درباره ماهیهای شمال بیشتر بدانیم

  • 6 سال پیش
  • بدون ديدگاه

 آشنایی با ماهی های دریای خزر (برای طبخ بهتر)
آشنایی با ماهیهای دریای خزر (برای طبخ بهتر)

 

ماهی سفید (جواهر دریای خزر):

 
دوکی شکل است با فلس نقره ای روشن و سربی تیره و دم فاق با گوشتی سفید و لطیف، جنس نر آن کشیده تر است . روی سر آن خال های درشت و سفید دارد. گوشت نر آن بیشتر است و این ماهی در دو نوع است: دریایی و پرورشی که نوع دریایی آن مرغوب تر است.
ماهی کیلکا:
 
از خانواده شک ماهیان یا هرنیگها می باشد. صید محدود دارد. به صورت کنسرو یا دودی و یا منجمد با بازار می آید. در شوروی از قسمت آب های جنوبی دریای خزر صید فراوان دارد.ماهی قزل آلا:

در آب های شمال و برخی از رودخانه های داخلی پیدا می شود. نسبتاً کوچک است با پوست خال دار که البته قزل آلا با خال قرمز بسیار مرغوب تر است نوع رنگین کمان ماهی قزل آلا پرورش داده می شود و این ماهی را معمولاً سرخ می کنند.

ماهی آزاد:
 
نام فرنگی آن سمن و گاهی سالمون تلفظ می شود. مرغوب ترین، عالی ترین ماهی جهان است. دوکی شکل و کشیده است. فلس ریز دارد با پوشش نقره ای روشن، خال سیاه روی آن دیده می شود. رنگ پوست آن سفید یا به رنگ نارنجی است. خاویار ماهی آزاد درشت و نارنجی مایل به قرمز بلوری است.ماهی ازون بزون با خاویار:

این ماهی بدنی کشیده، پوزه ای دراز و باریک دارد. سر و لب پایین دارای بریدگی است. سیبیلک ها کوتاه است. قسمت پشت و پهلو به رنگ تیره و شکم به رنگ روشن دیده می شود.

ماهی کفال:
 
دوکی شکل است با پوزه تیز نقره ای رنگ با فلس درشت. گوشت آن سفید و سفت است. کفال را مردم شمال دودی می کنند و یا به صورت سرخ شده یا کباب با نارنج و لیمو مصرف می کنند.ماهی کپور:

کپور از آب های ساحلی دریای خزر و مرداب های کنار دریا به دست می آید ماهی کپور اغلب به علت حرکت در گل و لای کف رودخانه یا مرداب و تغذیه از گیاهان چنین محیطی بوی گل و لای می دهد. ماهی کپور، دوکی شکل و پهن است و رنگ آن طلایی مایل به قهوه ای با فلس های درشت است. کپور به واسطه تغذیه در مرداب، گاهی ممکن است طعم ناخوشایندی داشته باشد. برای از بین بردن طعم ناخوشایند پس از تمیز کردن کپور، آن را نیم ساعت در آب سرد با ۶ قاشق سرکه بخوابانید.


اردک ماهی:
 
از رودخانه به دریا می آید. فلس ریز به رنگ خاکستری زیتونی دارد. زیر شکم مایل به زرد است. پوزه کشیده و دهان بزرگ و دندان های قوی دارد. اردک ماهی را می توان سرخ کرد یا روی آتش کباب کرد و به صورت کباب یا بخار پز نیز مصرف نمود.

 

ماهی کولی:
 
ماهی کوچک است با فلس ریز نقره ای. انواع اصلی آن عبارتند از: کاس کولی، که گرده آن به رنگ کبود پر طاووسی است. سیاه کولی، گرده آن سیاه و فلس سربی تیره رنگ دارد. شاه کولی، رنگ نقره ای تنه پهن دارد معمولاً به صورت سرخ کرده یا کباب مصرف می کنند.

ماهی سوف:
 
بعد از ماهی سفید شمال، پر خریدارترین ماهی است. این ماهی کشیده و دوکی شکل است. پوزه باریک فلس ریز نقره ای دارد و تقریباً بی خار است جزء ماهی های مرغوب به شمار می رود گوشت آن سفید و نرم است.

 


منبع: آشپزباشی شماره ۴۹


ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *