث سد لاسک بر روی یکی از شریان‌های حیاتی تالاب انزلی عملا این تالاب بین المللی به سمت نابودی می رود و اگر مسئولانی که اصرار بر افتتاح این سد دارند معتقدند به این تالاب آسیبی وارد نمی‌شود پیوست مطالعاتی و محیط زیستی این طرح را منتشر کنند.

وی در ادامه همچنین به انتقال آب خزر به کویر به عنوان یکی دیگر از چالش‌های زیست محیطی گیلان اشاره و تصریح کرد: دولت معتقد است این پروژه چالش زیست محیطی برای خزر ایجاد نمی کند اگر چنین است پیوست‌های مطالعاتی و محیط‌زیستی این پروژه برای اطلاع‌رسانی باید منتشر شود.

۴۵ پروژه عمرانی در دهه فجر امسال افتتاح می شود

در ادامه این جلسه شهردار انزلی با اشاره به اینکه عملیات اجرایی پروژه‌های شهرداری بندرانزلی با وجود مشکلات بسیار در حال پیشروی است، اظهارکرد: ۴۵ پروژه عمرانی در دهه فجر امسال به بهره‌برداری می رسد.

حسن پورقربان افزود: براساس مصوبات شورای اسلامی شهر انزلی در راستای محوطه‌سازی کارخانه کمپوست، مصالح مورد نیاز را به صورت رایگان از کمیته پسماند شهرستان تامین شد.

وی با اشاره به حضور پنج شهر گیلان در پروژه بازآفرینی شهری، ادامه داد: سهم انزلی از اعتبارات تخصیص یافته ۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است. انزلی نخستین شهری است که شهرداری می تواند برای این پروژه از مشاوره استفاده کند.

انزلی کلاب:رزا شکرگزار

 

 

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *