معاون وزیر و رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: در فضای پس از برجام، اقدامات خوبی در حوزه صنایع دریایی کشور انجام شده و برقراری ارتباط با چند شرکت اروپایی، بخشی از دستاوردهای برجام است.

دریادار امیر رستگاری روز چهارشنبه در حاشیه سفر به شهرستان انزلی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: سازمان صنایع دریایی ماموریت های مختلفی در خصوص ساخت شناورهای مختلف نظامی و غیرنظامی دارد و ساخت ده ها شناور در سال جدید، در دستور کار این سازمان قرار دارد که در زمان مناسب اطلاع رسانی خواهد شد.
وی افزود: پیروزی ایران در مذاکرات هسته ای تاثیر بسیاری در افزایش ارتباطات بین المللی ایران با سایر کشورها دارد به نحوی که سازمان صنایع دریایی در فضای پس از برجام، توانست با چند شرکت اروپایی ارتباط برقرار کند.
دریادار رستگاری یادآور شد: سازمان صنایع دریایی مکلف شده که تولید شناورهایی با فناوری های روز دنیا را برای برخی از بهره برداران صنایع دریایی مانند سازمان بنادر و دریانوری در دستور کار قرار دهد ضمن اینکه درحال حاضر ساخت چند شناور با استفاده از ارتباطات بین المللی با چند شرکت خارجی برای سازمان بنادر و دریانودی در دست اقدام است.
وی با اشاره به اینکه تحریم ها زمینه ای برای تبدیل چالش ها به فرصت بود، تصریح کرد: در دوران تحریم مجبور بودیم امکانات لازم را با طراحی و فکر ایرانی تولید کنیم و همین امر، موجب افزایش توانمندی و دانش متخصصان ایرانی شد و فعل خواستن را به توانستن تبدیل کردیم.
دریادار رستگاری تاکید کرد: امروز کشور درشرایطی قرار دارد که متخصصان آن در همه زمینه ها از دانش و توانمندی بالایی برخوردارند و لازم است با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب، بیش از پیش از کالای ایرانی و تولیدات داخلی حمایت شود.

 معاون وزیر و رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح امروز(چهارشنبه) با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی دیدار کرد.

 

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

۲۹ فروردین ۱۳۹۷

سلام و سپاس فراوان از اشتراک گذاریتون مطالب سایت عالیه
تو زمینه ای که فعالیت میکنید جزو بهترین سایت ها هستید

پاسخ