004

هیچ وقت خوشحالیم را از اینکه در زمانی به دنیا آمدم که ملوان واقعی، ملوان قدرتمندِ بی منتِ غیرتمند، را به چشم دیدم؛ پنهان نکرده ام.
و بی شک میان ستاره های بی بدیل آن ملوان واقعی، سیروس نگینی بود که غم ندیدن لبخند شیرینش تا دنیا دنیاست ما را رها نخواهد کرد.
سیروس هر چند فوتبالیستی بود با استانداردهایی فراتر از فوتبال ایران و حتی آسیا؛ اما رمز ماندگاریش برای ما، درست مثل تختی، توانایی های فنی و ورزشی ش نبود. ژنرال همیشگی مستطیل سبز با آن استیل منحصر به فرد و با شوتهای ویرانگرش در کنج قلب فوتبالدوستان ایران جا باز نکرد، اخلاق و منش پهلوانانه خارج از زمینش سیروس را سیروس کرد.

پهلوان ما در اوج محبوبیت و عزت، خودش و گذشته اش را گم نکرد، فخر نفروخت، تظاهر نکرد و از همه مهمتر مردمش را فراموش نکرد.

سیروس آبای؛ هنوز بعد از هفده سال دلتنگیم کاپیتان.
هنوز هم گاه و بیگاه زیر لب زمزمه می کنیم: سیروس قایقران بی تو نمیشه ….

رامبد رشیدی راد

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

علیرضا اسدی

۱۸ فروردین ۱۳۹۴

خلاء وجود بعضی از بزرگان هرگز پر نمیشود

پاسخ

3eyedAli

۱۸ فروردین ۱۳۹۴

مرد نکو نام نمیرد هرگز
مرده آنست که نامش به نکویی نبرند

«««روحت شاد ای عزیز سفر کرده»»»

پاسخ

۱۸ فروردین ۱۳۹۴

یه سیروس و یه بندر بود وهمیشه هستش ///تو قلب انزلیچی نقش ستاره بستش////سیروس قایقرانی و هزار ویک فسانه///افسانه عبورش دنیایه ناشناسه///همشهریان عزیزان ایران و کل گیلان //در یادمون می مونه راه سیروس قایقران////یه شهر بی بلا و تب سیروس قایقران//دوای دردمون بود سیروس شهریاران/////برکت انزلی کو؟/حسرت مرد باران/////داد می زنیم خدایا زنده سیروس قایقران ن ن ن ن ن ن ن ……………به یاد دهه ۱۳۶۰ که هر چند جنگ با عراق در میانه بود اما از هر حیث با وجود مردمدارانی چون سیروس قایقران که تحت هیچ شرایطی اصالت خویش را از یاد نمی بردند نسبت به این سالها و دهه های اخیر لبریز:نامردی و نامردمی و عقده و حسارت وحقارت …زیباتر بود و دوست داشتنی تر………..جان بندرانزلی و غازیان دهه ۱۳۶۰///جان ملوان وملوانان دهه۱۳۶۰…………..و یک تلنگر تاریخی از دل خاطره ای کوچک:نوروز/فروردین ۱۳۹۴ در خیابان سبه بندرانزلی در خلال صحبت با امیر حسین سلامی بخش و اقای جواد گروهی …اقا جواد زد به بطن جاده عشق و گفت:فراتر از ذهن و جسم و فکر……ان ایام//دهه ۱۳۶۰ ما با “””روح”””ملوان بودیم و برای “””روح”””ملوان به میادین می رفتیم

پاسخ