DSC_7644
باران های بهاری همیشه خاطرات تلخ زمستان را می شویند و آبای ها درسرزمین باران امیدوارند تا باران های نوروزی خاطرات بد دور برگشت را بشوید. 
 در حالی که انبوه مسافران نوروزی در موج شکن ،بلوار ، تالاب و منطقه آزاد انزلی مشغول گشت و گذار هستند و جمعیت این شهر دو برابر شده ؛ ورزشگاه تختی درسکوت به سر می برد .
ممی زودتر از شاگردانش خود را به استادیوم رسانده ، آواز قوهای مهاجر بر فراز این ورزشگاه خاطره انگیز، آقای گل فوتبال ایران در سال ۱۳۶۸ را به گذشته ها می برد ، هنوز بازیکنان نیامده اند . ممی با خاطرات دهه های۶۰ و ۷۰ دور زمین قدم می زند ؛ فروردین که بیاید ، یاد سیروس بیش از همه او را به گذشته ها می برد . یاد روزی که در امجدیه با گل هایشان بیست هزار گیلانی را به اوج آسمان ها بردند و جام حذفی سال ۶۵ ایران را به انزلی آوردند . یاد روزی که پس از زلزله خانمانسوز منجیل و رودبار ؛خودشان را به محل حادثه رساندند .
 چند کیلومتر آن طرف تر برای ملوانی ها هم یاد آور خاطرات خوش و هم یاد آور خاطرات تلخ است . امامزاده هاشم و سه بار استقبال بی نظیر انزلی چی ها و گیلانی ها از قهرمان جام حذفی ایران در این مکان ، برای همیشه در تاریخ این تیم دوست داشتنی فوتبال کشور ثبت شده است . و حیرت انگیز که در آن روز نفرت انگیز فروردین ، سیروس فوتبال ایران در همین امامزاده هاشم برای همیشه تنهایمان گذاشت .
قبل از شروع تمرین ، ممی برای شاگردان خود صحبت می کند . خنده های مازیار زارع و کل کل های حسنی صفت و بابک پورغلامی در تمرین سر رشته ، شور و نشاط را به جمع هواداران می آورد. بهروز پای ثابت تمرینات ملوان و صمیمی ترین رفیق سید جلال رافخایی ؛ در جاده تهران به انزلی در ترافیک رودبار گیر کرده و امروز غایب هست . او دنبال جلال رفته تا با هم به بندر بیایند .مهرداد اولادی و سرگئی پاشنکو هم از جمله غایبان تمرین هستند .
 ممی به دنبال تکرار پیروزی دور رفت بر آلومینیوم هرمزگان است ، یکی ازهواداران می گوید کاش بد شانسی دست از سر ما بردارد ، خدا را چه دیدی شاید هر چهار بازی باقیمانده مان  رابردیم .
 باران های بهاری همیشه خاطرات تلخ زمستان را می شویند و آبای ها درسرزمین باران امیدوارند تا باران های نوروزی خاطرات بد دور برگشت را بشوید ، آنها وارث فوتبالی دیرینه اند ، فوتبالی که نزدیک به صد سال قدمت دارد ؛ از تیم موج و کلنی و گیو و ملوان تا غفور و سیروس ، فوتبالشهر انزلی یکی از برگ های قطور کتاب تاریخ فوتبال ایران است .
کاوه چلمبری – سایت گل

 

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

a.n.z

۸ فروردین ۱۳۹۲

کاوه چلمبری توی گل مینویسه؟! :eek:

پاسخ

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ فروردین ۸ام, ۱۳۹۲ ۱۴:۵۳:

بله قبلا هم مینوشتن مدتی کار نکردن با گل و دوباه شروع به کار کردن.

a.n.z پاسخ در تاريخ فروردین ۸ام, ۱۳۹۲ ۱۵:۱۸:

بسیار عالی ، براش ارزوی موفقیت داریم

Anzali Free Zone

Shahin

۸ فروردین ۱۳۹۲

بسیار عالی بود کاوه جان. دستت درد نکنه

پاسخ

مایاق

۸ فروردین ۱۳۹۲

با تشکر از کاوه عزیز
مدتی بدجور این ملوان ما رو کلافه کرده ولی ما بهار رو با امید حرکت و پوست اندازی ملوان شروع کردیم.
ولی کاوه جان فوتبال امروز رکن اصلیش پول شده دیگه ما اون بازیکنها رو نمی بینیم

پاسخ

مایاق

۸ فروردین ۱۳۹۲

بدجور دلمون برا ملوان تنگ شده بجور
ملوانی که مردانش در میدان مبارزه بدون هیچ بهانه ای تا آخرین توان مبارزه کنند.

پاسخ

a.n.z پاسخ در تاريخ فروردین ۸ام, ۱۳۹۲ ۲۱:۴۸:

:yes: کاملا با این جمله موافقم

۸ فروردین ۱۳۹۲

یاد سیروس این دیار گرامی

پاسخ

کاوه

۸ فروردین ۱۳۹۲

سلام بر مایاق عزیز . آبای ما هم خیلی مدته واسه خیلی چیزها دلمون تنگ شده . واسه معماری گذشته انزلی که این انپارتمان های امروزی جاشونو گرفتند ، واسه تالاب انزلی فیلم مستند باد صبای لاموریس که ابهتش مو رو به تن آدم سیخ می کنه ، واسه تیم فوتبال کلنی انزلی که بازیکناش با پای برهنه تو کلویر صحرا ، انگلیسی ها رو شکست داد ، واسه سیروسی که بازو بند کاپیتانی تیم ملی رو به انزلی آورد ، واسه لهجه انزلی چی تو کوچه پس کوچه های شهر و واسه دوستانی مثل شما که به دلیل شرایط کاری خارج از انزلی زندگی می کنید.به قول خودت ما بهار رو با امید حرکت و پوست اندازی ملوان شروع کردیم.پاینده باشی آبای .

پاسخ

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ فروردین ۹ام, ۱۳۹۲ ۱۱:۳۴:

کاوه جان نفست حق. دلمون واسه خیلی چیزا تنگ شده خیلی چیزا. انزلی رو باید از نو نوشت وگرنه روزی میرسه که دیگه کسی گذشته رو یادش هم نیاد که دلش تنگ بشه.

کاوه

۸ فروردین ۱۳۹۲

از اظهار لطف شاهین و انزلی عزیز تشکر می کنم . جا داره یه خسته نباشید هم به آقا رضای نویدی گل هم بگیم که زحمات زیادی رو واسه انزلی کلاب می کشند .

پاسخ

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ فروردین ۹ام, ۱۳۹۲ ۱۲:۴۲:

:inlove:

Abay

۸ فروردین ۱۳۹۲

مطلب خوبی بود آقای چلمبری دست شما درد نکنه

پاسخ

مژگان

mojshekan

۸ فروردین ۱۳۹۲

تو این مدت چندباری پای صحبت یه ملوانیه خیلی قدیمی نشستم که یه دنیا خاطره ی خوش از ملوان داره، واقعا چه دنیایی بود ملوان قدیم…
فوتبالشهر انزلی! عالی بود آقای چلمیری

پاسخ