3CCCCCCCCCCCCCCCCCCC

ناظرگمرکات گیلان ومدیرکل گمرک انزلی گفت:  در شش ماهه نخست  سالجاری گمرکات گیلان موفق به واریز ۲۳۷ تومان درآمد به حساب خزانه دولت گردید که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷۲ در صد افزایش داشته است.

پرویز تقوی افزود:در شش ماهه نخست امسال بالغ بر۲۰۹  میلیون دلار کالای غیرنفتی با وزن ۷۹۴ هزارتن از گمرکات گیلان (انزلی، آستارا و حسن رود ) صادر شده است که این مقدار از نظر وزنی ۱۴ درصد افزایش داشته است.

وی تصریح کرد: ۳۴۲هزار و ۲۹۱ تن از کالاهای فوق از گمرک انزلی، ۴۵۱ هزار ۷۹۲ تن از گمرک آستارا و مابقی از گمرک حسن رود صادر گردیده است.

تقوی عمده کالاهای صادر شده از گمرکات گیلان را محصولات نباتی ،  محصولات معدنی و مصنوعات از آن ، محصولات صنایع شیمیایی عنوان کرده و افزود: این کالاها به بیش از ۳۰  کشور دنیا صادر شده است.

ناظرگمرکات گیلان ومدیر کل گمرک انزلی تصریح کرد: صادرات گمرکات استان  عمدتاً  به کشور روسیه ، آذربایجان ، عراق انجام میشود .

تقوی ادامه داد: ما همچنین با کشورهایی گرجستان ،  قزاقستان ، هند ، اکراین ، آلمان ، بلوروس ، ارمنستان ، فرانسه ، ترکیه ، جمهوری مولداوی ، انگلستان ، امارات متحده عربی ، مالزی ،اندونزی ، عراق ،افغانستان ، کنیا و …  مبادلات تجاری داشته ایم وکشورهایی همچون آفریقای جنوبی ،اندونزی ، مالزی ، استونی ، جمهوری چک ،کنیا و جزیره استوک از جمله کشورهایی هستند که به مقصد کالاهای صادراتی ما افزوده شده اند.

ناظر گمرکات گیلان یادآور شد: در شش ماهه نخست سالجاری  بالغ بر ۱ میلیون و ۰۸۷ هزار و ۴۷۱ تن کالا به ارزش ۶۹۵ میلیون دلار از طریق گمرکات استان گیلان به کشور واردات قطعی شده است .

تقوی تصریح کرد: ۶۶ درصد وزنی و ۷۱ درصد ارزشی کالاهای وارداتی از استان گیلان را فلزات معمولی و مصنوعات از آن تشکیل می دهد .

وی ادامه داد: عمده واردات گمرکات گیلان  ازکشورفدراسیون روسیه،  قبرس، امارات متحده عربی ، اتریش و …. می باشد.

منبع: روابط عمومی ستاد نظارت گمرکات استان گیلان

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

شبکه استانی چکه (ناودان سابق)

۱۲ مهر ۱۳۹۳

چه فایده.؟؟؟!!!!
وقتی هزار تومن از پول گمرک به انزلی نمیرسه.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

پاسخ