دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور گفت:با افزایش زیر ساختهای لازم در منطقه آزاد لازم در تلاشیم هزینه های حمل و نقل در خزر کاهش یابد.
به گزارش خبرنگار انزلی کلاب مرتضی بانک صبح پنجشنبه در حاشیه افتتاح پروژه رورو و بلوار کاسپین با حضور اعضای فراکسیون مناطق آزاد در جمع خبرنگاران اظهار کرد :در این سفر اعضای فراکسیون مناطق آزاد حضور دارند که هم بازدیدی از منطقه داشته باشند و هم مسایل و مشکلات منطقه را از نزدیک ببینند و از نظرات و پیشنهادات آنها برای بهبود در روند توسعه منطقه آزاد استفاده کنیم .
وی بااشاره به لزوم افزایش ظرفیت اشتغال و تولید در مناطق آزاد کشور افزود:افتتاح پروژه رورو بعد از افتتاح منطقه آزاد ،مهمترین و موثرترین پروژه ای است که در تسریع در حمل و نقل و ارزان تر شدن حمل و نقل در خزر تاثیر بسزایی دارد .
بانک خاطر نشان کرد:چون خزر محیط بسته ای دارد باید در خزر شرایطی را فراهم می کردیم که هزینه های حمل و نقل پایین بیاید و جایگزین حمل و نقل ما در شرایط سخت شود.
وی افزود:با توجه به اینکه کالا از طریق چین که مهمترین شریک تجاری مااست به قزاقستان و منطقه ازاد انزلی و از اینجا به سمت اروپا منتقل می شود در صورتی که اسکله رورو اجرا شود با استفاده از حمل و نقل ترکیبی خصوصا ریل م توان این مسیر در چارچوب حمل و و نقل ریلی قرار گرقته و هزینه ها به شدت کاهش یابد .
بانک گفت:کاهش هزینه هاباعث تشویق فعالان اقتصادی برای استفاده از این ظرفیت خواهد شد.
به گزارش خبرنگار انزلی کلاب صبح پنجشنبه
با حضور مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد، رییس و اعضای فراکسیون مناطق آزاد مجلس و رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان، معاونین دبیرخانه شورایعالی و سازمان؛ عملیات اجرایی احداث اسکله کشتی های رو رو در مجتمع بندری کاسپین با سرمایه گذاری ۱۲۰ میلیاردی ریالی سازمان منطقه آزاد انزلی آغاز شد.

انزلی کلاب،رزا شکرگزار

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *