صادق درودگر پس از نشست اعضای اتحادیه فوتبال در مورد طرح نظام جامع باشگاهداری در جمع خبرنگاران ضمن بیان مطلب فوق گفت: جلسه خوبی را درباره طرح نظام جامع باشگاهداری در اتحادیه فوتبال شاهد بودیم و باید تلاش کنیم تا جلسات بهتری داشته و در آینده به اصول حرفه‌ای‌سازی و تجاری‌سازی باشگاه‌ها بیشتر توجه کنیم.

وی تاکید کرد: در حال حاضر فوتبال ما به روزمرگی افتاده و فاقد یک استراتژی و برنامه بلند مدت است. متاسفانه مسئولان فقط به نتایج تیم‌ها نگاه می‌کنند و به بحث زیر ساخت‌ها و بسترسازی توجه زیادی ندارند.

مدیرعامل باشگاه ملوان بندرانزلی تاکید کرد: با قانونمند شدن طرح نظام جامع باشگاهداری باشگاه‌ها می‌توانند به حق و حقوق قانونی خود دست پیدا کنند. اجرای این طرح باعث می‌‎شود تا باشگاه‌های ما از شرایط استاندارد مناسب حداقل در حد کشورها متوسط صاحب فوتبال برخوردار شوند.

وی در خصوص بیانیه‌هایی که دو باشگاه ملوان و داماش پس از دربی گیلان علیه یکدیگر صادر می‌کنند و دلایل آن اظهار داشت: من آنقدر وقت ندارم که به بیانیه‌ها و مسائلی را که باشگاه فوق فرهنگی داماش مطرح می‌کند، پاسخ بدهم. متاسفانه بخشی از مشکلاتی که وجود دارد به صدا و سیمای مرکز گیلان باز می‌گردد.

درودگر یادآور شد: آنها توجه ویژه‌ای به تیم مرکز استان یعنی داماش دارند و حتی مجریان و گزارشگران برنامه‌های ورزشی مرکز گیلان گرایش خود به تیم داماش را پنهان نمی‌کنند. آنها حتی در صفحات برخی از سایت‌های غیر مجاز اقرار دارند که داماشی هستند و علیه تیم ملوان شعار داده و توهین می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: باشگاه داماش اگر دوست داشته باشد، می‌تواند از ملوان کمک بخواهد. ما نیز به آنها کمک کرده و تجربیات خود را دراختیار آنها قرار می‌دهیم تا آنها بتوانند به افتخاراتی که باشگاه ملوان در طی دوران حیات خود دست پیدا کرده، برسند.

مدیر عامل باشگاه ملوان بندرانزلی در خصوص مشکلات مالی تیم ملوان هم اظهار داشت: متاسفانه پرداخت‌ها به بازیکنان اعضای کادر فنی با تاخیر انجام شد که ما بابت این موضوع از آنها عذر خواهی می‌کنیم. در حال حاضر بخشی از مطالبات کادر فنی و بازیکنان را پرداخت کرده‌ایم و به زودی باقی مانده آنرا می‌پردازیم. مطمئن باشید هدایتی اجازه نمی‌دهد هیچ کدام از بازیکنان و کادر فنی از باشگاه طلبکار باشند. همانطور که در گذشته نشان داده به هیچ کس بدهکار نمی‌ماند.

وی در مورد مصاحبه های آقای صالح نیا علیه باشگاه گفت : ایشان پیشکسوت ملوان هستند و زحمات زیادی برای باشگاه کشیده است . من ضمن تقدیر از زحمات ایشان به ایشان به عنوان پیشکسوت احترام میگذارم .اما هر گلی هم خاری دارد ؛ ایشان وقتی می بینند صحنه غبارآلود است ، مصاحبه های تندی علیه باشگاه می کنند . من از ایشان تقاضا دارم به مردم خوب انزلی ، فوتبال این شهر و باشگاه ملوان بیشتر احترام بگذارند . چون مردم انتظار دارند اگر روزی برای ملوان چالشی ایجاد شود ، ایشان بیایند و چالش را برطرف کنند . نه اینکه خودشان چالش ایجاد کنند . همانطور که آقای پورغلامی برای این تیم زحمت کشیده و الان هم بدون حاشیه هستند .

وی در مورد نتیجه نگرفتن ملوان در بازی های اخیر تیم هم گفت : نباید تقصیر را بر گردن احمد زاده انداخت . وقتی تیم نتیجه نمی گیرد به عوامل زیادی چون مربی ، بد بسته شدن تیم ، عدم حمایت از تیم ، مصدومیت ها ، شرایط روحی روانی و … بستگی دارد . ما این عوامل را بررسی کرده ایم و به جرأت می گویم سهم احمدزاده از این ناکامی ها تنها ۲۰ درصد است و ایشان می توانند از این بحران خارج شوند . حتی ما برای فصل بعد هم از ایشان برنامه خواسته ایم .

ایشان در مورد نیمکت نشینی بازیکنانی همچون بادامکی که به تازگی به خدمت گرفته اند گفت : وقتی قرارداد بسته می شود ، قید نمی شود که حتماً فیکس باشد . بازیکن باید توانایی های خود را نشان دهد تا بتواند فیکس باشد و بازی کند .

مدیرعامل باشگاه ملوان در مورد جایگاه این تیم در جدول تصریح کرد : تیم ملوان هیچ گاه در این جایگاه نبوده است. موفقیت ملوان را باید بصورت کلی دید . تنها تیمی در کشور هستیم که تیم نونهالان ما در کشور اول شده ، نوجوانانمون دوم در کشور ، تیم امید ما اول ، جوانان چهارم و بانوان هم دوم کشور شده است . ملوان در همه رده های سنی در بین چند تیم بالای کشور می باشد . وی برنامه ریزی برای تیم های پایه را از ابتدا در مکتب ملوان دانست .

وی آسیایی شدن بزرگسالان ملوان را هدف باشگاه دانسته و گفت تمام تلاشمان را برای رسیدن به این هدف خواهیم کرد .

وی در مورد تیم های پایه گفت ضعف برنامه ریزی فدراسیون فوتبال باعث این قضیه شده که هزینه ها بالاست و تیم ها سرمایه گذاری نمی کنند . اگرحوزه ی تیم های پایه را به دو قسمت شمال و جنوب کشور تقسیم کنند هزینه ها پایین آمده و باشگاه ها بهتر عمل می کنند . وی گفت : برای مسافرت یکی از تیم هایمان در لیگ ۲۰ میلیون خرج می کنیم و اگر اینچنین باشد سال آینده ما تیم نخواهیم داشت و لیگ داخلی در انزلی برگزارمی کنیم تا هزینه هایمان پایین بیاید .

منبع: خبرگزاری مهر، ورزش۳

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *