darvazeh-mahi

ما به طور کلی از جنبه های زیبا شناختی و نماد شناسی و نماد سازی، برای دروازه شهر انزلی در طرح “دروازه ماهی” گذشتیم، که باشد به برکت نیت پاک طراحان این دروازه، لطف الهی شامل حال شده و برکت به سفره صیادان این شهر بازگردد.
خیلی تلاش کردیم تا مسائلی از این دست را در فضای عمومی منتشر نسازیم و بین اعضای شورای شهر و صاحب نظران و فرهیختگان شهر نشستی برگزار کنیم و مشکلات شهر انزلی را از جنبه های گوناگون به نقد و بررسی گذاشته و ماحصل آن کمک به خادمین ملت یا اعضایی باشد که باید پاسدار رای مردم بوده و به گسترش فرهنگ و رفاه شهروندان کمک کنند. اتفاقی که فرماندار و امام جمعه محترم شهرستان خود در این زمینه پیش قدم شده و از آن استقبال کرده اند.
اما وقتی مدتهاست پس از اولین جلسه علنی شورای شهر انزلی(که قانونا باید اکثر جلسات این نهاد مردمی به صوت علنی برگزار شود) شاهد بی توجهی این نهاد به نظر اکثریت مردم در ارتباط با طرح دروازه ماهی بوده و جلسه ای که قول آن را از شخص مدیریت شورا گرفته بودیم تا به امروز برگزار نشده و احتمالا هم نخواهد شد، ما هم مجبوریم بر خلاف میل باطنی راه دیگری انتخاب کنیم و یکطرفه به نقد و بررسی بپردازیم و منتظر جوابیه ای که شاید ارسال هم نشود باشیم.
وقتی همه استان گیلان و نماینده محترم ولی فقیه در استان به اهمیت نعمت وجود منطقه آزاد در انزلی و استان گیلان اشاره دارند، هر بی سوادی که شناخت و فهمی کم از اصول اولیه توسعه شهری داشته باشد متوجه عملکرد ضعیف اعضای شورای شهر بندر انزلی میشود.
اعضای این شورا که برخواسته از رای اهالی بندر انزلی هستند موظفند به جای اهالی این شهر بهترین روش را برای توسعه شهر انزلی انتخاب و سیاستگذاری کرده و با نظارت مویرگی بر عملکرد شهرداری آینده ای روشن را برای اهالی منطقه فراهم سازند.
طرح دروازه ماهی با ۴ میلیارد ریال اولیه که تا انتهای پروژه نیز حدودا ۱۰ میلیارد ریال برای آن برآورد میشود، طرحی است که از کیسه بیت المال و حق اهالی مظلوم بندر انزلی صرف تاسیسش خواهد شد و با انتخاب نماد ماهی آنهم بدون برگزاری فراخوان و مزایده برای طرح مراحل پیاده سازی اش شروع شده است.

بدون شک طرح ” دروازه ماهی ” لکه ای سیاه و تاریک در کارنامه شورای شهر انزلی است که مطمئنا هیچ پاسخ درخور و جوابیه منطقی نیز نمیتواند داشته باشد.
وقتی استان گیلان در کل ظرفیت تبدیل شدن به یک کلانشهر را دارد، تاسیس دروازه ماهی و جدا کردن قسمت شهری انزلی آنهم در شهرستانی که تنها همین یک شهر را دارد چه معنی میتواند داشته باشد ؟ پس سند چشم انداز توسعه یکی از متراکم ترین شهرهای ایران چه میشود ؟
انتظار داشتیم اعضای شورای شهر انزلی طی فعالیت طولانی مدت خود (که خوشبختانه، اکثریت سابقه حضور در چند دوره تشکیل شوراها را نیز یدک میکشند) برنامه ای مدون برای توسعه شهر انزلی داشته و طی سالهای خدمت خود با خارج کردن اداره های دولتی از مرکز شهر انزلی به سمت شرق شهرستان شرایط را برای توسعه شهرانزلی به سمت منطقه آزاد انزلی فراهم سازند، تا کمک حال منطقه آزاد برای برنامه های بلند مدتش باشند.
اما در عمل شاهدیم که اعضای محترم شورای شهر، در حال ساختن درب ی  برای تعیین محدوده شهری بندر انزلی هستند و در مقابل توسعه شهر انزلی سدی احداث میکنند، که هیچ عقل سالمی نمیتواند کوچکترین دلیلی برای توجیه آن ارائه دهد.

این کوچکترین و سطحی ترین ایراد وارده به این طرح است که امید است با تغییر رویکرد اعضای شورای شهر انزلی و تعامل بیشتر با صاحب نظران و اهالی رسانه سایر ایرادات وارده به آن نیز مورد بررسی و در صورت توان اصلاح گردد و در غیر این صورت همان بهتر که این طرح متوقف گردد.

از فرماندار و امام جمعه محترم انزلی خواهشمندیم، با ارائه تذکر به این نهاد مردمی، شرایطی فراهم سازند تا شورای شهر انزلی به همین سادگی نتواند بر خلاف قانون با آینده جوانان مستعد و ارزشی این شهرستان که لزوما مجبور به کوچ اجباری شده و میشوند، بازی کرده و شرایطی اتخاذ شود تا اکثر جلسات این شورا با حضور اصحاب رسانه برگزار گردد، که حق طبیعی همه شهروندان انزلی است. 

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

Anzali Free Zone

Shahin

۵ فروردین ۱۳۹۲

به نظر من حالا که مسئولین شورای شهر انزلی از برگزاری جلسات به صورت علنی چندان استقبال نمیکنند باید عملکرد این شورا مورد نقد و بررسی قرار بگیره و از صاحب نظران نیز در این خصوص دعوت بعمل بیاد.

پاسخ

a.n.z

۵ فروردین ۱۳۹۲

اصلا ما دروازه ماهی نمی خواهیم که را باید ببینیم
دست از سر ما بردارید دیگه ! اخه چطور بگبم که از عملکرد شما رضایت نداریم
شما غرور شریف فرزندان مالا را زیر پا میگذارید و باعث سر افکندگی ما میشوید کل شرق انزلی باید جز مناطق شهری باشد ، به قول دوستان توسعه شهری چه میشود؟
تا بحال انزلی باید دارای رادیو و تلویزیون میبود که نیست
دارای حداقل دو بیمارستان مجهز در شرق و غرب انزلی میبود که نیست
باید بافتهای فرسوده تخریب میشد و به زیباسازی اهتمام میکردید که نکردید
بودن یا نبودن شما عزیزان چه تاثیری در انزلی دارد میشود به ما هم توضیح دهید؟
بودن شما نه یک میلی متر بر باران شهر افزوده ، نه یک متر بر دریای انزلی افزوده ، نه یک وجب برخاک انزلی افزوده ، نه به اندازه یک خال بر زیبایی انزلی افزوده و نه حتی یک ریال بر جیب مبارک ما افزوده !
بودن یا نبودن شما عزیزان چه تاثیری در انزلی دارد میشود به ما هم توضیح دهید؟
——————————-
دروازه مـــــاهـــــی نـــــمـــــی خواهــــــــــــــــــــــــیـــــــــــــــــــــم

پاسخ

مژگان

mojshekan پاسخ در تاريخ فروردین ۶ام, ۱۳۹۲ ۱۲:۵۶:

حرف دلمو زدی :-( یه ضرب المثل گیلکی هست که میگه تی ماچه ی نخواستیم … اه اعصاب آدمو خورد میکنن

ArashArash

۵ فروردین ۱۳۹۲

ghabl az darvaze mahi ye fekri vase logo saitetun bokonin ke bozorgtar az akse darvaze mahiye, hame pishraft mikonan shoma pasraft?,
logo khotut manidar ya horuf mortabet ba sazman mibashad. naaaaa naghashiye golo giyah?
az shoma baeiiiiid bud
omidvaram ke dige pasraft jozve barnamatun nabashe
karetun nesbat be 6mah ghabl kheyli zaeif shodeeee
amaaa bazam dust daram saytetuno

پاسخ

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ فروردین ۵ام, ۱۳۹۲ ۲۰:۵۵:

آرش آرش عزیز، خیلی خوبه که این مقاله باعث شد اولین نظر شما رو هم شاهد باشیم، کاش بیشتر به دلایل پسرفت سایت اشاره میکردید ؟ باز هم باعث خوشحالی که همه پیشرفت میکنن فقط انزلی کلاب پسرفت. انشاا… پسرفت سایت رو به بزرگی خودتون میبخشید ولی ما پیشرفت شما رو توی ارسال نظر به خودتون و خودمون تبریک میگیم. موفق و پایدار باشید.

AnzaliClub

AnzaliClub پاسخ در تاريخ فروردین ۶ام, ۱۳۹۲ ۰۱:۵۴:

ArashArash
دوست عزیز سلام و با تشکر از انتقاد شما…
اول اینکه این سایت مطعلق به ما نیست بلکه سایت همه اهالی بندر انزلی است و ما به عنوان گردانندگان سایت به مردم خدمت می کنیم و معمولا انتقادات را با گوش جان می شنویم و در صورت امکان ضعفها را برطرف می کنیم.
در مورد لوگوی سایت هم از آنجایی که دوستان زیادی به ساده بودن لوگوی قبلی انتقاد داشتند سعی کردیم اینبار کمی حرفه ای تر لوگو را طراحی کنیم و این کار توسط یکی از طراحان برجسته انزلیچی که در پایتخت به رسانه این کشور خدمت می کند طراحی شده است و زیبا یا زشت بودن آن سلیقه ای می باشد که در این مورد نیز به سلیقه شما احترام می گذاریم.
در پایان از شما دوست عزیز تقاضا داریم مشکلات سایت را عنوان کنید تا بتوانیم برای رفع آنها اقدام کنیم و شک نکنید اگر رفع مشکلات در توانمان باشد حتما این کار را خواهیم کرد.
موفق باشید…

ArashArash

۵ فروردین ۱۳۹۲

che hasas
bashe dige enteghad nemikonim ta narahat nashid
khaste nabashid va moafagh
dar edame matalakatun migam ke logo fogholade zaeif
va saytetun alaki sholughe
piruz. baaaashid

پاسخ

a.n.z پاسخ در تاريخ فروردین ۵ام, ۱۳۹۲ ۲۱:۵۸:

… وابده ول کن ، صلوات ختم کن ;-)

مژگان

mojshekan پاسخ در تاريخ فروردین ۶ام, ۱۳۹۲ ۱۳:۰۴:

ما شلوغی دوست داریم اصلا، لوگوی ضعیف هم دوست داریم، خلاصه سلیقه ی ما اینطوریه :-D شما هم پیروز باشی آرش آرش

Anzali Free Zone

Shahin

۵ فروردین ۱۳۹۲

:eek:

پاسخ

Abay

۵ فروردین ۱۳۹۲

ای بابا مگه دوره ساسانیه تازه یاد دروازه افتادین ؟ دروازه رشت کجاست ؟ دروازه تهران کجاست ؟ تهران سه تا دروازه داشت الان همه وسط شهرن دروازه غار، دروازه دولاب و شمیران، :-/ :no: :no: :no: :no: :no: :no:

پاسخ

a.n.z پاسخ در تاريخ فروردین ۵ام, ۱۳۹۲ ۲۱:۵۹:

… نباشد جان در عذاب است
نقطه چین رو خودتون پرکنید ;-)

سحر پاسخ در تاريخ مرداد ۲۱ام, ۱۳۹۲ ۱۱:۵۶:

عزیزم دروازه دولت رو یادت رفت !…………………

reza

۵ فروردین ۱۳۹۲

متاسفانه بدون داشتن اطلاعات کافی نقد شما کاملا اشتباه وجز انحراف ذهن مردم فهیم انزلی وداشتن جنبه سیاسی هیچ دلیل محکمی برای نساختن این نماد در اون نیست این دروازه فقط یک نماد زیبا برای شهرمونه و لازم به ذکر طراح اون همون کسی که میدان مالا و گاز رو طراحی کرده واین نماد هیچ ارتباطی به جدا سازی شهر نداره و شما هم اگه این قدر نفوذ دارین که عکس ماکت این دروازه رو از اتاق شهر دار برداری حتما از اهداف واقعی ساخت اون واینکه بودجه اون هیچ ربطی به شهر نداره وطرح استانی اطلاع دارید پس مسایل سیاسی رو وارد مسایل شهر نکنید واگه واقعا انزلی چی هستید به فکر مردم باشید واجازه بدید کاری که تا به حال در ایران انجام نشده تو انزلی انجام بشه

پاسخ

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ فروردین ۵ام, ۱۳۹۲ ۲۲:۰۸:

متوجه منظورتون نشدم طرح استانی ایجاد دروازه برای انزلیه ؟ پس چرا توی شورای شهر بودجه ش تصویب میشه ؟ اتاق شهردار رو خبر ندارم ولی توی سایت شهرداری عکس وجود داره برادر . اهداف واقعی ساخت اون دقیقا چیه دوست عزیز ؟

a.n.z پاسخ در تاريخ فروردین ۵ام, ۱۳۹۲ ۲۲:۱۹:

اتاق شهردار هههههههههههههههه
:-D

reza

۵ فروردین ۱۳۹۲

هر طرحی که در انزلی اجرا میشه باید در شورا تصویب شه اما این دلیل نمیشه بودجه اونم از شهرداری باشه بعضی طرحها بودجش استانیه یعنی اگه انزلی جذب نکنه میدن به یه شهر دیگه یا برای کار دیگه هزینه میشه دوست عزیز؟؟؟؟

پاسخ

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ فروردین ۵ام, ۱۳۹۲ ۲۲:۲۶:

من پیشنهاد میکنم این دروازه زیبا و لطف استانی به یه شهر دیگه برسه نظر شما چیه ؟ تصویب این طرح توسط شورا خیانتی بزرگه برادر من. بهت یادآوری میکنم من تهران ساکنم و ۲۰ نفر از کنار کار من روزی میبرن خونه و اینقدر برش دارم که طرحی رو که به نفع اهالی شهرم نیست فراتر از استان پیگیری کنم و نذارم خون شهدای شهرم پایمال بشه. کسی که با رای مردم انزلی داره طرحی رو تصویب میکنه باید اول رضای خدا بعد رضای مردمی که بهش رای دادن رو در نظر داشته باشه در غیر این صورت نونی که سر سفره زن و بچش میبره حلال نیست.

a.n.z پاسخ در تاريخ فروردین ۵ام, ۱۳۹۲ ۲۲:۳۱:

خوب یه طرح عام المنفعه اجرا میکردن مثلا توالت عمومی میزدن :-D بهتر از این دروازه ماهی بود ، باید زیبایی داشته باشد یا نه اگر این سرمایه برای انزلی خرج نمیشد و به قول شما برای دیگر جاها خرج میشد شاید نیازمندی به غنا و مستمندی به سعادت میرسید!

reza

۵ فروردین ۱۳۹۲

ضمنا باز تاکید میکنم این نماد هیچ ربطی به جدا سازی انزلی نداره فقط یه طرح برای مردم انزلیه که برای اولین بار قراره همه چیز اون توسط انزلی چی ها انجام شه از طرح تا ساخت و اجرا پس با حمایتتون اجازه بدبن یه نماد زیبا برای شهرمون داشته باشیم که تو ایران بی نظیره

پاسخ

a.n.z پاسخ در تاريخ فروردین ۵ام, ۱۳۹۲ ۲۲:۳۲:

جون هرکسی دوست داری نگو نماد زیبا

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ فروردین ۵ام, ۱۳۹۲ ۲۲:۳۴:

رضا جان به نظر میرسه اطلاعات خوبی داشته باشید از فعالیت های شهری؟ من میگم شهر انزلی باید به سمت منطقه آزاد گسترش پیدا کنه تا به رشد منطقه آزاد هم کمک کنه آیا غیر از اینه ؟ اگه واقعا این طرح فرا تر از مسئولین شهری باشه هم باز کاستی هاش رو سرپوشی نمیذاره چون باید با دلیل و منطق از سوی نماینده های مردم این شهر رد بشه و منافع ملی و استانی و شهری رو در نظر بگیرن. مگه اینکه مواردی دیگری پشت پرده باشه که ما بی خبریم و شما در جریان کامل قرار دارید.

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ فروردین ۵ام, ۱۳۹۲ ۲۲:۳۶:

توی این مقاله اصلا به نماد اشاره نشده! حتی اگه به لطف استان به جای ماهی، کله ماهی هم طراحی میشد دیگر هیچ بحثی بر آن نداریم! جای این نماد درست نیست و فاقد چشم انداز توسعه شهری است. والسلام….

reza

۵ فروردین ۱۳۹۲

شما هم از راه دور خوب نظر میدید منم از کنارم ۴۰ نفر روزی میبرن اما این حرفا دلیلی برای ادعای شما نیست دوست عزیز رای من وشما دلیلی برای محروم کردن مردم شهر من نیست این طرح سیاسی نیست بلکه اجتماعیه منم به عنوان یه انزلی چی دوسش دارم شما هم نظرتون محترمه اما نباید از جانب همه مردم نظر داد امید وارم شما هم جانب حق رو نگه دارید دوست عزیز

پاسخ

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ فروردین ۵ام, ۱۳۹۲ ۲۲:۳۸:

سه تا نظر قبل خود شما این طرح رو استانی مطرح کردین، باز خدا رو شکر طرح ملی نیست. خدا به کسب و کار شما رونق بیشتری بدهد، من به جای کسی نظر ندادم و نقدی رو بر طرح مطرح کردم که پاسخ نگفتید.

reza

۵ فروردین ۱۳۹۲

شاهین جان من یه مهندسم و این طرح رو دیدم و تو نظام مهندسی خیلی از شهر ها دارن ازش حرف میزنن چون طرحش تا به حال تو کل ایران اجرا نشده و خاص بودن اون سبب یه افتخار برای شهرمون میشه

پاسخ

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ فروردین ۵ام, ۱۳۹۲ ۲۲:۴۲:

رضا جان من در سطح اول کشور مشغول فعالیت هنری مهندسی هستم. این طرح باعث افتخار جای آن درست نیست و فاقد چشم انداز توسعه شهری است برادر من.

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ فروردین ۵ام, ۱۳۹۲ ۲۲:۴۶:

حق با شماست به زودی قرار است در تهران در چهار طرف شهر دروازه ماهی احداث کنند. کاش این لطف استانی و این بودجه زبان بسته به جای دروازه صرف بازار ماهی انزلی میشد. کاش نفاق دشمنی در استان به دوستی و برادری تبدیل میشد و همه دست به دست هم به فکر توسعه یکنواخت استان بودند که اگر واقعا همدل بودیم امروز در سراسر گیلان فردی نباید بیکار باشد و در سراسر ساحل خزر باید بنادری تاسیس شود که پاسخگوی حجم کالای کریدور شمال به جنوب باشد و بس…. ای کاش …

reza

۵ فروردین ۱۳۹۲

با ای کاش هاتون موافقم اما اگه نتونستن این کار هارو انجام بدن کم کاری مسأولین شهر ماست ولی من معتقدم هر کاری در جای خودش خوبه و با توجه به اینکه شما هنر مند و تحصیل کرده اید این انتقاد ها اول از همه دامن طراح ومحاسب و سازنده رو میگیره
ودر اخر اینکه باز میگم هر چیزی در جای خودش خوبه این طرح برای شهرمونه نه تهران ونه هیچ جای دیگه پس اگه کمبود های زیادی تو شهر داریم دلیلش این طرح نیست از کجا معلوم که اگه این طرح اینجا هزینه نمیشد حتما جای بهتری خرج میشد پس جای شکرش باقیه که یه کاری داره برای خود شهر انجام میشه در مورد جاشم بگم که دلیلش اینه که به خاطر زیبایی شهر وداشتن یه نماد ویه محل برای ورود واستراحت مهمانهای ورودی اونجا نصب میشه و هیچ ربطی به منطقه ازاد نداره البته دلایل دیگه هم داره که اگه طرح معماری اونو ببینید حتما شما هم نظرتون همین خواهد بود
با تشکر رضا

پاسخ

a.n.z پاسخ در تاريخ فروردین ۵ام, ۱۳۹۲ ۲۳:۱۳:

شما که اگاهی دارید و دستی بر اتش دارین میشه چند نمونه از ویژگی های برجسته این دروازه رو مطرح کنید؟ :-((

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ فروردین ۵ام, ۱۳۹۲ ۲۳:۱۶:

ممنون از نظراتتون رضا جان هر چند قانع نشدم چون از معماری هم سر رشته دارم و کلا بحثی روی طراحی و مهندسیش ندارم هر چند به شخصه دوست داشتم از عناصری مثل قو، باران، نیلوفران مرداب و عناصر دلچسب تری استفاده میشد. متاسفانه با نظر اول شما ذهنیتم به طور کامل نسبت به این طرح تغییر کرد و دیگه هرگز نمیتونم به چشم خوب بهش نگاه کنم.
من معتقدم هیچ مسئله سیاسی به قول شما وجود نداره که شهری رو که نامجوها، فلاحتی ها و هادیان ها رو تقدیم این آب و خاک کرده بهش ظلم بشه مگر اینکه افرادی با عناد و دشمنی طرحی رو پیش بخوان ببرن که باز هم فراتر از سطح استانی قابل پیگیری است. فکر میکنم بحثمون به بیراهه کشیده و حرفهامون موازیه تا در پاسخ به هم رضای عزیز، برای شما آرزوی موفقیت دارم و قبل از نوشتن این مطلب حدود دو ماه تلاش برای جلسه با اعضای شورای شهر صورت گرفته که متاسفانه پاسخی داده نشده و پاسخگویی جزع وظایف مسئولین است و وقتی عده ای بدون چشم داشت خواهان اطلاع رسانی خدمات مسئولین هستند باید همکاری شایسته ای با آنها صورت پذیرد.
موفق و سربلند و پایدار باشید.

a.n.z

۵ فروردین ۱۳۹۲

ماشاالله شهرما چقدر کار افرین داره ۲۰ ، ۴۰ خدا برکت بده :-D

پاسخ

sajad m

۵ فروردین ۱۳۹۲

اگر واقعا بودجه این طرح استانی است چرا این دروازه در حسن رود نصب نمی شود؟
همانطور که می دانید شهرستان انزلی از روستای حسن رود شروع می شود و اگر این طرح استانی است بهتر است دروازه آنجا احداث شود تا شک و شبهه ای ایجاد نشود.

پاسخ

a.n.z پاسخ در تاريخ فروردین ۶ام, ۱۳۹۲ ۰۰:۳۲:

نمیشه ، چون کسی به حرف ما توجه نمیکنه!

naeim

۵ فروردین ۱۳۹۲

بله چرا در حسن رود نصب نشه ؟ اگه تو حسن رود نصب بشه با یه تیر دونشان زدیم هم دروازه داریم هم دست متجاوزین کوتاه میشه

پاسخ

مجید هشت

۵ فروردین ۱۳۹۲

سلام
روند استدلالی متن متقن نیست یعنی خواننده تا رسیدن به نتیجه ای که شما میخواید بگیره دچار سردرگمی میشه و به سختی با شما هم نظر میشه……
وانگهی دلایلی که مطرح کردید به جز دلیل نبود مزایده برای طرح (که اطلاع ندادید آیا مستند می گید یا از یکی از اعضاء شنیدید) توان محکوم کردن طرح رو نداره…………..
بهتر بود با بچه های نظام مهندسی مصاحبه کنید تا غنای استدلال فنی، کارشنناسی، شهرسازی طرح با توجه به ظرفیت های معماری و شهرسازی انزلی به نقد کشیده بشه
اما نظر شخصی من درباره این طرح مثبته به همون دلیلی که ورودی هر شهری می تونه(نه اینکه به عنوان یک نیاز مطرح بشه) یک المان (نمادی از اون شهر) یا ورودی داشته باشه مثل دروازه قرآن شیراز و میدان آزادی تهران(هر دو براساس اصول و سلایق شهرسازی قدیمی ساخته شده بودند)
اما عزیزم روی مجموعه هفده هکتاری کار کن! چرا بعد از حدود ۱۵ سال از عمر شورا هنوز اینجوری مونده دوستان بارها مدعی بودند طرح تفصیلی داره! سرمایه گذار داره!……….
یا تکیه بر همون علنی برگزار کردن جلسات شورا ….
ادامه بده اما نه به این صورت که متهم بشی داری از کسی یا جناحی حمایت می کنی انتخابات شورا نزدیکه و طبیعی هستش که گروهی از دوستان مخالف این طرح باشند یا مخالف انتخاب شدن پیمانکار مزبور(پیمانکار مورد نظرشون انتخاب نشده باشه)..اگه اینجور موارد برات مهمه که درسته و قبولش دارم به صورت گزارشی مصاحبه به نقل از کارشناس مطرح کن…بهتره چون …بقیه رو به خودت میگم……
موفقیت شما رو دوست دارم چون سالم هستید و مسیری که میرید مسیره درستی هستش
یاعلی :yes:

پاسخ

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ فروردین ۶ام, ۱۳۹۲ ۱۱:۱۷:

دوست عزیز، هیچ بحثی برای پیمانکارش و طراحاش نداریم همین که همه انزلی چی هستن به قول دوستان کفایت میکنه. بحث ما بر سر محدود کردن شهر و عدم چشم اندازه توسعه شهره. آیا میشه از این دروازه رو قبل از خمام سر در رشت ایجاد کرد تا ناحیه شهری رشت از خمام جدا بشه یا اعضای شورای شهر رشت برای گسترش شهرشون و رسیدن جمعیت شهرشون به عدد کلانشهر تمرکز دارن ؟

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ فروردین ۶ام, ۱۳۹۲ ۱۱:۴۷:

با سلام و احترام
بی طرفی انزلی کلاب قبلا هم ثابت شده شاید بیش از هر نهاد و ارگان دیگری اخبار شورای شهر را منتشر ساخته ایم و با توجه به اینکه از شهرم دور هستم برای من جناح و حزبی مطرح نیست و تنها سربلندی شهر برایم اهمیت دارد. طبق قانون تقسیمات کشوری تا اهالی یک منطقه راضی نباشند تغییری در تقسیمات کشوری روی نمیدهد چگونه است که شهرستان انزلی با این هدایای استانی در حال کوچک و کوچک تر شدن است ؟
بارها در قبال نظرات تند سعی کردیم مردم را هم مقصر اعلام کنیم که در فعالیت مسئولین مشارکت کافی ندارند و اسنادش در سایت موجود است و اما پاسخی که دریافتیم امروز از طرف برخی مسئولین چیز دیگری است. هزینه های این سایت شخصا متقبل شده و این پایگاه روزی که به هر نهاد یا ارگانی وابسته باشد روزی است که حد اقل دیگر من در آن عضویت نخواهم داشت. این سایت همانقدر که از فعالیت های خوب مسئولین تقدیر و تشکر خواهد کرد در مقابل عملکرد ضعیف هم موضع خواهد گرفت و شخصا پذیرای بار حقوقی مطالبم خواهم بود.
امروز واقعااز ته دل نمیخواهیم که با هم استانی هایمان مثل اهالی صومعه سرا یا رشت کدورت ایجاد کنیم و مطلب بنویسیم که چرا شهری که تازه شهرستان شده ادعای تغییر نام تالاب را دارد و فردا در بن بست توسعه انزلی از این بنالیم که چرا منطقه آزاد از دست رفت و چرا دیگر انزلی شهرستان نیست و احتمالا به شهری از یک شهرستان دیگر تعلق دارد. به تاریخ شهرمان به سادگی توهین شود، آزادانه پرچم کشور بیگانه هدایت شده به استادیوم ها آورده شود و هر آنچه که شهرمان داشته به تاراج برود و ما از این بترسیم که به جهت دار بودن متهم شویم ؟ خیر این سایت تریبون شخصی ما نیست و هر بیانیه و مقاله در خصوص این طرح در آن درج خواهد شد، هدف این سایت پیشرفت شهرستان انزلی است و متعلق به همه اهالی شهرمان.
ما حتی در عمل سعی در فرهنگ سازی برای بهتر شدن روابط استانی داریم و مسیرمان را ادامه خواهیم داد. اگر مسئولین شورای شهر به خواسته جوانان این شهر توجه کنند شخصا بعنوان کسی که در جایگاه خود در سطح کشور دارای اعتبار هستم بوسه بر دستشان خواهم زد که چه کاری بالا تر از خدمت به خلق خدا.
امروز به احترام شهدای شهرم که بخاطر مال و جان و دین و ناموس و وطنشان از خود گذشتند و انسانیت را تفسیر کردند، بعنوان وارثان آنها نخواهیم گذاشت خونشان پایمال شود و در آینده فرزندان ما نتوانند به اصالت خود افتخار کنند. مطمئن باشید حتی پول بازسازی و رنگ کردن این دروازه آهنی به شهر کمک نخواهد شد و چوبهای باد کرده و سازه ای زنگ زده بر پیشانی این شهر خواهد چسبید و در دو جهان لعن و نفرین ما پشت سر باعث و بانیان این طرح خواهد ماند.
آیا کم کاری بومی و غیر بومی میشناسد؟ آیا اگر داسی با بودجه استانی به شهر ما هدیه شود باید به خاطر هدیه سر خودمان را ببریم ؟ در صورتی که شهر دارای سند چشم انداز توسعه باشد مطمئنا باید اعضای شورای شهر برای افزایش جمعیت دومین شهر پر جمعیت استان تمرکز داشته باشند که متراکم ترین شهرهای کشور نیز محسوب میشود و خود طرح و برنامه به استان جهت توسعه ارائه دهند نه طرح هایی که با منافع شهرستان انزلی منافات دارد را پیاده سازی کنند.
انزلی کلاب نه سیاهنمایی میکند نه بزرگنمایی، همانطور که اخبار شورا را پوشش داده و از عملکردشان در مواقعی تقدیر کرده ایم این طرح را هرگز نمیپسندم و با توجه به نظراتی که ارسال شد کاملا به هدفمند بودن آن اشاره شده است.
اگر امروز این مطلب را کار کردیم چون استارت پی این سازه خورده است و دیگر فردا دیر است ما قصد داشتیم در جلسه ای خصوصی با اعضای شورا به همفکری و مصاحبت بپردازیم و مشکلات را خصوصی مطرح کنیم اما وقتی پاسخی در کار نیست چاره ی کار چیست ؟

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ فروردین ۶ام, ۱۳۹۲ ۱۲:۰۰:

ما از اهالی صاحب نظر دعوت بعمل می آوریم که نشستی بین موافقان و مخالفان این طرح برگزار شود و دلایل طرفین شنیده و نتیجه ای مشترک حاصل شود. از همراهی شما سپاسگذاریم دست حق به همراهتان…

carisma

۵ فروردین ۱۳۹۲

در ضمن باید به هر قیمتی جلوی انجام این پروژه را بگیریم زیرا بدترین حرکت در تاریخ انزلی است و بخش عظیمی از انزلی را جدا می کند دقیقا مثل حرکت صهیونیست هاست

پاسخ

carisma

۵ فروردین ۱۳۹۲

سال نو مبارک !

اینجا انزلیست !!!

در carismaaa.com بخوانید !

پاسخ

carisma

۵ فروردین ۱۳۹۲

نکته جالب بعدی تمامی نظرات بالا را با دقت تمام خواندم هم خوشحالم و هم ناراحت !
اگر بر فرض اینکه هیچ یک از مسئولین محترم و دوستان و اطرافیانشان نقشی در این نظرات نداشته باشند خوشحالم که جوانان تحصیل کرده انزلی صاحب نظر مخصوصا نظرات کارشناسی هستند و ناراحتم چون تمام تحصیلات و ایده ها و روشنفکری ها سبب نشده که کمی پشت پرده بعضی از حرکات و ابتدایی ترین تخلفات صورت گرفته ، حرکاتی انتخاباتی ، شعار ، باند بازی و غیره را درک کنیم !!!
کمی با هم رو راست باشیم به راحتی متوجه خواهیم شد که علت انجام این پروژه چیست ، فقط چند نکته می گویم
۱. این دوره شورا رو به اتمام است و انتخاباتش در پیش
۲. ترک تشریفات آن هم بر خلاف قانون مجلس شورای اسلامی و بدون مناقصه می دانید یعنی ……….
۳. در علم نوین شهرسازی ساخت دروازه یعنی کوچک و محدود کردن شهر
۴. این کلمات برای شما آشناست : خمام ، زیباکنار ، حسن رود ، منطقه آزاد تجاری بندرانزلی ، تالاب بین المللی بندرانزلی ، اسلکه منطقه آزاد تجاری ، شبکه باران ، شهر باران ، دروازه اروپا ، شهر اولین ها ، پر افتخارترین تیم فوتبال گیلان

و در آخر بدون باید صراحتا گفت که این برهه از تاریخ بسیار مهم است : مرکز نشینان در حال جدا کردن بخش عظیمی از شهرستان می باشند اتفاقا این بخش پر درآمدترین بخش در سطح استان گیلان می باشد ! اما این کار راحت نیست ، اول باید محدوده بندرانزلی مشخص شود مثلا یک پروژه دهن پر کن مانند دروازه ماهی !!!!!!! سپس در ادامه کار به راحتی می توانند از منطقه آزاد تجاری بندرانزلی به منطقه آزاد تجاری کاسپین و به منطقه آزاد تجاری گیلان و در نهایت منطقه آزاد تجاری سرای سردشت (…… یا رشت یا گشت )

پاسخ

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ فروردین ۶ام, ۱۳۹۲ ۱۲:۲۹:

امیدوارم فرماندار محترم شهرستان نظارتی شایسته به دستگاههای زیر مجموعه خودشون داشته باشن چون شهری که فردا دیگه شهرستان نیست مطمئنا فرماندار هم نخواهد داشت!!! با عرض تاسف…

a.n.z پاسخ در تاريخ فروردین ۶ام, ۱۳۹۲ ۱۲:۵۳:

:cry: :cry: :cry: :cry:

a.n.z

۵ فروردین ۱۳۹۲

علاوه بر اینکه این طرح یک دروازه است باید کاربردی هم داشته باشد
خودم شخصا علاه مند بودم اگر قرار است طرحی اجرا شود در محدوده حسن رود در مکان رستوران ضیافت که دوربرگردان حسن رود در انجا واقع است و متاسفانه اخرین نقطه انزلی از شرق میباشد ساخته شود
———————–
هان ای دل عبرت بین، از دیده نظر کن هان
ایوان مدائن را، آیینه‌ی عبرت دان

پاسخ

a.n.z پاسخ در تاريخ فروردین ۶ام, ۱۳۹۲ ۱۳:۰۹:

برخی از طاق های معروف جهان (دروازه)
—————————-
طاق نصرت از قابل توجه ترین نشانه های پاریس ، و سمبل «طاق بزرگ پیروزی» است. این قوس سنگی بزرگ ۵۰ متری در انتهای غربی بلوار معروف شانزه لیزه (Avenue des Champs Élysées) پاریس، واقع شده است. ساخت این طاق در سال ۱۸۰۶ میلادی توسط ناپلئون، جهت جشن پیروزیهایش، آغاز شد و ۳۰ سال بعد به اتمام رسید. روی آن نام ۳۸۶ ژنرال و ۹۶ پیروزی وی نوشته شده است. پس از جنگ جهانی اول، فرانسه سربازان گمنامش را زیر این طاق دفن کرد.

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ فروردین ۶ام, ۱۳۹۲ ۱۴:۴۴:

دیگه حد اقل از مسئولین شهرمون انتظار داشتیم روی مدیرعامل داماش رو زمین نندازن از پیچ حسن رود هم میخوان انزلی رو کوچک تر کنن ؟ صد رحمت به دشمنان انزلی …

a.n.z

۵ فروردین ۱۳۹۲

تیتوس ، دروازه راه مقدس در ایتا لیا

پاسخ

a.n.z

۵ فروردین ۱۳۹۲

شمشیرهای قادسیه بغداد
ساخت این بنای در سال ۱۳۶۵ آغاز شد. شامل دو دست که از خاک بیرون آمده‌اند می‌شود. شکل و فرم هر دست را طراح آن از روی دستان خود صدام طراحی کرده است. هر دست نیز شمشیری به شکل کمان در دست دارد که در نوک به شمشیر دیگر وصل می‌شود. این بنا پس ازطراحی توسط دو پیمان‌کار انگلیسی و آلمانی ساخته شد.پس از ساخت، به دستور صدام، کلاهخود ۵۰۰۰[۱] ایرانی کشته شده در جنگ را در اطراف آن قرار دادند. در هر یک از کلاه‌خودها نیز با شلیک یک گلوله، سوراخی در آن ایجاد کردند. بعضی از کلاه‌خودها را نیز با سیمان به جاده زیر شمشیرها چسباندند تا در موقع رژه سربازان لگد مال شود. نبرد قادسیه یکی از دو نبرد اصلی و موجب پیروزی حتمی نیروهای اسلامی بوده است.

پاسخ

a.n.z پاسخ در تاريخ فروردین ۶ام, ۱۳۹۲ ۱۳:۱۷:

کلاهخود سربازان ایرانی (در نماد شمشیر های قادسیه)
این کلاه ها واقعی بوده و از شهدای ایرانی بدست امده است

حمید عابدینی

۵ فروردین ۱۳۹۲

همه دوستانی که در پادگان حسن رود آموزش دیدن می دونن که این پادگان تا همین چند سال قبل یکپارچه بوده و در اختیار کامل منطقه چهارم دریایی انزلی . اما چند سالی میشه که به لطف مسوولین استانی و با لابیهای انجام شده این پادگان به دو نیم تقسیم شده و قسمت شرقی آن در اختیار آموزش تخصصهای دریایی رشت (آ ت د ) قرار گرفته که این آ ت د خودش بیشتر ازچند سال از عمرش نمی گذره . من ۲ ماه دوره آموزشی سربازیم رو تو همین قسمت شرقی پادگان که مربوط به آ ت د گذروندم . پای میز های تلفنی که تو هر ساختمان بود برای سربازانی که میخواستن پشت تلفن آدرس پادگان رو برای خانواده شون بخونن میدونید آدرس به چه شکلی نوشته شده بود ؟
رشت – حسن رود – پادگان آموزشی شهید نامجو
این و گفتم تا بدونید با چه سپاه عظیمی از متجاوزین طرف هستید که تمام برنامه هاشون از همین مرکز استان که این طرح تاریخی رو به ما پیشکش کردن طراحی میشه .
جالب اینجاست که خیلی از بچه های هم خدمتی ما که از شهر های دیگه اومده بودن از ما می پرسیدن به خانواده هامون که برای ملاقات میخوان بیان چی بگیم ؟ تو آدرس داخل خوابگاه ها نوشته رشت از درب پادگان که میایم بیرون روی تابلوی بزرگ نوشته شهرک صنعتی انزلی . آخر اینجا انزلیه یا رشته ؟

پاسخ

مهرداد

۵ فروردین ۱۳۹۲

متاسفانه مسئولین انزلی دارن به محدود شدن این شهر کمک می کنن و انگار نه انگار که دارن ذره ذره انزلی رو کوچک می کنن یه سمت رو می دن به صومعه سرا یه سمت رو رشت بر می داره مسئولین ما هم که خواب هستن و کوچکترین اعتراضی نمی کنند تا شاید روزی اون صندلی رو از دست بدن
بخدا اگه جاده زیباکنار رو برید بعد بگن این منطقه واسه رشت هستش به هر کی بگید واسه آدم می خنده آخه مگه میشه رشت باشه اون ور دنیا زیباکنار و جفرود کنار گوش ما بعد بگن این محدوده رشت هستش
مثل این می مونه که بگن از فردا بندر رشت
دور از انتظار هم نیست دریا دارن دیگه چند صباحی دیگه تهران و اصفهان و تبریز هم کمکم بندر می شن با این ترتیب
بخدا خنده دار هستش
جناب آقای خسته بند مردمی که به شما رای دادن الان از شما انتظار دارن قبل از انجام هر کاری ، هنوز هیچ کاری واسه این دروازه انجام نشده
مسئولین شورای به اصطلاح مردمی شهر انزلی بدون در نظر گرفتن دیدگاه مردم دارن کار انجام می دن به حرف مردم هم هیچ اهمیتی نمی دن شما باید جوابگوی ما باشی الان
نه وقتی که کار از کار گذشت یکسری افراد تنگ نظر و سوء استفاده گر تو مرکز استان هستند که داران با کاراشون تفرقه و نقاق بین این دو تا شهر و کلاً انزلی با بقیه شهرها ایجاد می کنن شما باید جلوی این کار رو بگیرید
ما نباید شما رو فقط زمان انتخابات ببینیم که ، شما به عنوان یه انزلیچی ما از شما انتظار داریم از همه لحاظ
لطفاً به درد دل ما گوش کن و حرف های صاحب نظران رو بگیرید بعد اصولی یه کاری رو انجام بدید

پاسخ

Anzali Free Zone

Shahin

۵ فروردین ۱۳۹۲

اگر مسئولین شورای شهر نخوان کسی نمیتونه توی تقسیمات کشوری به این سادگی دست ببره. وقتی شهر ری با جمعیت میلیونی نمیتونه از تهران جدا بشه و سه نفر از اعضای شورای شهر با شکایت شهردارش رو بر میدارن. پس تعجبی نداره که باید هم جلسات غیر علنی برگزار بشه. حرف حق ترس نداره، کسانی باید بترسن که از راه قانونی پیگیر فرارشون از قانون خواهیم شد.

پاسخ

Anzali Free Zone

Shahin

۵ فروردین ۱۳۹۲

حتی اون نویسنده بی سواد رادانی دیدار که ورزشی مینویسه وقتی میگفت شهرک همسایه از پشت پرده جنایتی که توی حق انزلی میشه خبر داشت. واقعا جای تاسف داره. به زودی از نماینده انزلی و فرمانداری وضعیت تقسیمات کشوری پیگیری و اطلاع رسانی میشه و در صورت لزوم در پایتخت این موضوع و اتفاقات پشت پرده رو پیگیری خواهم کرد تا دوستان فراموش نکن مملکت بی در و پیکر نیست که حق مردم رو لگدمال کنن.

پاسخ

a.n.z

۵ فروردین ۱۳۹۲

تنها راه باز پس گیری سرزمین آبا و اجدادی ما توسعه شهری و اهتمام به امر اشتغال و دانش روز است
من خودم در خمام اشنایان بسیاری دارم ، روستاهایی در خمام وجود دارند که شما به راحتی با یک جاده ساده به منطقه ازاد و شهرک صنعتی انزلی راه پیدا کنی. یکی از این روستا ها تنها ۱ کیلومتر با شهرک صنعتی انزلی فاصله داره و با چشم خیلی راحت میتونی کارخونه هارو ببینی!!! یکی ازعواملی که باعث جدایی این مناطق از انزلی شد عدم توسعه شهری مانند راه مناسب و امکانات شهری بود مانند امکانات درمانی و بازار خرید. هنوز بساری از مردم این بخش از امکانات شهر انزلی استفاده میکنند مانند ترمینال ، امکانات اموزشی ، بازار حسن رود و … هرچند خدمات اینها بسیار ضعیف و قدیمی است

پاسخ

مهرداد

۵ فروردین ۱۳۹۲

امیدوارم تو این سال جدید یه ترتیبی داده بشه تا حق مردم مظلوم انزلی دیگه پایمال نشه

پاسخ

یوسف

۵ فروردین ۱۳۹۲

ظاهرا این سایت فقط برای عقده گشایی دایر شده و غیر از ان رویه دیگری را دنبال نخواهد کرد و نظر دهندگان این سایت اکثرا از همفکران پدید اورندگان ان هستند ایراد پشت ایراد دریغ از ارائه یک طرح یا پیشنهاد وگرنه هر ننه من غریبی که میتواند حتی به همه عالم انتقاد کند کو نظر سازنده بهر حال اعضای شورا همه انزلیچی و از اهالی همین شهر هستند و با راتی همین مردم انتخاب شدند تا برگزاری دور بعد انتخابات هم وقتی نمانده انانی که خود را مستحق تر میدانند گوی و میدان برایشان فراهم است تقسیمات نیروی دریایی دخلی به مردان سیاسی ندارد ابدا کار بسیار بزرگ جابجایی ستاد نیروی دریایی (بارانداز فعلی بندر) را نادیده گرفتید که اگر نبود این جابجایی به هیچ عنوان کار توسعه بندر امکان پذیر نبود چه کسی یا کسانی این کار را انجام دادند اصلا اسمی از او یا انان در سایت تان نمی اورید متاسفانه من سایت تان را خارجی میدانم نه حتی ایرانی چون به فرزندان شهرتان هم رحم نمیکنید

پاسخ

a.n.z پاسخ در تاريخ فروردین ۱۶ام, ۱۳۹۲ ۱۱:۴۱:

اگر کار خوبی انجام شده وظیفه بوده هرچند لایق تقدیره ولی این در برابر سیل کارهای بیخودی که در شهر انجام شده دلیل موجهی نیست

گیلک پاسخ در تاريخ تیر ۴ام, ۱۳۹۲ ۲۲:۳۸:

با سلام به یوسف عزیز.فرمایش شما کاملا درست است کاربران این سایت فقط می توانند نظر بدهند و با همدیگر درد دل کننند.و عقده دل بگشایند.چون کسی گوشش بدهکار انتقادها و پیشنهادات انها نیست.مطمئن باشید خودشان کوچکترین عقده و مشکلی ندارند.ضمنا اگرمطالب سایت کمی با دقت تر خوانده شوند تقریبا برای بیشتر انتقادات راهکار و پیشنهاداتی هم داده شده است .مگر اینکه به تخلف و قانون شکنی محرز و یا اهمال بعضی از مسئولان اشاره شده باشد.که راهکارش معلوم است و نیازی به ارائه راه حل نیست چون راه درست و اصولی را قانون مشخص نموده است.ایا به نظر شما یک نفر صرفا به دلیل اینکه انزلیچی هست حق دارد با هرروش نادرستی همچون تقلب و خرید رای مردم خود را به مناصب مهم تصمیم گیری برساند؟ و مردم موظفند حرمت نگهدارند؟ همچنین شما میگویید کاربران انزلی کلاب تا دور بعدی انتخابات صبر کنند و بعد خودشان عهده دار مسئولیت شهر شوند.شما چگونه چنین قولی میدهید؟ از کجا اینقدر مطمئن هستید در اینده چنین اتفاقات ناشایستی رخ نخواهد داد؟ مگر اینکه از همان حضرات باشید که داد همه را دراورده اند و یا با انها بسیار نزدیک هستند؟.اما فرموده اید زحمات بعضیها را نادیده میگیریم و هیچ حرفی زده نمیشود.ما دستان همه کسانی را که با صداقت و دلسوزی گامی برای شهرمان برداشته اند و بر میدارند به گرمی و برادرانه میفشاریم .و برایشان بهترینها را ارزومندیم. اگر قصوری بوده پوزش می طلبیم امیدواریم به بزرگواری خودشان ببخشند گرچهاقدامهای ارزشمند ان انسانهای شریفبه امید به به و چه چه گفتن ماها نبوده است .خدای باریتعالی خیرشان بدهد.در پایان باید بگویم لطفا درخصوص تئوری خارجی بودن سایت تجدید نظر بفرمایید.باز دمتان گرم نگفتید اسراییلی و…و…دوست عزیزم وقتی با ناراحتی و عصبانیت از ما ایراد گرفته اید که چرا طرح و راهکار برای ایرادها ارئه نمیکنیم.خود شما هم باید بتوانید برای این تهمت زشت و ناگوار که زده اید دلیل و برهان محکمه پسند داشته باشید وگرنه به قول شما هر ننه قمری میتواند هر چیزی را نسنجیده بگوید.به امید اینکه خداوند شهامت شنیدن حرفهای مخالفانمان را به ما عطا فرماید.موفق باشید

guilak

گیلک

۵ فروردین ۱۳۹۲

البته در شهر های زیادی میادین و محلهایی به نام دروازه وجود دارد ولی هرگز به عنوان حدود و ثغور ان شهرها شناخته نشده است.مثلا دروازه تهران و دروازه شیراز در اصفهان که زمانی ورودی اصفهان از شهرهای تهران و شیرازبوده اند و دروازه کازرون و دروازه اصفهان در شیراز که وجه تسمیه مشابه دارند. با وجود بر این بهتر است کاری انجام ندهیم که موجب پشیمانی شود و با افق دید وسیعتری به مسایل نگاه کنیم تا حکایت احداث ترمینال مسافربری انزلی نشود که با وجود اینکه میتوانست در فضای بسیار وسیع و شرائط ابرومندانه تری ساخته شود در یک قطعه زمینی که امروز می بینید احداث گردید. .بنابراین تنها خواهش اینجانب از شورای اسلامی شهر انزلی و سایر مسئولان گرامی این است که اندکی اینده نگری داشته باشند و با سعه صدر به انتقادات و پیشنهادهای کسانیکه نسبت به جامعه و شهر ودیار خود بیتفاوت نیستند گوش دهند که مصداق همان ایه شریفه که لزوم تشکیل شوراها را توصیه میکند خواهد بود.باور کنید اگر نظرات افراد مختلف را بشنوید خیلی موفقتر و محبوبترخواهید بود. چگونه ممکن است اعضای محترم شورای شهر دست رد بر سینه این برادران که بدون هیچ چشمداشتی صرفا قصد کمک و اصلاح دارند بزنند؟!!!و درخواست انها را برای شرکت در یک جلسه همفکری نادیده بگیرد؟ بیاییم دست در دست هم دهیم به مهر…. سربلند باشید.

پاسخ

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ فروردین ۱۸ام, ۱۳۹۲ ۱۰:۵۱:

گیلک عزیز از وسعت دید شما و نظارت ارزشمندتان سپاسگذارم. مبحث دروازه در معماری به دورانی باز میگردد که امنیت در شهرها فراهم نبود و دور شهرها دروازه و برج بارو نهاده میشد که محدوده شهرها مشخص گردد، بعدها با افزایش امنیت نیز دروازه ها به جنبه تزئینی تبدیل شد نمونه هایی نظیر همان دروازه شیراز و دروازه های سابق تهران که امروز تنها اسم آنها باقی مانده است مانند دروازه شمیران یا دروازه دولاب و دروازه ای در کار نیست و به محله هایی از تهران تبدیل شده است و امروز شاهدیم شهرهای توسعه یافته و در حال توسعه هرگز به دروازه بسنده نمیکنند.
در شهر رشت تلاش زیادی برای رساندن جمعیت این شهر به استاندارد کلانشهر صورت میپذیرد حال که در تقسیمات کشوری ما زمینهای شهرستان انزلی را که فرصت توسعه و رشد شهر بندر انزلی بوده را به سادگی واگذار میکنیم.
شورای شهر انزلی و شهرداری انزلی هیچ برنامه ای برای توسعه شهر انزلی نداشته و این پر واضح است در صورت وجود چشم انداز باید شاهد تعامل بیشتر شورای شهر و سایر مسئولین با سایر دهستانهای اطراف میبودیم که امروز بعد از این همه سال باز هم انزلی محدود به انزلی و غازیان نباشد. سرعت رشد صومعه سرا را با انزلی مقایسه کنید، لاهیجان را که جلسات عمومی و همایش با حضور مردم برگزار میکند را با انزلی مقایسه کنید.

هیچ طرح فرا استانی بر ضد انزلی وجود ندارد و متاسفانه باید اعتراف کنیم اگر ضربه ای به انزلی میخورد از خودی بیشتر بوده تا غریبه ها. مگر میشود شهرستانی با قدمت انزلی این همه کوچک شود آنهم شهرستانی که بهترین موقعیت اقتصادی و استراتژیک را در ایران و استان داراست. اگر اسم قبول چنین طرح هایی خدمت است، اگر قصد خیانت داشته باشید چه بلایی بر سر این شهر خواهید آورد؟
تا به امروز همه جوره تلاش کردیم تا در محیطی دوستانه و نشستی صمیمی صاحب نظران را دور هم جمع کنیم و در ابتدای این مقاله نیز درج کردم که قرار است یکطرفه به قاضی برویم چون دوستان عقل کل تشریف داشته و حاضر به پرداخت حقوق حقه شهروندان و برگزاری نشست با دوستداران و صاحب نظران انزلی نیستند. در صورت ادامه این روند این عملکرد و مشکلات پیرامون را از مراجع قانونی در پایتخت پیگیری خواهیم کرد و به اطلاع همشهریان عزیز خواهیم رساند.

guilak

گیلک

۵ فروردین ۱۳۹۲

شاهین عزیز برای شما و همه کسانیکه برای احقاق حق مردم خود تلاش میکنند ارزوی سرافرازی و موفقیت دارم. متاسفانه بعضی از مسئولان نه تنها در استان ما بلکه در کشور به جای اینکه با ازادگی و انصاف مصالح ملی و عمومی را در نظر بگیرند فقط منفعت شهرها و روستای خود را مد نظر دارند که حاصل کار انها ایجاد نارضایتی و تبعیض برای اهالی شهرها و روستاهایی خواهد شد که مسئولی در سیستم مدیریتی ندارند.بدتر اینکه مسئولان شهرهای محروم و ناراضی هم هیچ تمایلی به شنیدن حرفهای مردم خود ندارند.حرفهایی را میگویم که صرفا به جهت دلسوزی و علاقه ای که به زادگاه خود دارندمطرح میکنند.!!! اگر نظرات موجود در این سایت را بخوانید متوجه خواهید شد که خیلی از نظر دهنده ها در شهرهای دیگر زندگی میکنند و فقط سالی یکی دو بار به انزلی میایند و انها هم میتوانند مثل مسافران و گردشگران دیگر با بی تفاوتی بگذرند و نگران چیزی نباشند .این را گفتم که عزیزان مسئول بدانند اشخاصی که نظر میدهند دنبال هیچگونه سود و منفعت شخصی نیستند وطبیعتا کسانیکه دنبال منفعت شخصی نباشند منصفانه ترو منطقی تر نظر میدهند و بهترین کسان برای مشاوره در امور خرد و کلان خواهند بود.بنابراین مجددا از مسئولان عزیز درخواست مینمایم فرصت را مغتنم بشمارند و از نظرات ارزشمند این دوستان استفاده کنند.انشائالله چراغ راهشان در پیشرفت و تعالی همه جانبه شهرو ارتقای وضعیت معیشتی مردمانشان باشد.موفق باشید.

پاسخ

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ فروردین ۱۸ام, ۱۳۹۲ ۱۵:۵۷:

جالب تر اینجاست که یکی از بچه های این سایت اسمش به عنوان مشاهیر انزلی توی سایت شورای شهر هم هست هر چند الان همه ما خارجی شدیم و بیگانه و هر چند اسم خیلی ها هم نیست که از عدم شناخت میاد و مهم هم نیست، اما همانطور که در عرصه علم و فناوری در راه وطن پیشتاز هستیم برای زادگاه خود هم کفن پوش خواهیم آمد. انزلی آنقدرها هم یتیم نشده.

a.n.z پاسخ در تاريخ فروردین ۱۸ام, ۱۳۹۲ ۱۷:۰۴:

اون مشاهیری که گفتی احتمالا پارسا پیروز فر نیست :-D ;-)
…..

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ فروردین ۱۸ام, ۱۳۹۲ ۱۷:۱۳:

خیر اون نیست هر از گاهی مقالاتی توی سایت مینویسن و نظر هم میفرستن ;-) . ایشان هم از مخالفین طرح دروازه ماهی هستند و از همفکران خارجی ما. البته لیست مشاهیر سایت شورا هم واقعا جای بسیاری از بزرگان این شهر رو خالی داره یا بهتره نوشته نشه یا کامل نوشته بشه حتی یک خطی معرفی بشن ولی کاملتر بشه بهتره.

guilak

گیلک

۵ فروردین ۱۳۹۲

اگر انزلی نیاز به مکانی به نام دروازه ماهی داره چون شهر صید و صیادیه و حتما و حتما هم باید با وجود مخالفتهای اهالی احداث بشه پس چرا بزرگترین بازار ماهی در شهر رشت ساخته شده؟ رشت چه ربطی به ماهی و ماهیگیری دارد؟اگر انزلی شهر ماهی است چرا باید ماهی فروشان انزلی همچنان بصورت دستفروشان سنتی که چه عرض کنم باستانی و ماقبل تاریخ به خرید و فروش ماهی بپردازند؟ فکر میکنم بهترین نقطه برای نصب این شاهکار معماری در جاده رشت به انزلی نرسیده به بازار بزرگ ماهی است .اگر مسئولان گرامی صلاح نمی دانند کار شایسته تر دیگر این است که این بودجه اهدایی را به جای هدر دادن صرف احداث یک بازار ابرومندانه و بهداشتی ماهی در شهر انزلی کنند.

پاسخ

همشهری

۵ فروردین ۱۳۹۲

تمام مشکلات شهر حل شده است و فقط دروازه کم دارد؟

پاسخ

مهدی

۵ فروردین ۱۳۹۲

میخواین دروازه نزاریم بعد بگیم تا رشت ماله ماست. خوبه؟؟؟؟!!! اخه دروازه چه ربطی به داخل شهر و توسعه داره. بزارین یکاری هم که داره درست انجام میشه انجام شه

پاسخ

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ فروردین ۳۱ام, ۱۳۹۲ ۱۱:۳۹:

شهرستان انزلی همین یک شهر رو داره، توسعه یعنی شرایطی اتخاذ بشه که شهر انزلی از یک سمت رشد کنه و توسعه پیدا کنه و محدود کردن منطقه شهری و مشخص کردنش با این همه هزینه جز مسدود کردن راه توسعه شهر و محرومیت بیشتر منطقه ی نامجو که با این طرح نیمی از آن خارج از محدوده شهری بندر انزلی واقع میشود یعنی عدم چشم انداز. ضمنا نیازی نیست رشت رو جزع انزلی کنید زیبا کنار انزلی هم امروز متعلق به رشت است و عملکرد استان در تبعیض و جهت دار بودن تقسیمات استانی مسئله ایست که طرح دروازه ماهی را نیز مشکل دار مینمایاند. به شخصه انتظار داشتم یکی از اعضای شورا طی بیانیه ای هر گونه ارتباط این دروازه با جدا کردن منطقه آزاد از شهرستان انزلی را منکر شود که متاسفانه تا کنون چنین اتفاقی حاصل نگردیده است. والسلام….

علی

۵ فروردین ۱۳۹۲

بزودی منطقه ازاد انزلی میشه منطقه ازاد گیلان
منطقه ازاد از انزلی جدا شد
شورای شهری که مردم انتخاب نکردن فقط با پول و … امدن انتظار بیشتری نداریم
شهر ما را فروختن
چرا ورودی غربی شهر دروازه ندارد؟ جواب را میدانیم
ورودی کمربندی در حای احداث شهر کجاست؟ جواب را میدانیم
از ایندفعه به انزلی بگویید توابع خمام

پاسخ

همراه

۵ فروردین ۱۳۹۲

دیگه زور لازم نیست
۷۰ در صد زینهای منطقه آزاد مال رشت میباشد در حال حاضر
ما خواب بودیم گرفتن رفت
کد ۰۱۸۲ به ۰۱۳۲ تغییر کرد
تازه مسئولا خوشحال که بار مسئولیت و حمایت اون مناطق از رو دوش ما برداشته شده
به بندر زیبای کلان شهررشت خوش آمدید
به روستای انزلی خوش آمدید

پاسخ

سید مهدی سعیدی

۵ فروردین ۱۳۹۲

آقایان شورای شهر که ۱۴ سال مسئولیت شهر در دست شماست
چرا قوانین حریم دریا در بیشتر نقاط شهر رعایت نشده
اگر بعد از رعایت حریم ۲۴.۷- ۶۰ متر حریم را طبق قانون رعایت میکردید هرگز آینده شهر در خطر نبود در این چند ساله چقدر پروانه داخل حریم صادر شد نمونه بارز آن خیابان اطبا بیشتر سازهها در حریم میباشد قابل اثبات است بیشتر از این حریم ساحل را تخریب نکنید اگر ضلع شمالی خیابان اطبا ساخت و ساز ادامه پیدا کند فاجعه بوجود می اید اگر نمیتوانید حریم را پیدا کنید مشاور بگیرید هزینه آن نصف ساخت دروازه ماهی نیست
خواهش میکنیم در داخل حریم پروانه ساخت ندهید. شهر به این بزرگی کمیته فنی حرایم ندارد
در مطالعات میدانی که چند سال قبل انجام دادیم روز به روز فاجعه بیشتر میشود .

پاسخ

guilak

گیلک

۵ فروردین ۱۳۹۲

واقعا چرا در شهر کوچکی مثل انزلی باید اینهمه مشکل و نارسایی در امور مختلف وجود داشته باشد؟ شما را به خدا اگر نقطه آباد و یا نکته امیدوار کننده و مثبتی درباره شهرمان سراغ دارید حتما به اطلاع بقیه همه برسانید.تا لحظاتی خوشحال و امیدوار شویم.البته حتما وجود دارد و مردم بی خبرند.

پاسخ

amin

۵ فروردین ۱۳۹۲

کی باید یه فکری به حال منطقه زیبا کنار کنه که میخواد جزو حومه رشت بشه؟؟؟؟ فکر می کنین نمیشه؟؟؟؟

پاسخ

guilak

گیلک

۵ فروردین ۱۳۹۲

به قول قدیمی ها: توی این ” گاو دکفته بازار “امکان هر چیزی دور از ذهن نیست.

پاسخ

سحر

۵ فروردین ۱۳۹۲

خیلی متاسفم که شهر ما افتاده دست یه سری انسانهای نا لایق که جز پول به………ن و به جرات بگم …………… هیچ کاری برای انجام دادن ندارن اگه کاری هم باشه پای منافع خودشون در میونه. اگه دو تا شهر دیگه تو کشورمون رو رفته باشی میفهمی که کجا داری زندگی میکنی. حال بدی دارم دلم میخواد جیغ بزنم از این همه بی کفایتی………………
انزلی کلاب: با عرض پوزش طبق قوانین سایت قسمتی از نظر شما سانسور شد.

پاسخ

مهندس حسین

۵ فروردین ۱۳۹۲

من هفته پیش راهی رشت بودم.۱ حاج آقایی ملیس به لباس روحانیت جلو نشسته بود.حرکاتی داشت نظیر آشغال بیرون پرت کردن و کمربند نبستن(با گفتن دلم نمیخاد!) که به نظرم شایسته لباس مقدس پیامبر نبود…در میانه های راه خودشو رشتی معرفی کرد که ساکن حسن رود هست…گفت من از انزلیچیا دل خوشی ندارم!گفتیم چرا گفت چون اکثرا روس هستن!راننده واسه متشنج نشدن جو گفت:بله خوب مهجر زیاد بوده که ازدواج کردن در شهر…روحانی جواب داد نه!ازدواج نبوده..تجاوز بود!!!!بنده به عنوامن۱ انزلیچیه تحصیل کرده برگ هایی از تاریخو واسشون ورق زدم.گفتم که رشت از سال ۱۹۷۲ توسط پتر کبیر فتح شد.به مدت ۱۰ سال.ماجرای جنگ جهانی هم شرح دادم که تنها شهری که مقابله کرد با قوای روس انزلی بود (به فرماندهی شهید بایندر)و قوای روس با قربانی کردن گوسفند و سلام و صلوات وارد رشت شدند.و قوای روس تمام استان و همچنین شمال تا همدان رو فتح کردند و پایگاهشان در رشت و سربازخانه شان در کتابخانه ملی رشت بود!با پرخاشگری سند خواست که اونو به خاطرات هوشنگ ابتهاج از مشاهیر رشت ارجاع دادم که در کتاب خاطراتش از جولان سربازان روس در رشت گفته.همچنین گفتم با سرچ عبارت پتر کبیر+رشت به جریان ۱۹۷۲ پی میبرید که تجاوز توام روس و افغان رو به رشت نشان میدهد.گفت سردار میرزاست و بایندر نیست!عرض کردم صد درصد سردار میرزاست…اما اگر روس ها وحشی و متجاوز بودند میرزا چطور تن به عهدنامه صلح وتشکیل ایالت خودمختار باروس ها داد.راننده گفت کوتاه بیا من گفتم من ساکتم.انزلی به خاطر منافع استان ساکت است.اما…اما ما مثل بعضی شهرها بیغیرت نیستیم. که تاریخ و خاندانمان را زیر سوال ببرند..که متاسفانه در این لحظه مورد فحاشی بسیار زننده از این آقا قرار گرفتم:(

پاسخ

شاهین

۵ فروردین ۱۳۹۲

“دروازه ماهی” خیانتی بزرگ به اهالی انزلی…. ما یک خیانت در حد بومی داریم و یک خیانت در حد ملی دوستان …………………………………… شما کجای کار هستید ……. از ماست که بر ماست.

پاسخ