82122488-70814698[1]

 

دبیر ستاد ساماندهی سواحل استان گیلان از رصد طرح های سالمسازی و تعطیلی آنها در صورت آلودگی خبر داد.
یونس رنجکش در حاشیه بازدید از ساحل انزلی اظهار کرد : آب شناگاه ها توسط سازمان های محیط زیست و شبکه بهداشت نمونه برداری شده و در صورت آلوده شناخته شدن تعطیل خواهند شد.
وی در خصوص پرداخت مطالبات معوقه ناجیان غریق افزود :تاکنون یک سوم مطالبات ناجیان غریق نقاط خطر آفرین پرداخت شده و در خصوص ناجیان غریق طرح های سالم سازی هیچ گونه بدهی وجود ندارد.
رنجکش افزود: حقوق ناجیان غریق از طریق وزارت کشور و از اعتبارات منابع ملی و براساس شرح وظایف تعریف شده ناجیان پیگیری و پرداخت خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه حضور ناجیان غریق در مناطق خطر آفرین دریا توجیهی بر مناسب بودن منطقه ممنوعه برای شنا نیست تاکید کرد: ناجیان غریق مناطق خطرآفرین دریا علاوه برپیشگیری و هشدار لازم به شناگران ، در صورت بروز مشکل احتمالی وارد عمل شده و از بروز حادثه جلوگیری می کنند.
رنجکش با اشاره به تاکید استاندار گیلان مبنی بر پرداخت بخش دیگری از مطالبات معوقه ناجیان غریق درچند روز آینده گفت: با توجه به حساسیت های ایجاد شده ، علاوه بر پیگیری وزیر کشور، با تامین اعتبار از منابع مالی استانی، ضمن پرداخت حقوق ناجیان غریق مابقی تعهدات نیز انجام می شود.
رنجکش درپاسخ به موضع گیری ناجیان غریق درخصوص عدم همکاری با ستاد ساماندهی سواحل درصورت پرداخت نشدن مطالبات معوقه تاکید کرد: بدیهی است درقبال هرکاری باید دستمزد پرداخت شود اما امیدوارم ناجیان غریق با وجود همه دلخوری ها ، به واسطه حس نوع دوستی به میدان آمده و امسال نیز یاری کننده ما باشند.
وی یادآور شد: واگذاری مدیریت طرح های ساحلی به دهیاری های سواحل با استفاده از مدیریت بومی و امکانات محلی در دستور کار امسال ستاد ساماندهی سواحل دریا قرار دارد تا با استفاده از ظرفیت های بومی راهکارهای مناسبی درحوزه مدیریت سواحل حاصل شود.
دبیر ستاد ساماندهی سواحل گیلان در خاتمه توصیه کرد: شناگران از طرح های سالم سازی دریا استفاده کرده و از شنا در محل های خلوت و خطرآفرین پرهیز کنند تا علاوه بر بهره مندی از امکانات طرح ها، جان خود و خانواده شان از خطرات احتمالی در امان باشد.
گیلان از چابکسر در شرق تا آستارا در غرب استان، حدود ۳۰۰ کیلومتر نوار ساحلی دارد.

منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

علیرضا اسدی

۲ تیر ۱۳۹۵

درصورت آلوده بودن!!!!!!!!!!! شما یک جای سالم را به ما نشان بده که آلودگی آب نداشته باشد مثل همین طرح دریا در انتهای پاسداران در کنار جوی بزرگ فاضلاب!!

پاسخ