فرماندار و اعضای منتخب پنجمین دوره شورای اسلامی شهر بندرانزلی با رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی دیدار کردند و در خصوص راهکارهای افزایش همکاری های دو جانبه با تکیه بر ظرفیت های دو طرف و به ویژه بهره گیری از مزایا،تسهیلات و معافیت های منطقه آزاد انزلی در جهت توسعه شهرستان انزلی به بحث و تبادل نظر پرداختند.

مهندس مسرور در این دیدار با بیان اینکه  با تداوم ارتباطات می توان چارچوب همکاری مشترکی در زمینه معرفی فرصت های سرمایه گذاری شهرستان بندر انزلی به سرمایه گذاران این منطقه، ترسیم نمود،افزود: این مهم را می بایست در حوزه هایی همچون نوسازی ناوگان شهری با بهره گیری از خودروهای پلاک منطقه، جذب سرمایه گذار در حوزه های توریسم دریایی نیز توسعه داد.

رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی، اشاره ای به وجوه تمایز مجتمع بندری کاسپین نسبت به سایر بنادر ایران در دریای خزر کرد و این مجتمع بندری را باعث افتخار مردم انزلی و استان اعلام و تصریح نمود که با شروع به کار این مجتمع بندری بخش زیادی از اشتغال شهرستان از طریق آن تأمین می شود.

وی با اشاره به اینکه خواست مردم انزلی در خصوص الحاق محدوده شهری به منطقه آزاد انزلی را یکبار در جلسه روسای مناطق آزاد با رییس جمهور به طور مستقیم به دکتر روحانی منتقل کرده ام، خطاب به منتخبین مردم در شورای اسلامی شهر گفت: این الحاق از اختیارات سازمان منطقه آزاد نیست و اضافه نمودن محدوده شهری نیازمند موافقت وزارت مسکن و شهرسازی  شورایعالی شهرسازی کشور است که نظر این مجموعه بر ممنوعیت الحاق محدوده شهری به مناطق آزاد می باشد.
مهندس مسرور اضافه کرد:  با پیگیری های صورت گرفته موافقت دکتر ترکان و مجوز لازم برای حمایت سازمان های مناطق آزاد از تیم های ورزشی را اخذ نمودیم و در نتیجه از سال جاری به عنوان اسپانسر در کنار تیم ریشه دار ملوان خواهیم بود و امیدواریم با همکاری یکدیگر علاوه بر جذب اسپانسرهای دیگر زمینه حضور مجدد و  موفق ملوان در لیگ برتر را فرآهم نماییم.

میرشمس مومن زاده فرماندار شهرستان بندر انزلی در این دیدار توضیحاتی در خصوص توانمندیها و ظرفیت های شهرستان بندرانزلی به عنوان دومین شهر استان گیلان و انتخابات پنجمین دوره شورای اسلامی شهر بندرانزلی عنوان و ضمن تشکر از حمایتهای این سازمان، بهره مندی از تجربیات مدیریتی و اقدامات توسعه ای سازمان منطقه آزاد انزلی را در راستای توسعه این شهرستان مفید و موثر دانست

در ادامه این دیدار اعضای منتخب پنجمین دوره شورای اسلامی به نیابت از مردم شهرستان از رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان برای اخذ مجوز حمایت مالی سازمان منطقه آزاد انزلی از تیم فوتبال ملوان که موجب خوشحالی و مسرت هواداران این تیم ریشه دار در استان و شمال کشور را فراهم کرد تشکر کرده و به پاس قدردانی تندیسی با آرم تیم ملوان به ایشان اهدا کردند

هم افزایی پتانسیل های شهرستان انزلی و منطقه آزاد در جهت توسعه خدمات رفاهی و گردشگری، جذب سرمایه گذار بخش خصوصی را برای رونق و توسعه گردشگری و تجاری شهر انزلی و ایجاد اشتغال هرچه بیشتر در شهرستان ،رضایتمندی تجار و فعالان اقتصادی شهرستان از معافیت های اعمال شده سازمان در حوزه بندر انزلی  از دیگر مباحث مطرح شده از سوی منتخبین شورای پنجم انزلی در این جلسه بود

گفتنی است منتخبین شورا زیرساختهای ایجاد شده در سالهای اخیر را موجب بهبود فضای کسب و کار در این منطقه و حضور گسترده سرمایه گذاران داخلی و خارجی در این منطقه دانستند و ابراز امیدواری کردند با اقدامات انجام شده و نگاه ویژه ای که دولت به این منطقه دارد زمینه  اشتغال بیشتر برای جوانان شهرستان انزلی و همچنین  رونق بازارهای شهر انزلی فراهم شود و همچنین الحاق شهر انزلی به منطقه آزاد انزلی و تحت پوشش قرار گرفتن کامل  باشگاه ملوان از سوی سازمان منطقه آزاد انزلی را از مهمترین مطالبات همه مردم شهرستان انزلی عنوان کردند.

لازم به ذکر است معاونین و مدیران سازمان نیز در این نشست حضور داشتند./روابط عمومی منطقه آزاد انزلی

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

sari

۲۹ خرداد ۱۳۹۶

پیل آبای یا علی راگفت ..از اینجا به بعد نوبت شما دوستان است..باید ببنیم شما دوستان چه کار خواهید کرد.
ماها که در غربت ودیار دیگریم .ولی خدائی این گیلان واین این انزلی حق خودتان انزلی چی وگیلانی نیست.
ایا خدائی توانسته اید شادی خودتان ویا فرزندادن ونوادگان واجداد تان را فراهم نمائید . آیا توانسته اید یکروز خوش را برای جوانان تان ایجاد نمائید. آیا توانسته اید ….زندگی را برای … هموار نمائید . آیا از فرزندانتان سئوال نمائید . .زندگی را برای شما معنا کنند . چگونه معنا خواهند نمود.
آیا می دانید تنها آرزوی جوانان کار است ..اینها سئوالهای است که باید جوابگوی اش کسانی باشند که راس کار اند ومسئولیت را بر گردن گرفته اند که دارای هر مذهب و آیینی هستند باید روزی جوابگو شوند .
اانزلی شهر ضعیفی نیست .اگر افرادی که سخن از حق وحقیقت وخالق می نمایند .باید بهتر اگلاه باشند .که انکس دنداندهد نان هم دهد ..ای همان مثالی است .که از گذشتگان به ما به ارث رسیده .برای امید به زندگی.یعنی اگر اندکی به هر نقطه ای از جهان ودنیا واستان وشهری توجه نموده باشیم .نعمتی یافت می شود که بتوان از آن برای بقا بهره.مند شد..حال بستگی دارد به انسانهای که در آن منطقه زندگی می کنند .
انسانهای که توان قدرت وعقل ودانش باشند. بتوانند از داشته هایشان بدرستی استفاده نمایند.
کاری به شیراز واصفهان ومشهد تهران وتبریز وخوزستان واهواز نداریم.
اندکی به همین گیلا ن وهمین شهر خود نگاه کنیم .نعمت های فراوانی وجود دارد که سالها سال ساکنین این شهر توانسته اند .در صورت منطقی ودرست از آنها برای بقاء خود استفاده درست نمایند.
تالاب . ساحل. دریا .رودخانه . بندر شیلات .گمرک وووووچرا امروزه به مشکل بر خرده ایم و عاجز مانده ایم
چه گیلان وچه انزلی وچه…
ما از خوزستانوزاهدان دیگر کمتر نیستیم. .گر چه در همان زاهدان وخوزستان وغیره.روضی هست .. ولی…
سر تان را بدرد نیاورم .در کنار این همه نعمت در گیلان وانزلی نعمت بالاتر ساکنین هم منطقه هستند .که بهترین نعمت به حساب می آیند .تحصیلکرده .با استعداد .تعصبی . عاشق .خونگرم ومهربان وقانع ووو.
ساکنینی با فرهنگ غنی .ساکنینی که به مسئول وافراد با ارزش خود احترام وافتخار می نمایند .
ساکنینی با درک بالا وعاشق به شهر واستان وکشور.
داشتن چنین افرادی نعمت بزرگی است.
کافی است مسئولان ما بتواند ند چنین افرادی را تشخیص وبه سمت خود بکشانند .
حال که آقای مسرور یا علی گفته ومسئولان شهری ما هم این دوره هم کار بلد ودلسوز هستند . انزلی می تواند بهترین الگو برای کشور مان باشد . زیرا همه دید ها به این شهر واین استان می باشد .
.هر حرکت درست می تواند همه را بهسمت خود بکشاند ودیگران هم .همان حرکت مفید را دنبال نمایند.
مسئولان این منطقه باید دست در دست همدیگر دهند وپشت همدیگر شوند وبا هم فکری کار های مثبت ومفید را دنبال نمایند .
باید تلاش نمایند به طریقی افراد با هوش وتحصیکرده را جذب نمایند .از هر رشته وهر قسمتی باشد .بایدتلاش نمایند استعداد یابی کنند .دنبال ایدهونظریه های درست وسازنده باشند .حتی اگر بتوانند برای ایده ونظریه ویا سازنده ای .جایزه وپاداش قرار دهند تا بتوانند اینگونه افراد را امید وار کنند
اگز بتوانیم به جوانان وافراد با استعدا د بهائء دهیم .می توانیم از طریق همین جوانان رشد نمائیم.
منطقه آزاد انزلی بهترین شانس برای ساکنین اینمنطقه وکشور می باشد .باید تلاش نمایند .به طریق ها وشیوه های مختلف ..ایده ونظریه سازنده را کشف ودر این منطقه اجرایی نمایند.
حال بستگی دارد به همین دوستان که توانسته اند .حلقه اتحاد را فعلا ایجاد نمایند..
اگر این حلقه بیشتر شود سودش هم بیشتر خواهد شد.
خدایا شکراین استاندار وبسیا ری از مسئولین دست یا علی و داده اند . وآستین خدمت را بالا زده پس چرا نباید از اینفرصت بدرستی بهره برد.

.. آیا خدائی خودتان شنبه

پاسخ