719841

فرمانده یگان حفاظت زیست گیلان گفت:به تمام نیروهای یگان حفاظت محیط زیست گیلان اعلام آماده باش شد.

همزمان با شروع فصل مهاجرت پرندگان و آغاز فروش پروانه شکار فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان به تمام پاسگاه ها و نیروهای اجرایی محیط زیست استان جهت افزایش گشت های حفاظتی از مناطق تحت مدیریت اعلام آماده باش کامل کرد.

ساسان اکبری پور گفت:در این راستا در تمام مناطقی که احتمال تخلف شکار و صید وجود دارد بصورت ویژه با پشتیبانی نیروهای یگان استان پوشش لازم بعمل خواهد آمد.

وی افزود:با توجه به کشفیات ماه گذشته یگان و به جهت بالا بردن سطح حفاظتی مناطق،همکاری گسترده ای با نیروی انتظامی و دستگاه قضایی بعمل آمده است.

اکبری پور خاطرنشان کرد:اجرای مانور مشترک تالاب با مشارکت نیروی انتظامی و مرزبانی و یگان حفاظت منابع آبزیان و دیگر ارگان های ذیربط نیز که اوایل مهرماه انجام شد در همین راستا بود.

فرمانده یگان حفاظت زیست گیلان افزود:در یکماه گذشته ۲۹ قبضه سلاح شکاری مجاز و غیرمجاز از متخلفین، کشف و ضبط شد.

وی ادامه داد:بیش از ۳۸۰ مورد از انواع ادوات و وسایل شکار و صید غیرمجاز نیز در این مدت توسط نیروهای یگان حفاظت محیط زیست گیلان توقیف شده و در این راستا ۵۵ نفر نیز با تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی استان شده‌اند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تصریح کرد:در مورد برخورد با شکارچیان متخلف و سابقه‌دار با اطلاعاتی که از مخبرین محلی بدست آمد موفق شدیم چهار نفر از متخلفین با سابقه را شناسایی و با ادله جرم تحویل مراجع قضایی کنیم.

اکبری‌پور در پایان به شکارچیان متخلف هشدار داد با توجه به افزایش جرایم در نظر گفته شده برای شکار و صید غیرمجاز،این اداره به هیچ عنوان از دست اندازی و تعدی به محیط زیست استان گذشت نخواهد کرد و با همکاری و همراهی مراجع قضایی و انتظامی با این جرایم برخورد خواهد کرد./ ایسنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *