فرمانده منطقه چهارم نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه حضور ناوگروه صلح و دوستی ایران در بندر ماخاچ‌کالا روسیه اقدامی مهم بوده است گفت: نیروی دریایی ارتش نقش مهم خود را در شمالی‌ترین نقطه دریای خزر ایفا می‌کند.
ناخدایکم عرشه و ستاد احمد رضا باقری صبح امروز در جریان مراسم استقبال از ناوگروه اعزامی به کشور روسیه اظهار کرد: در سال ۱۳۸۷ با صدور فرمان حضور نیروی دریایی در اقیانوس هند و آب‌های بین‌المللی و پس از آن در سال ۸۸ با اهدای عنوان راهبردی به ارتش جمهوری اسلامی ایران از سوی مقام معظم رهبری در نوشهر، وظیفه سنگینی به‌عهده نیروی دریایی گذاشته شد.

وی با بیان اینکه نیروی دریایی ارتش در راستای انجام وظایف سازمانی و پیشبرد سیاست‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی از سال ۱۳۸۵ تا کنون بیش از ۴۵ ناوگروه به آب‌های دوردست از جمله اقیانوس هند و اطلس و … اعزام کرده است، تصریح کرد: کارکنان ولایتمدار و خدوم نیروی دریایی نقش راهبری خود را با اجرای ماموریت در شمالی‌ترین نقاط دریایی خزر به نمایش گذاشتند.

فرمانده منطقه چهارم نیروی دریایی ارتش برقرای تعاملات و دید و بازدیدهای نظامی و دیپلماتیک در دو سال اخیر و برقراری ارتباطات دریایی با کشورهای روسیه و آذربایجان را از جمله نقش راهبردی نیروی دریایی ارتش عنوان کرد و گفت: به زودی تعاملات با قزاقستان و ترکمنستان نیز انجام می‌شود.

وی حضور ناوگروه صلح و دوستی ایران در بندر ماخاچ کالا روسیه را اقدامی مهم دانست و خاطرنشان کرد: ناوگروه صلح و دوستی در طول سال جاری با اعزام به آذربایجان پرچم جمهوری اسلامی را در این کشور برافراشتند.

باقری یادآور شد: در راستای دفاع از حق و حقوق نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و مردم، نیروی دریایی وظایف خود را به نحو مطلوب انجام داده و در زمینه نظام حقوقی دریای خزر نیز ماموریت خود را به خوبی به انجام می‌رساند./فارس

تصاویر: دانیال ابراهیمی

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *