دومین جلسه ساماندهی سواحل پس از انتخابات ریاست جمهوری با حضور فرماندار و معاونین، بخشدار و ارگان های انتظامی و روسای ادارات در سالن همایشات فرمانداری بندرانزلی برگزار شد

فرماندار بندرانزلی در این جسه با بیان اینکه انزلی شهر مهم گردشگری است و در ایام تابستان میلیون ها گردشگر به این شهرستان ورود می کنند،اظهار کرد: تمام تلاش و سعی ما بر این است که گردشگران و مسافران در امنیت کامل از مواهب بندرانزلی استفاده نمایند و با خاطره خوش به شهرهای خویش بازگردند.
میر شمس مومنی زاده افزود: پس از انتخابات این دومین جلسه در خصوص ساماندهی سواحل است که برگزار می شود، در حال حاضر یکی از مهم ترین ماموریت های شهرستان نیز همین موضوع باشد که در صورت لزوم هفته ای یک جلسه برای ارائه راهکار و بررسی امور در این زمینه خواهیم داشت.

وی افزود: یکی از راهکار های ایجاد امنیت و پیشگیری از وقوع حوادث این است که حتی المقدور دسترسی به سواحل را کاهش دهیم تا گردشگران در نقاط امن و سالم سازی شده به دریا بروند.

نماینده عالی دولت در شهرستان با اشاره به اینکه تمام تمهیدات لازم برای کاهش آمار غریق انجام شده است، خاطرنشان کرد: تجربه سال گذشته این شهرستان در کاهش آمار غریق بسیار تجربه خوب و مثبتی بود و آرزومندیم امسال هیچ خانواده ای دچار مصیبت نشود و با خاطره تلخ بندرانزلی را ترک نکند.

مومنی زاده گفت: در صورتی که طرح های سالم سازی در زمان و کیفیت مناسب آمده شوند هیچگاه مسافران و گردشگران به مکان های حادثه خیز برای شنا نخواهند رفت، مسولیت کلی ما حفظ جان و مال مسافران بوده و هیچ عذر و بهانه ای همچون عدم وجود اعتبار و تجهیزات در این موضوع جایز و قابل قبول نیست زیرا مسولیت اخلاقی و عاطفی از مسولیت اداری بالاتر است.

فرماندار بندرانزلی تصریح کرد: در تمام کشور برقراری امنیت روستاها با بخشدار است و در شهر بر عهده شهرداران می باشد،لذا از شهرداری تقاضا داریم برای طرح های سالمسازی پیمانکار مناسب تعیین نماید.

وی در پایان افزود: از خدمات، همکاری و کمکها هیئت غریق نجات بسیار سپاس گذاریم، از نزدیک شاهد زحمات بی دریغ این عزیزان بوده ایم و امیدواریم در سال جاری نیز بدون کوچکترین دغدغه ای به کار خود ادامه دهند.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

دکتر هوشیارفرد

۹ خرداد ۱۳۹۶

با سلام. خوشبختانه مناطق ساحلی شهرستان بندر انزلی ظرفیت های بالقوه و بسیار ارزشمند برای ارتقاء نشاط اجتماعی، تفریحات سالم و ارتقاء فرهنگ عمومی دارد. لیکن ، طرح جامع ساماندهی سواحل کشور که در سال ۱۳۹۰ تهیه و در دولت تصویب شده تا چه اندازه در استان باجرا درآمده است. بر اساس این طرح و برنامه ریزی انجام شده، قرار بود طی یک برنامه پنج ساله سواحل شمال و جنوب کشور به شرایط مطلوب برسند. متاسفانه ساحل و دریا فعلا متولی خاصی ندارد و تجاوز به حریم دریا و سواحل با ساخت و سازهای غیر مجاز و حتی مجاز توسط اشخاص حقیقی و حتی برخی نهادهای ی دولتی و غیر دولتی از گذشته شروع شده بود. البته متاسفانه قانون تشکیل سازمان توسعه و عمران دریا و ساحل در جهت ساماندهی و مدیریت هماهنگ سواحل در مجلس نهم به تصویب رسیده است ولی پیگیری نگردید. من ا… توفیق

پاسخ

guilak

گیلک

۹ خرداد ۱۳۹۶

آقای/خانم دکتر هوشیاری فرد گرامی آیا فکر نمیکنید دغدغه و نگرانیهای ما با دل مشغولیهای اکثر مسئولان و مدیران شهر و استانمان متفاوت باشد؟ بدون تردید مدیران و مسئولان کار بلد و دلسوز و از جنس مردم هم داریم.بعنوان یک شهروند از آنها تشکر میکنم.اما بنده به تجربه به این نتیجه رسیده ام که اکثر دوستان مسئول از زاویه دیگری به مسایل نگاه میکنند..ممکن است جنابعالی و یا عزیزان دیگر نظر متفاوتی داشته باشند.تقریبا همه گرفتار سیاسی کاری و ملاحظات فکری و جناحی شده اند.بطوریکه وظایف و مسئولیتهای خود را فراموش یا رها کرده اند.اصلا کسی نیست و یا اگر هم هست هرگز نظارت و حساب کشی درست و دقیق و مسئولانه ای از مقامات زیر دست خود ندارد.بعنوان مثال طرح آزاد سازی سواحل انزلی که آقای فرماندار سابق پیگیر آن بودند به کجا انجامید؟ رسیدگی به پیاده روها و رفع سد معبر که شهردار قبلی دنبال می کردند چه شد. یا اینکه طرح احیای مرداب انزلی چرا پس از گذشت حدود سی و هفت هشت سال همچنان معطل و ابتر مانده است. اصلا چه بلایی به سر منابع مالی و اعتبارات مربوط به آن آمد.چگونه مدیریت شد؟آیا می خواهند همچنان به امید ژاپنیها منتظر بمانند تا مرداب کاملا محو و نابود شود؟ و صد ها سئوال دیگر. نمیدانم چه بگویم و از کجا شروع و به کجا ختم کنم. ناجیان غریق هنوز حق و حقوق پارسالشان را دریافت نکرده اند!!! تا جایی که میدانم وسایل و تجهیزات رفاهی و نجات غریق مناسب ندارند. در صورتیکه امروزه بهترین تجهیزات و وسایل در کشورهای دیگر وجود دارد بطوریکه اصلا لازم نیست که ناجی غریق به آب بزند و دچار ایست قلبی شود.چرا خریداری نمی شود؟ هرساله تعدادی از ناجیان و مردم ما و مسافران به نا حق جانشان را از دست میدهند.چرا؟ بعد دوستان میخواهند چند متر گونی و حصیر به در و دیوار نصب کنند و اسمش را بگذارند ساماندهی!!!؟ ؟آنهم به منظور جلب توریست و گردشگر!!!. باور کنید وقتی یک گردشگر این وضع را می بیند به عمق فقر و نداری و استضعاف شهر و مردم ما پی می برد.گردشگران میهمان ما هستند و ما وظیفه داریم حد اقل آبروداری کنیم.پیشنهاد میکنم از مصالح بهتر و زیباتر و ماندگار تر در جدا سازیها و در سازه های دیگر استفاده شود.اگر شهر ما همچنان به این روش مدیریت شود و نمایندگان مجلس و شورای شهر و مسئولان دیگر تغییری در عملکرد و رفتار خود ندهند با توجه به اینکه منطقه آزاد انزلی مدیریتی پویا و پشتوانه قوی دارد دیری نخواهد پایید که انزلی به یک شهر متروک تبدیل گردد.گرچه این وضعیت هم اکنون قابل رویت است.از بابت پرگویی پوزش می طلبم.

پاسخ