سپیده سیفی زاده موفق به کسب مقام نخست این جشنواره شد و مژده ملک اوغلی و سوگند صیدجو نیز دیپلم افتخار این جشنواره بین المللی دانشجویی را کسب کردند.
بیش از ۲۵۰۰ هنرمند دانشجو از سرتاسر جهان در این جشنواره شرکت داشتند که هفت اثر از بین ۵۰۰۰ اثر به عنوان برگزیده جهانی شناخته شد که آثار این هنرمندان جوان را نیز شامل می شد .
۴۲ اثر به نمایشگاه این جشنواره راه پیدا کرده که شامل ۲ اثر از سپیده سیفی زاده سه اثر از مژده ملک اوغلی و سه اثر سوگند صیدجو به نمایش در آمده، همچنین در بخش دیگر این جشنواره اثر سپیده سیفی زاده به عنوان اولین مقام در بخش محیط زیست انتخاب شد .
*سپیده سیفی زاده بهمبری ، متولد ۱۳۷۴ دانشجوی کارشناسی دانشگاه گیلان در رشته نقاشی است.وی پیش از این نیز برگزیده جشنواره سیکاکو sicaco کره جنوبی ۲۰۱۷ و دریافت دیپلم افتخار ،فینالیست جشنواره کاریکاتور ملی شهر من اراک ،برگزیده نخستین جشنواره نقاشی دانشجویی دانشگاه گیلان و دریافت لوح تقدیر و تندیس و موفقیتهای بسیار دیگری را در کارنامه هنری خود دارد.
*سوگند صید جو دانشجوی رشته نقاشی دانشگاه گیلان متولد سال ۱۳۷۴ بندرانزلی نیز برگزیده جشنواره SICACO 2016 کره جنوبی و جشنواره بین المللی رقابتی کاریکاتور هند ژانویه ۲۰۱۷ و دارنده دیپلم افتخار از یازدهمین دوره جشنواره بین المللی کاریکاتور رومانی است.
*مژده ملک اوغلی متولد ۱۳۷۵ بندرانزلی دانشجوی رشته نقاشی دانشگاه گیلان است. از جمله موفقیت های او می توان به برگزیده اثر در جشنواره ‘PANON POWER 2014’ و چاپ اثر در بولتن مربوطه مجارستان، برگزیده جشنواره ‘SICACO 2015’کره جنوبی و دریافت دیپلم افتخار و چاپ اثر در بولتن مربوط، برگزیده جشنواره’ SICACO 2016′ کره جنوبی و دریافت دیپلم افتخار چاپ پنج قطعه عکس در کتاب بهترین های عکاسی ۱۳۹۴ و دریافت لوح تقدیر عکاسی دیجیتال هنرهای تجسمی گیلان اشاره کرد.
به گزارش ایرنا گیلان از مهدهای مهم هنرهای تجسمی در کشور محسوب می شود؛ از هنرمندان بنام گیلان در این عرصه می توان از جلیل ضیاء پور بنیانگذار نقاشی نوین ایران ، آیدین آغداشلو از نقاشان بنام ایران، اردشیر محصص کاریکاتوریست معروف ، معصومه سیحون نقاش و مدیر گالری سیحون قدیمی‌ترین نگارخانه هنری فعال ایران ، حسین محجوبی نقاش و مهندس معمار ، صادق بریرانی از پیشکسوتان هنر گرافیک ایران، ابوالقاسم موسوی لاهیجانی نام برد.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *