DSC0422

به گزارش اختصاصی انزلی کلاب جلسه‌ی هماهنگی و رسیدگی به وضعیت سواحل روستاهای بخش مرکزی شهرستان انزلی با حضور دهیاران روستاهای ساحلی غرب انزلی و به ریاست بخشدار مرکزی در محل بخشداری انزلی تشکیل شد.

بخشدار مرکزی انزلی با بیان اینکه تدابیر اندیشیده شده از سوی فرماندار و معاونان تا حدود زیادی شرایط را برای مسافران و مردم مطلوب کرده است، اظهار کرد: تلاش همه‌ی ما این است که در این روزهای پایانی شاهد هیچ حادثه ای در ساحل نباشیم لذا من از همه ی دهیارانی که به هر نوع با این مشکل روبرو هستند تقاضا دارم تمام توان خود را به جهت حفظ سلامت مسافران به کار گیرند تا در این ایام باقیمانده شاهد خبر ناگوار دیگری نباشیم .

در ادامه‌ی جلسه هر یک از دهیاران نقطه نظرات خود را مطرح کردند و سپس تصمیمات زیر اتخاد گردید:

۱-کماکان راههای منتهی به سواحل در نقاط حادثه خیز توسط دهیاران کنترل و بسته باقی بماند و از ورود هرگونه خودرو به ساحل جلوگیری شود.

۲-جهت انجام هرچه بهتر مراقبت از جان مسافران در دریا مقرر گردید علاوه بر حضور نیروهای قبلی توسط دهیار روستای رودپشت ۱ نفر، روستای بشمن ۲ نفر، روستای کپورچال ۲ نفر، روستای کوچک محله ۱ نفر و روستای سنگاچین ۳ نفر بر نیروهای قبلی اضافه شود.

۳-جهت اطلاع رسانی به مسافران و مردم از خطرات شنا، در مناطق ممنوعه پرده و بنر تبلیغاتی نصب و در نقاط حادثه خیز توسط دهیاران تراکت پخش شود .

۴-جهت انجام مراقبت های لازم و کمک به نیروهای بومی و غریق نجات، افرادی از نیروی انتظامی و یا نیروی بسیجی با لباس فرم ۲ نفر در روستای کوچک محله، ۲ نفر در روستای رود پشت، ۲ نفر در روستای بشمن و ۴ نفر در روستای سنگاچین نیاز است و باید هماهنگی های لازم با حوزه مقاومت بسیج روستای کپورچال به عمل آید.

۵-جهت نظارت هر چه بیشتر بر افرادی که جهت شنا به داخل دریا می‌روند مقرر گردید از سوی دهیاران روستای بشمن و سنگاچین قایق موتوری اجاره شود تا مراقبت های لازم به عمل آید.

۶-دهیاران روستای ساحلی به اتفاق اعضای شورای اسلامی مرتب در ایام باقیمانده از سواحل بازدید کنند و نسبت به رفع مشکلات احتمالی اقدامات لازم را به عمل آورند.

۷-مقرر گردید دهیاران روستاهای ساحلی نسبت به پشتیبانی از نیروهای غریق نجات و نیروهای بومی مستقر در سواحل در حد توان اقدامات لازم را انجام دهند.

۸-در خصوص مراقبت از میهمانان مجتمع قضایی کپورچال، هلال احمر در سنگاچین، اردوگاه شهید رجایی، راهدارخانه و مجتمع مخابرات تذکرات لازم از سوی دهیاران به مسئولان امر داده شود.

گفتنی‌ست دهیاران روستاهای رودپشت، کپورچال، سنگاچین، بشمن، علی آباد و کوچک محله در این جلسه حضور داشتند.

خبرنگار: علیرضا بابایی

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

فرید

۲۳ شهریور ۱۳۹۳

ما هم دوش به دوش اقای بخشدار و تمام همراهانشان هستیم.

پاسخ