dragan-scochich1
سال گذشته تقریباً همین حدود بود.
خسته و زخمی از سالها ناکامی، عصبی و خشمگین از زجری که تا آخرین ثانیه های بازی با نفت مسجد سلیمان کشیده بودیم، مشت ها گره کرده و دهان ها آلوده؛ خواهان پس گرفتن ملوان مان از سیروس محجوب بودیم. محجوب علیرغم هزینه فراوان از سرمایه شخصی و تلاش برای جبران اشتباهات نیم فصل اول با به خدمت گرفتن چند بازیکن تاثیرگذار مانند پژمان و حاتمی و آبشک، و در نهایت بقا در لیگ؛ انتظارات ما را برآورده نکرده بود.
تقریباً همه معتقد بودند اشکال جای دیگری است. ملوان علاوه بر پول به « مدیری » نیاز داشت که در شرایط بحران با تصمیمات صحیح و آینده نگر ما را به سر منزل موفقیت رهنمون گردادند.

بنابراین ما هواداران ناامید از تمامی مسوولان محلی و استانی که توانمندی شان در اداره باشگاه محبوب مان را بارها آزموده بودیم ، دست کمک به سوی کسی دراز کردیم که در تصوراتمان می توانست ما را به آرزوهای دور و درازمان برساند: کسی که گفته می شد رفیق گرمابه و گلستان فلان مسوول درجه یک مملکتی است و با بهمان فرد قدرتمند کشور فالوده می خورد. طومار نوشتیم و امضا جمع کردیم تا جناب دکتر دنیامالی با قبول ریاست هیات مدیره ملوان و با اختیار تام آگاهانه پای به درون آتش گذاشت و شاید این بهترین خبری بود که بعد از مدتها به گوش هواداران ملوان می رسید. پس از این ما هم می توانستیم مانند هواداران دیگر تیمهای قدرتمند لیگ پا روی پا بیاندازیم و از نتایج تیم مان لذت ببریم!

اما گویی در طالع ما هواداران ملوان خوشی و آسایش نوشته نشده بود! تصمیمات عجیبی که یکی پس از دیگری گرفته می شد و نشان از نا آشنایی تصمیم گیران با جو حاکم بر فضای فوتبال کشور داشت، خیلی زود دوباره ما را در وضعیت هشدار قرار داد؛ هشدارهایی که عامدانه و از سر خودرایی و لجاجت آنقدر نادیده گرفته شد تا درنهایت و در سالی که ملوان بهترین پتانسیل از نظر بازیکن را در همه این سالها دارا بود به لیگ دسته اول سقوط کند.

اکنون ما هواداران – همان هایی که با جمع آوری طومار و امضا خواهان ورود آقای دنیامالی به باشگاه بودیم – به عنوان صاحبان واقعی باشگاه و ولی نعمتان همه مسوولین از جناب آقای رییس هیات مدیره تقاضا داریم پس از یکسال از برج عاج خود فرود آمده و پاسخگوی نقش خود در تصمیماتی که در نهایت منجر به سقوط تنها دلخوشی این شهر شد؛ باشند.
ناگفته پیداست از سایر اعضای هیات مدیره که نه تنها هیچ نیابتی از طرف هواداران برای اداره باشگاه نداشته و ندارند و در این مدت با عذر بدتر از گناه تأمین منابع مالی از طرف آقای رییس، تسلیم محض تصمیمات ایشان بوده اند؛ جز استعفا و خالی کردن صندلی های تصمیم گیری هیات مدیره ، هیچ انتظاری نداریم.

***********

و اگر رعیت بر تو گمان ستم برد، عذر خود را آشکارا با آنان در میان گذار، و با این کار از بدگمانی شان درآ که بدین رفتار نفس خود را به فرمان آورده باشی. ( نهج البلاغه ، نامه ۵۳ )

آقای رییس؛ ما به توان مدیریتی شما امید بسته بودیم!
بسیار علاقمندیم بدانیم جز عمل سترگ و شایسته امتنان فراوان تامین منابع مالی ( اسپانسرینگ ) ؛ کدام « تصمیم یا اقدام مدیریتی » شما به عنوان رییس هیات مدیره باشگاه ملوان گره ای از وضعیت خودساخته تیم محبوب مان گشوده است؟

* انتخاب داریوش بهشتی به عنوان مالک اصلح؟ یا گرفتن خسارت میلیاردی از وی؟
* عدم نظارت و تعدیل قراردادهای نجومی بازیکنان و کادر باشگاه؟
* ادعای حضور سرمایه گذاران واجد شرایط در ملوان؟ ادعای واگذاری بخشی از سهام ملوان به منطقه آزاد؟
* انتخاب استیلی و کادری فاقد رزومه؟ حمایت از آنان تا آخرین لحظات ممکن؟
* عدم حضور در انزلی و « پای کار » و سپردن اختیارات فراوان به فردی که هیچ سابقه روشنی جز نزدیکی به شما در کارنامه ندارد؟
* انتخاب مسعود رضاییان به عنوان مدیر عاملی که از بدو حضور تاکنون بدون اجازه شما آب هم نمی خورد؟
* ایجاد شکاف میان هواداران با الفاظ سخیفی چون هوادار واقعی و هوادار غیر واقعی؟
* تهدید بازیکنانی که خواستار روشن شدن وضعیت شان بودند، در نیم فصل؟
* رد کردن بازیکنان موثری چون پاشنکو و حاتمی و نزهتی به بهانه کم کردن تعهدات مالی باشگاه؟
* تهدید به کناره گیری از لیگ برتر در موضوع مهدی شریفی و مصاحبه های رنگارنگ و در نهایت عقب نشینی بی سر و صدا؟
* ناتوانی از گرفتن حق ملوان که در مسابقات فراوان از داوری لطمه دید؟
* احقاق حق مردم انزلی در صعود مجدد به لیگ برتر؟
* از دست دادن دو ماه سرنوشت ساز در آماده سازی تیم به بهانه حضور در لیگ برتر؟
* تعیین خطوط قرمز برای مربیان مختلف و فقدان برنامه برای صعود مجدد به لیگ برتر ؟
( جناب آقای دنیامالی ، به راستی باید درِ باشگاهی که هر یک از اعضای هیات مدیره – از رییس گرفته تا سایرین- برای خود حق تعیین خطوط قرمز و شرط گذاشتن برای حضور فلانی و عدم حضور بهمانی- به دلایل شخصی و فارغ از منافع تیم و باشگاه – قائل هستند را گِل گرفت! کاپیتانهای محبوب تیم که به علت بی اعتنایی به تهدید حضرتعالی در نیم فصل، از همان زمان مورد غضب شما قرار گرفتند. پزشک تیم که به دلایل خنده دار و خارج از تخصص جنابعالی مورد وثوق تان نیست. کادر فنی هم محل تیشه دادن و اره گرفتن شما و سایر اعضاست. حضور چشم و گوش و بازوی مورد وثوق شما هم که خط قرمزتان محسوب می شود! )
حال این پرسش بوجود می آید: شما که به تعبیر رسانه های سیاست زده همسویتان در اداره باشگاه تنهایید چرا با استعفای سایرین موافقت نمی کنید؟ جز این است که شما از این هیات مدیره ضعیف بیش از دیگران سود می برید؟ جز این است که اگر هیات مدیره از افراد قوی تشکیل شود آنگاه شما اجازه چنین یکه تازی هایی را نخواهید داشت و فعال ما یشاء نخواهید بود؟ و نخواهید توانست تصمیمات خودتان را با رنگ و لعاب « خرد جمعی » به خورد هواداران ناآگاه بدهید؟
اصرار شما بر عدم پذیرش استعفای سایر اعضا به چه معناست؟ آن هم افرادی که اگر شایسته نشستن بر این صندلی ها بودند در اعتراض به نادیده گرفتن نظر و تصمیمات شان، به صرف تامین هزینه های فصل گذشته که هفت میلیارد بار بر فرق شان کوبیده اید و منتش را بر سر ما هواداران گذاشته اید؛ بارها استعفا داده بودند!
( جالب اینجاست که استقلال خوزستان با کمتر از این مبلغ قهرمان شد و ملوان با این مبلغ سقوط کرد. نمی دانیم پول آنها برکت داشته یا مدیریت شان به جای قایقرانی برای فوتبال طراحی شده بود! )

نه اشتباه نکنید! قرار نیست به بهانه قدرناشناسی عده قلیلی!!! از هواداران ناراضی و ناراحت ، ملوان را به امان خدا رها کرده و به راه خود بروید. هرچند لکه ننگ سقوط ملوان در زمان شما هیچگاه از پیشانی ما و شما پاک نخواهد شد؛ اما حتی اگر ده سال هم طول بکشد و ده تا هفت میلیارد تومان هم از طریق ارتباطات تان به باشگاه تزریق کنید؛ باز موظفید بمانید و این فضاحتی که به بار آوردید را رفع و رجوع کنید. به خاطر بیاورید ملوان پس از آخرین سقوطش به لیگ پایین تر ، با مدیریت نیروی دریایی، منطقه آزاد، هدایتی و محجوب به مو رسید اما پاره نشد، اتفاقی که در زمان شما افتاد. تیم ما را لیگ برتری تحویل گرفتید، لیگ برتری هم تحویل می دهید!

اما برای فصل جاری و از آنجا که بین شما و ما نقطه اشتراکی به نام سرنوشت ملوان هست؛ دلسوزانه به شما نصیحتی داریم:
برای جبران حداقل بخشی از اشتباهات تان به سراغ دراگان بروید. بخشی از هزینه هنگفتی که قرار بود برای خریدن باشگاه نفت هزینه کنید را خرج آوردن این مربی کنید. اگر هنوز اعتباری دارید برای این مردم و برای حضور دراگان بر روی نیمکت ملوان هزینه کنید. پنهان شدن پشت محبوبیت مربی خوشنامی چون نادر عزت الهی چاره درد شما و ما نیست. حق کسی که با قلبش برای کمک به تیم شهر خود وارد گود شده این نیست که این چنین بی رحمانه مورد سوء استفاده قرار بگیرد و بسوزد. اعضای هیات مدیره فعلی که نه مخالفتی دارند و نه هیچگاه نظرشان در تصمیم شما تاثیر گذار بوده. اکثریت قریب به اتفاق هواداران هم بی شک از حضور این مربی استقبال خواهند کرد. تا فرصت هست امید هواداران را برای حضور مجدد در لیگ برتر زنده نگه دارید.

انزلی کلاب

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

سروش ملت پرست

۲۹ تیر ۱۳۹۵

نادر عزت اللهی مستقیم مرا می کشاند به شیرین ترین روزهای زندگی در بندرانزلی …. ویادش بخیر اوایل نوروز ۱۳۶۷ یا ۱۳۶۸ که چو ن همیشه با برادر بزرگم //ماهور////زنده باد کوچه ماهور بندرانزلی……..از کوچه ماهور و اخر خط انزلی راهی استادیوم شدیم وروزی که در دیدار برگشت نیمه نخایی جام حذفی ملوان ۲ بر صقر بر دارایی تهران غلبه کرد و گل اول وزیبای ملوان با شلیک زیبا و جانانه نادر عزت اللهی وارد دروازه جواد محمودی گلر انروزهای تیم قوی و غول کش دارای شد………..جان نادر عزت اللهی!ششدانگ حواس تک تک ما هم چون خودتان جمع است تا مبادا بی عرضه گیها و ناتوانی های ساختار خیار سر درار و متولیان خیار سر درارش…..باعث ایجاد فاصله و دودستگی میان همگی ما ملوانی ها شود….به یاد گوینده ان سالهای سبز وطلایی انزلی و ملوان که معرفی تیمها را چنین شروع می کرد:به نام الله -به یاد الله……..و ادامه می داد :بازیکنان باشگاه ملوان بندرانزلی:شماره ۱:محمد حبیبی //….و می رسید به اینجا و می گفت:شماره ۸ نادر عزت اللهی ..و یک استادیوم فریاد بر می آور د :شیره./………………….

پاسخ

رضا

۲۹ تیر ۱۳۹۵

حرف دل همه هوادران ملوان دقیقاًهمینه . آمدن درودگرو اسکوچیچ . آقای دنیا مالی تیم را لیگ برتری تحویل هواداران بده . کمی درک کن این هوادارعاشق رو . لیگ بدون ملوان یعنی هیچ . امسال هنگام قرعه کشی لیگ و اعلام برنامه دل بسیاری از هواداران ملوان خون بود . کاش بدانید چه به حال و روز این هوادار آمد . مطمئن باش با شروع لیگ و به صدا درآمدن سوت بازیها بسیاری از هواداران خون گریه خواهند کرد . می دانی یعنی چه ملوان تمام زندگی این هواداران است

پاسخ

جاوید

۲۹ تیر ۱۳۹۵

هرکی میخواد جیب خودش رو پر کنه. اینطوری که داره پیش میره باید منتظر شرایط بدتری باشیم.

پاسخ

سروش ملت پرست

۲۹ تیر ۱۳۹۵

بخشی از سخنان گوهربار!! یکی از اعضای شورای شهر تهران در جلسه ۲۹ تیر ۱۳۹۵:یکی از بزرگترین مشکل ما اعضای شورای شهر این است که نمی دانیم پیشنهادها وبحث هایمان را در صحن چگونه مطرح کنیم……………………………………………………خطاب به آقای دنیامالی که این حرفهای او بوده باید اکیدا یاد آور شد که ۲۰-۲۵سال بی توجهی به بدیهی ترین خواسته های مردم انزلی وبه خصوص خود را به کری و کوری زدن در مقابل خواسته های فوتبالدوستان انزلیچی ودوستداران ملوان که به حق هرکدامشان از سطح تحلیل و ذهنیات قوی فوتبالی برخوردارند که فردوسی پور و امثالهم را توی جیبشان می اندازند…………از هر حیث مهمتر و کاربردی تر و انسانی تر است نسبت به ریز ودرشت حرفهای کلیشه ای تو و امثال تو که در نهایت مخافظه کاری روزگار می گذرانید………….جهت اطلاع دوستداران ملوان تنها به همین مختصر بسنده می کنم که سال قبل و در استانه دیدار ملوان با استقلال در انزلی دوست عزیز وعلاقه مند به ملوان مقیم مرکز زمینه جذب اسپانسری را برای ملوان فراهم ساخت که در واردات ولوو فعالیت دارد …اما جالب اینکه شخص دنیا مالی محض رضای خدا حتی یکبار به تلفن ها برای قطعی کردن این برنامه پاسخ نداد………….و آن شرکت هم از انجا که چون ساختار فاسد سازماندهی و مدیریت ملوان فاسد و خیار سر درار تشریف ندارد /بلافاصله قید توجه و برنامه ریزی تبلیغات روی ملوان را زد ……و والضالین…………………….وقتی کارهای بزرگ چون همین مسئولیت و ایفای نقش در بندرانزلی و برای انزلیچی ها و برای ملوان….دست یکسری افراد بدور از تعهد و وظیفه نشناس بیفته نتیجه همین میشه که هست…………………………………………..به قول استاد شهیار قنبری:دروغ پشت دروغ ///بلندگوها بی وقفه دروغ می گویند………………………..

پاسخ

حمید اکبری

۲۹ تیر ۱۳۹۵

تحلیل کاملا درستی بود …آفرین

امیدوارم اونی که باید بشنوه و عمل کنه خودشو به ..یت نزنه و زود تصمیمشو بگیره! یا علی مدد

پاسخ

کامران سهامی

۲۹ تیر ۱۳۹۵

تحلیل حاضر یکی از بهترین و مستند ترین نوشته هائیست که در سال های اخیر پیرامون وضعیت بغرنج نور چشم انزلی ملوان نجیب خوانده ام / آنچه شایسته بود و حقیقت داشت بیان شد و باری از قلب جریحه دارم برداشت بقول بهمن صالح نیا ضربان قلب ما و ملوان به شماره افتاده … درک این همه عقب افتادگی در همه ابعاد زندگی در انزلی برای من که سالیانیست افتخار تنفس در فضای قهرمان پرورش را به اجبار زمانه از دست داده ام سخت و جانکاه هست / بیداد تبعیض و بی تفاوتی و بوی نای عدم توسعه در این شبه جزیره مستعد هر وجدان بیداری را متآثر و شگفت زده میکند / انزلی را سرزمین فراموش شدگان و به زنجیر شدگان ایران بنامیم پر به بیراهه نرفته ایم / سکون و سکوت و باور همین حصه اندک از حداقل مختصات حیات انسانی درد شهر ما و مردم ماست / برای نیل به فرهنگ پیشرو / دینامیک و فعال که پیوسته خود را به روز میکند قطعا و بی شک به پایه ها و فونداسیون مستحکم اقتصادی نیاز هست که از بد روزگار ذخایرمان در این خاک و آب گوهر خیز به یغما میرود و هیچ سهمی در قبال این غارت پرداخت نمی شود .
داستان ما و ملوان و روزگار شیدائی که بی هیچ وقفه ای همه این سالیان دراز هردم تکرار میشود داستان تکرار آرزوها و تمناهائیست که به آن در عین شایستگی دست نیافتیم و هر نسلی این چوب لای زخم را به نسلی دیگر تحویل داد تا امروز که دیگر کارد به استخوان رسیده است و نه تنها مفری باز نشده که همه هویت یک شهر در شرف انکار است / ملوان بدون تغییرات اساسی در نحوه اداره اش / بدون تعریف واضح و مشخص از شرایط اقتصادیش و بدون به کارگیری از نیرو های مومن و پاکبازش خواهد مرد و شاید چنین مرگ جانکاهی از این نوع زندگی عاریتی از شرف بیشتری برخوردار باشد.

پاسخ

امید.ب

۲۹ تیر ۱۳۹۵

متن گوشزد خوبی بود. اومدن دراگان میتونه مساوی باشه با صعود ملوان به لیگ برتر واسه سال دیگه. امیدوارم این اتفاق بیفته و مردم مظلوم شهرم روی خوشی هم ببینن. این روزها تو صفحات مجازی صحبت از دو مربی دیگه است. هرچند که وایه ملوان دراگان گرینه بهتریه اما مایلی کهن و مجید صالح هم میتونن به ما کمک کنند اگه زودتر به تیم ملحق بشن و اختیار تام داشته باشن فقط چند روز به شروع لیگ مونده. آقایون بجنبید

پاسخ

علیرضا اسدی

۲۹ تیر ۱۳۹۵

طبق جدول ارائه شده در ورزش ۳ ، ما فقط بازیکن خروجی داشتیم!

پاسخ

محمد حسن

۲۹ تیر ۱۳۹۵

امیدواریم حداقل این روزهای آخر یه کاری بکنند ملوان داره نابود میشه هیچ کس هم عین خیالش نیست :-|

پاسخ

Amir

۲۹ تیر ۱۳۹۵

باور کنید از زمانی که آقای دنیامالی سکاندار شده تا به امروز تمام تصمیمات کلان این تیم از اتاق فکر شورای شهر تهران و توسط حبیب کاشانی گرفته شده…دوروز دیگه حسین رضازاده مربی بدن ساز تیم شد تعجب نکنید…..

پاسخ