ahmadifard02

اختصاصی- انزلی کلاب، پس از استقرار اعضای شورای شهر و برگزاری مراسم تحلیف، اولین قدم برای اعضای راه یافته به شورا انتخاب شهردار است، تصمیمی حساس و تعیین کننده که موجبات پیشرفت یا پسرفت یک شهر را معین میکند.

غالبا در شورایی که هدف اعضا در آن تنها پیشرفت و رفاه بیشتر شهروندان باشد، کلیه کاندیداهای مطرح شده برای سمت شهرداری توسط اعضا مورد سنجش و با بررسی طرح ها و برنامه های ارائه شده آنها در خصوص اصلح ترین فرد تصمیم گیری صورت میپذیرد و در این انتخاب عواملی به جز شایسته سالاری مد نظر قرار نخواهد گرفت. اما گاهی شوراها در برخی شهرها تبدیل به فضایی برای پیگیری جنگ قدرت جناح ها و احزاب فعال سیاسی در یک شهر  بدل میشود که در نهایت دود این درگیریها تنها به چشم اهالی آن منطقه میرود.

شایان ذکر است که نبود بازیهای سیاسی و یکدل و یکرنگ و همراه بودن اعضای شورا با یکدیگر هرگز به معنی عدم  وجود نظر های متفاوت و مخالف در یک شورا  نیست که این به خودی خود یک حسن نیز برای شورا محسوب میشود و به نظارت دقیق تر شورا بر وظایف خود منتهی میشود و جلوی بسیاری از زمینه های فساد احتمالی مالی نیز در آن گرفته میشود، بلکه اتفاقا این نشانه ای بر پویایی یک شورا بوده و باعث میشود تا طیف گسترده تری از نظرات گوناگون  به نمایندگی از یک جامعه در قالب یک شورا به بررسی و تصمیم گیری گذاشته شود.

امید است  شورای اسلامی شهر بندر انزلی در این دوره با عملکردی شفاف و روشن و تعامل روز افزون با شهروندان و با استفاده از تمام ظرفیت های موجود فارغ از بازیهای حزبی  بدنبال بهبوبد وضعیت زندگی اهالی شهر انزلی باشد.

  • آنچه در ادامه این مقاله ارائه میگردد نامه ارسالی آقای امیر احمدی فرد یکی از اعضای شورای اسلامی شهر بندر انزلی است :  

بنام خداوند جان آفرین


سلام و عرض ادب دارم خدمت همه مردم خوب و بزرگوار بندرانزلی
در خصوص روند انتخاب شهردار بندرانزلی مطالب زیادی برای گفتن دارم ولی با کسب اجازه از همه سروران، اگر اجازه دهید انشاءالله پس از انتخاب شهردار تمام مسائل و پروسه های پشت پرده را به اطلاع شما همشهریان عزیز خواهم رساند.

فقط همین قدر میتوانم به شما عزیزان عرض کنم که بنده در خصوص مهمترین و سرنوشت سازترین وظیفه خود که همان انتخاب شهردار اصلح برای شهر بندرانزلی است، کوچکترین کوتاهی نخواهم کرد و از تمام توان خود در این خصوص بهره خوام گرفت.

در خصوص مهندس حسن پورقربان که در حال حاضر رییس اداره راه و شهرسازی شهرستان لنگرود هستند، خواستم اطلاعاتی را ارائه کنم آن هم اینکه که ایشان فعلا گزینه اول بنده و آقایان شعبان جعفری و موسی زنجان خواه و خانم نصیری هستند و از اینکه گزینه پیشنهادی ما  (مهندس حسن پورقربان) مورد توجه چندین شهرستان علی الخصوص املش -آستانه اشرفیه و رامسر واقع شده است، نشان از تصمیم درست ما در انتخاب شهردار میباشد و این باعث خرسندی است.
من از همین جا از تمام علاقه مندان به سرنوشت شهرمان دعوت میکنم تا روز چهارشنبه سوم مهر ماه  در جلسه علنی شوراء در خصوص انتخاب شهردار در محل شورا حضور پیدا کنند تا از نزدیک از برنامه های کاندیداها و سوابق اجرایی آنها و روند انتخاب شهردار توسط اعضای شورای اسلامی شهر بندر انزلی با خبر شوند.

به امید روزهای بهتر – کوچک شما احمدی فرد

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

Anzali Free Zone

Shahin

۱۹ شهریور ۱۳۹۲

جناب آقای احمدی فرد عزیز، به شخصه از اقدام شما برای دعوت از شهروندان انزلی برای حضور در جلسات علنی شورای شهر تشکر میکنم. مطمئنا اگر اعضای شورای شهر انزلی یکدل به فکر توسعه و پیشرفت شهر انزلی باشن آینده ای روشن در انتظار این شهر خواهد بود.

پاسخ

جوون این شهر

۱۹ شهریور ۱۳۹۲

چه ساعتی؟؟؟

پاسخ

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ شهریور ۲۰ام, ۱۳۹۲ ۱۱:۰۲:

ساعت ۱۰ صبح در محل ساختمان شورای شهر

Anzali Free Zone

Shahin

۱۹ شهریور ۱۳۹۲

آقای نویدی خواهشا ساعت جلسه رو اطلاع رسانی کنید …

پاسخ

حسن

۱۹ شهریور ۱۳۹۲

میخواستم از اقای احمدی فرد عضو جوان و جدید شورا کمال تشکر و قدردانی رو بجا بیارم که اینقدر در انتخاب شهردار که یکی از مهمترین وظایف شوراست و میتونه سرنوشت شهرمونو رغم بزنه .باتدبیر واگاهی ودلسوزی عمل میکنن

پاسخ

armin

۱۹ شهریور ۱۳۹۲

ﻛﺎﺭﺕ ﺩﺭﺳﺘﻪ ﺍﻣﻴﺮ ﺧﺎﻥ
ﺧﻮﺷﺤﺎﻟﻢ ﻛﻪ ﺑﻬﺖ ﺭﺍﻯ ﺩﺍﺩﻡ
ﻫﻤﻴﻨﺠﻮﺭﻱ ﺍﺩﺍﻣﻪ ﺑﺪﻩ ﺍﻣﻴﺮﺧﺎﻥ

پاسخ

مهسا

۱۹ شهریور ۱۳۹۲

برای اولین بار شاهد این مسئله هستیم که برای انتخاب شهردار از نظرات مردم هم استفاده می کنند. امیدوارم این روند همچنان در تمام زمینه ها ادامه داشته باشد.

پاسخ

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ شهریور ۲۱ام, ۱۳۹۲ ۱۰:۴۰:

حضور مردم در جلسات علنی شورا هر چند تاثیری بر تصمیم شورا نمیتواند داشته باشد اما نکته قابل توجه در آن مشخص شدن چهره کاندیداهای شورای شهر برای مردم خواهد بود و مردم خادمین واقعی انزلی را بهتر خواهند شناخت.

نریمان یوسفی

۱۹ شهریور ۱۳۹۲

نگاه امروز جوانان و روشنفکران به شهر و شهروند یک نگاه اجتماعی و فرهنگی ست ، فرهنگ جامعه و توسعه ، آنچنان رابطه ی تنگاتنگی با یکدیگر دارند که یکی بدون دیگری معنا پیدا نمیکند البته نگاهی به تاریخ شهر به ما یادآوری میکند که برای رسیدن به آرمانهای اجتماعی و فرهنگی و موازی با حرکت در جهت آن ، میبایست زیرساختهای عمرانی و خدماتی و رفاهی شهر را نیز مد نظر داشت ، همان چیزی که امروز در شهر ما بکلی ویران است ، متاسفانه در این مدت در شهرما تقریبا هیچ کار اساسی انجام نشده ، فقط روز مرگی بوده ، طرح میان مدت و بلند مدتی در که دارای سندی محکم و بر اساس کار کارشناسی و مشاوره ای تدوین شده باشد وجود ندارد ، وقتی شهری فاقد طرح جامع و تفصیلی و حتی طرح ساماندهی باشد چه امیدی به بهبود وضع آن میتوان داشت ؟

پاسخ

patriotism

patriotism

۱۹ شهریور ۱۳۹۲

ای کاش قانونی وضع شود که بتوان اعضای شورای شهر هم استیضاح شوند

پاسخ