80722839-4501685

دبیر هیات نجات غریق بندرانزلی با اشاره به حضور مسافران تابستانی در سواحل این شهرستان هشدار داد: شمار ناجیان غریق فعال در این سواحل امسال به نحو قابل ملاحظه ای کاهش پیدا کرده است.

ˈ هادی یلداییˈ روز چهارشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: با وجود گذشت ۱۲ روز از فصل تابستان، هنوز ناجیان ویژه سیار در نقاط حادثه خیز سواحل انزلی مستقر نشده اند.

وی یادآور شد: پارسال ۱۸۰ ناجی ویژه در سواحل نقاط حادثه خیز و شلوغ شهرستان مانند غرب ساحل قو و ساحل مقابل پارک پاسداران و سایر نقاط خطرآفرین مستقر کردیم که این ناجیان جان بسیاری از افراد را نجات دادند.

وی خاطرنشان کرد: در حالیکه تا امروز در طرح های سلامت دریای ذوب آهن، اردوگاه کارگران، سفیدکنار متین و ساحل قو این شهرستان هر کدام هشت ناجی مرد و زن و مطهری نیز شش ناجی مرد و زن به کار گرفته شده اند.

یلدایی یادآور شد: طرح های شهرداری (پاسداران)، جفرود و منطقه آزاد نیز تاکنون گشایش نیافته اند.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری کلاس برای ناجیان غریق بیان کرد: امسال نیز مانند سال های گذشته کلاس آموزشی برای ناجیان غریق برپا شد که با توجه به بالا بودن مبلغ بالای دوره و هزینه های جانبی نظیر بیمه (در مجموع حدود۲۰۰ هزار تومان ) با استقبال مواجه نشد.

یلدایی اظهار کرد: اکنون ناجیان غریق برای ۱۲ ساعت کار بین ۵۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان حقوق می گیرند که آن هم با چندین ماه تاخیر پرداخت می شود.

به گفته دبیر هیات نجات غریق بندرانزلی؛ شماری از ناجیان فعال در طرح های دریای سال گذشته حدود دو ماه پیش و عده ای نیز برای عید حقوقشان را دریافت کردند.

وی امکانات در اختیار ناجیان را تنها بویه ، سوت ، لباس و کلمن آب عنوان و خاطرنشان کرد: سایه بان حداقل چیزی است که باید برای ناجی تهیه شود.

به گفته یلدایی؛ ناجیان فعال در طرح ها با ۱۲ ساعت کار از هزینه غذا و ایاب و ذهاب نیز برخوردار نیستند این در حالیست که محل طرح های دریا اغلب دور و نیازمند هزینه زیاد برای رفت و آمد بویژه برای بانوان است .

وی به سرمایه گذاری های کلان در سایر رشته های ورزشی اشاره و بر لزوم اهتمام و توجه مدیران و دستگاه های مسوول به ناجیان غریق و جان انسان هایی که برای مسافرت و گردش به دریا می آیند، تاکید کرد.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

یه بچه انزلی

۱۲ تیر ۱۳۹۲

دمتون گرم
با این عکس بدجور دلم هوای دریا رو کرد:-S

پاسخ