82293277-711425681

 

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: دشمنان بدانند سد انقلاب با وجود ملتی آگاه و بصیر، در مقابل توطئه های استکبار جهانی شکست ناپذیر است.
امیر دریادار حبیب الله سیاری روز پنجشنبه در مراسم گرامیداشت یوم الله سیزدهم آبان در میدان شهدای ذهاب رشت افزود: از ابتدای انقلاب تاکنون، استکبار با ترفندهای مختلف برای از بین بردن انقلاب یا جلوگیری از پیشرفت انقلاب و یا برای تغییر مسیر انقلاب اهتمام داشته اما موفق نشده است.
وی با اشاره به سیزدهم آبان به عنوان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی ادامه داد: استکبار جهانی در فرهنگ سیاسی اسلام، به معنای خود را بزرگ و برتر دیدن نسبت به دیگران است.
وی منفعت طلبی، ظلم و ستم، حق دیگران را نادیده گرفتن، ظلم کردن به ملل مستضعف و از بین بردن منافع دیگر ملت ها به نفع خود را از مهمترین ویژگی های استکبار عنوان کرد.
دریادار سیاری به سه رویداد مهم مربوط به استکبارستیزی مردم ایران اسلامی در ۱۳ آبان در سه مقطع زمانی مختلف اشاره و اضافه کرد: ۱۳ آبان ۱۳۴۳ روز تبعید امام(ره) از کشور بدلیل مخالفت با کاپیتولاسیون بوده است.
وی تصویب لایحه کاپیتولاسیون را نشاندهنده خود بزرگ بینی استکبار دانست و گفت: این لایحه مستشاران آمریکایی را برای انجام هر خلافی بدون مواخذه و مجازات در ایران، آزاد می گذاشت .
وی شهادت دانش آموزان و دانشجویان توسط عمال رژیم پهلوی در زمان سر دادن شعار مرگ بر شاه در ۱۳ آبان سال ۵۷ و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان پیرو خط امام در ۱۳ آبان ۵۸ را دو رویداد دیگر ضد استکباری ملت ایران در سیزدهم آبان دانست.
دریادار سیاری تصریح کرد: همه این نادیده گرفتن حق ملت ما در سال های قبل از انقلاب ، بدلیل روی کار بودن حکومت طاغوت در راستای تامین منافع استکبار بود.
وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ما ماهیت ضد استکباری داشته و دارد، گفت: پس از پیروزی انقلاب، دشمنان فهمیدند که جایگاهی در ایران اسلامی ندارند و منافع شان را در خطر دیدند از این رو، برای بازگشت و تامین منافع شان طی این سال ها، نقشه ها و برنامه های مختلفی را طراحی کردند.
فرمانده نداجا ایجاد اختلافات قومی و مذهبی در برخی نقاط کشور که عناصر خودفروخته آنجا بسر می برند، را اولین حرکت برای شکست و جلوگیری از رشد انقلاب عنوان کرد.
وی ترور شخصیت های انقلاب را از دیگر برنامه های دشمنان برای رسیدن به اهدافشان ذکر و بیان کرد: ۱۷ هزار شهید، حاصل به راه افتادن موج ترور در کشور است.
دریادار سیاری یادآور شد: ملت بزرگ و انقلابی ایران با اهدای ۲۵۰ هزار شهید و دو برابر همین مقدار جانباز، ثابت کرد ملت زنده است و همچنان در مقابل استکبار ایستاده است.
وی با بیان اینکه از ۲۲ بهمن سال ۵۷ تحریم ها علیه ایران اسلامی وجود داشته و تا امروز تداوم یافته، خاطرنشان کرد: دشمنان تلاش دارند تا بتوانند از طریق فشار اقتصادی، ملت را به نظام بدبین کنند اما هیچگاه نتوانستند از این طریق به ملت ما سلطه پیدا کنند چرا که ما ملت رمضان، محرم و عاشورا هستیم.
وی به پیشرفت های مختلف ایران اسلامی در بخش های مختلف اشاره و تصریح کرد: پیشرفت های امروز کشور، نشان دهنده این است که با نگاه به درون و تکیه بر توانمندی های جوانان، کشور می تواند بر این تحریم ها غلبه کند.
فرمانده نیروی دریایی ارتش دیگر راهکار دشمنان را تهاجم فرهنگی خواند و گفت: دشمنان با اقداماتی همچون تهاجم فرهنگی، شبیخون فرهنگی، ناتوی فرهنگی و امروز جنگ نرم بدنبال رسیدن به اهداف خود با آسیب وارد کردن به فرهنگ ما هستند.
وی جنگ نرم را تسلط بر مغزهای مردم به ویژه جوانان توصیف و بیان کرد: اگر دشمن بر فکرها تسلط داشته باشد، می تواند بر اعمال و رفتار افراد تسلط یافته و به اهداف شوم خود برسد.
دریادار سیاری ادامه داد: اما مردم و جوانان ما هوشیار و آگاه هستند و اجازه انجام این کار را به دشمن نمی دهند.
وی تصریح کرد: وظیفه ما به عنوان ملت قهرمان ایران اسلامی، این است که آگاه، هوشیار و دشمن شناس باشیم و حرکت دشمن را بشناسیم.
امیر دریادار سیاری چراغ راهنمای تشخیص حق و باطل را ولایت دانست و گفت: ولایتمدار باشیم چرا که ولایت می داند کجا استکبار بدنبال برنامه است و کجا می خواهد آسیب وارد کند.
فرمانده نداجا گفت: دشمنان باید بدانند که ما همان ملت سال ۵۷ هستیم و سد انقلاب شکست ناپذیر است .
وی ادامه داد: باید ثابت کنیم که مردم ما ، سد انقلاب اسلامی را اینقدر محکم نگه می دارند که در مقابل هیچ هجمه ای آسیب پذیر نیست.
تبعید امام خمینی به ترکیه در ۱۳ آبان ماه سال ۱۳۴۳، کشتار دانش‌آموزان در ۱۳ آبان ماه سال ۱۳۵۷ در دانشگاه تهران و تسخیر سفارت آمریکا در ۱۳ آبان ماه سال ۱۳۵۸ سه رویداد مهم و تاثیرگذار در این روز است.
۱۳ آبان، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش آموز نامگذاری شده و به همین مناسبت، اقشار مختلف مردم گیلان بویژه دانش آموزان و دانشجویان، در راهپیمایی این روز در سراسر استان حضور یافتند./ ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *